VersloSavaite.lt   
2023 02 14, 12:45
Kada galima įjungti naują šaldytuvą?

Image
Foto
Šaldytuvo pajungimo darbai dažniausiai nekelia didelių rūpesčių – juos tikrai įmanoma atlikti patiems, kadangi pakanka tokį įrenginį prijungti prie elektros lizdo. Visgi, atliekant šį darbą pirmą kartą, yra keletas niuansų, kuriuos turėtumėte žinoti – taip prailginsite šaldytuvo veikimo laiką ir pilnai išnaudosite jo galimybes. Geriausia, jei vadovausitės žemiau pateiktais patarimais.

 

Suraskite jam tinkamą vietą

 

Tikriausiai apie šį aspektą pagalvojote dar prieš įsigydami šaldytuvą, tačiau jeigu turite erdvią virtuvę ir šią įrangą rinkotės pagal talpą, tinkamiausios vietos dar reikės paieškoti. Tiesa, reikės vadovautis viena paprasta taisykle ir įsitikinti, kad aplink šaldytuvą galės laisvai cirkuliuoti oras.

 

Jei šį įrenginį laikysite kitoje patalpoje, reikėtų įsitikinti, kad jos temperatūra siekia 8-12 laipsnių. Tais atvejais, kai ji yra žemesnė, artimesnė šaldytuvo vidaus temperatūrai (maždaug 4 laipsniams), prietaisas gali tinkamai neveikti.

 

Bet kuriuo atveju, rekomenduojama iš visų pusių aplink šį įrenginį palikti maždaug 5 mm tarpus (kitaip tariant, pastatyti jį atitinkamos erdvės centre) ir nepristumti jo prie pat sienos. Jei norisi, kad prietaisas kuo mažiau atkreiptų dėmesį, pravartu apžiūrėti įmontuojamus variantus – tarp jų dažnai pastebimi AEG šaldytuvai, tačiau juos siūlo ir kitos kompanijos.

 

Leiskite šaldytuvui pastovėti

 

Pastatę šaldytuvą į jam skirtą vietą, neskubėkite laido kišti į elektros lizdą – jam reikės šiek tiek pastovėti. Didelė tikimybė, kad kompresoriaus alyva ir kiti svarbūs šaldytuvo skysčiai transportavimo metu susikratė, tad reikia duoti laiko jiems nusistovėti. Kokia trukmė bus reikalinga, priklauso nuo to, kaip buvo transportuojamas šaldytuvas: jei vertikaliai – pakaks 1-2 valandų, o jeigu horizontaliai, reikėtų luktelėti maždaug 4 valandas.

 

Tiesa, kai kurie gamintojai rekomenduoja šaldytuvo nejungti net ir visą parą, tad geriausia pernelyg neskubėti arba šią informaciją pasitikrinti papildomai.

 

Lengvai išvalykite lentynas

 

Kol laukiate, kada bus galima įjungti šaldytuvą, galite užsiimti jo valymo darbais. Nors dažniausiai perkame naujus ir švarius šaldytuvus, net ir juos reikia šiek tiek pravalyti, kadangi viduje gali būti užsilikę kai kurių gamybos metu naudojamų cheminių medžiagų, galinčių pakenkti mūsų maistui ar sveikatai.

 

Persistengti tikrai nereikia: užteks kiekvieną ertmę pravalyti su minkšta šluoste ir muiluotu vandeniu. Jei norisi turėti kuo daugiau produktų sandėliavimo vietos, verta apžiūrėti įspūdingai atrodančius Sharp šaldytuvus. Juos rasite Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudę ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/saldytuvai/f/sharp.

 

Įjunkite šaldytuvą

 

Praėjus reikiamam laikotarpiui, galėsite atlikti pagrindinį darbą – įkišti šaldytuvo jungtuką į elektros lizdą. Tiesa, net ir tuomet reikėtų neskubėti sudėti maisto į lentynas. Prireiks laiko, kol šaldytuvas pasieks reikiamą temperatūrą ir bus pasiruošęs darbui. Ideali šaldytuvo temperatūra siekia maždaug 4 laipsnius šilumos, o šaldiklio – 18 laipsnių šalčio.

 

Be to, jeigu įsigijote modelį su ledukų gaminimo įranga, reikės luktelėti, kol bus tinkamai atšaldytas vanduo ir šaldytuvas bus pasiruošęs paruošti pirmąsias ledo kubelių partijas. Laikotarpis šiuo atveju ir vėlgi gali skirtis, tačiau gamintojai neretai siūlo šią įrangą tuščią palikti per naktį – tuomet ryte ji jau tikrai bus pilnai pasiruošusi darbui. Tiesa, kartais teigiama, kad užtenka luktelėti ir dvi valandas: jeigu norisi šiuo įrenginiu pradėti naudotis kuo skubiau, geriausia atkreipti dėmesį, ką rekomenduoja būtent Jūsų turimo modelio gamintojas. Taip išvengsite bet kokių nesusipratimų.

 

Vadovaudamiesi šia informacija, efektyviai pajungsite bet kurį šaldytuvą, o jo veikimas bus sklandus ir patikimas. Svarbiausia neskubėti naudotis juo pilnu pajėgumu – taip tikrai pavyks išvengti bet kokių nesklandumų.

 

Užs. nr. 20230214-01VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: