TOP promo
 
2007 06 08, 06:20
Įvaizdžio dizainerės konsultacija. Vyriškas kostiumas (foto)

Įvaizdžio dizainerė  Olesė KekienėSveiki,

Na štai taip greitai prabėgo savaite ir mes vėl kartu. Šiandien truputėlį nuskriausiu moteris (o gal ir ne, juk dažna iš Jūsų formuoja savo vyro garderobą arba jam patarinėja beperkant, tad Jei Jūs iš šio būrio manau įdomu bus ir Jums). Šiandienos tema: vyriškas kostiumas.

Kostiumas – nepralenkiamas, kai kalbame apie nepriekaištingą, solidžią vyrišką išvaizdą ir figūros korekciją. Švarkas ypatingai gerai slepia vyriškos figūros trūkumus. Esu įsitikinusi, kad kiekvienas turite jį savo spintoj. Tik ne kiekvienas žinome, koks kostiumas, marškiniai ir kiti aksesuarai tinkamiausi.

Pirmiausiai apie spalvą. Darbe nepatartina dėvėti juodą kostiumą, juodas yra laikomas vakariniu. Pilkas ir tamsiai mėlynas visada atrodo nepriekaištingai darbo aplinkoje. Šios spalvos kostiumas tinka ir žiemą, ir vasarą, jei tik yra tinkamo audinio. Pilka ir mėlyna visada korektiška, o mūsų pasąmonė sako, kad žmogus vilkintis tokios spalvos kostiumu kontroliuoja padėtį ir yra vertas pasitikėjimo (darbo aplinkoje).

Siluetas. Šiuo metu madingiausi itališko kirpimo švarkai: prigludę ties liemeniu ir aukščiau statytom rankovėm. Dėl šių savybių jis yra patogesnis už įprastą variantą, kadangi keliant rankas į viršų pats švarkas kartu nekyla. Kelnės įprastai taip pat būna siauresnės, tuo pačiu dažnai ir trumpesnės. Su šio modelio kostiumais vyriška figūra atrodo lieknesnė, nes matosi aiškus trikampis siluetas.

Čia labiausiai tiktų batai užapvalintomis nosimis, masyvesni. Prailgintomis noselėmis batai sugadins visą vaizdą, kadangi sutrumpins kojos ilgį ir jei tokius išsirinkote – balansuojate ant ribos atrodyti juokingai, kaip Mukas iš seno animacinio filmuko.

Vyrams turintiems pilvą siūlyčiau tokių kostiumų nesirinkti, nes tai tik išryškins ko nereikėtų, Jums tinkamiausi dvieilio užsegimo švarkai, paverčiantys figūrą stačiakampe. Dryžuotas (maždaug 1,5 cm intervalu) plona subtilia juostele kostiumas sudaro autoritetingo žmogaus įvaizdį, tačiau žemesnio rango darbuotojai tokio kostiumo nešioti negali, daugelyje įstaigų vyrauja hierarchija tad ir apranga turi atitikti.

Įėjus į banką iš karto turėtų būti aišku koks žmogus kokią poziciją užima tad ir aišku į ką Jums reikia kreiptis. Pvz. kasininkas dėvi tik marškinius, kostiumines kelnes, ryši kaklaraištį ar skarelę, na, o administratorė jau turi teisę dėvėti vienspalvį švarką. Tuo tarpu dryžuotą kostiumą gali dėvėti tik banko valdytojas, o ne žemesnes pozicijas užimantys žmonės.

Kaip išsirinkti kostiumą? Matuojantis švarką dėmesį derėtų atkreipti ne tik į jo bendrą dydį, bet ir juosmens apimtį. Čia egzistuoja trys dydžiai: 6, 7 ir 8. Aštuntas pats didžiausias. Marškinių rankogaliai iš po švarko turėtų išlysti 1,5-2cm. Tai sudarys girgždančios švaros įspūdį, o švarko rankovės ne taip greitai susiteps. Labai svarbu stebėti pečių dydį, jie turi atitikti tiksliai, tik tuo atveju jei esate kultūrizmo šalininkas ir Jūsų rankų raumenys labai išvystyti, švarko rankovės statymo linija gali išeiti už tikrųjų pečių ribų. Verslo pasaulyje nekorektiška demonstruoti jėgą.

Švarko apatinė saga visada turi būti atsegta. Marškinius galite rinktis įvairiausius, šiuolaikinė vyriška mada labai demokratiška ir Jums siūlo įvairiausių derinių variantų nuo tamsių violetinių atspalvių, konservatyvių smulkiai dryžuotų iki vaiskios arbūzinės spalvos. Jei norite atrodyti itin stilingai galite rinktis marškinius su dvigubo užsegimo apykakle (dvi sagelės išdėliotos vertikaliai), ji yra aukštesnė ir atrodo klasiškai.

Tokius marškinius galite dėvėti ir be kaklaraiščio. Venkite jei Jūsų trumpas kaklas. Klasikinė marškinių apykaklė su nutolusiais kampais (didesnis tarpas tarp vieno ir kito apykaklės kampo). Tokie marškiniai tinka visų tipų kaklams. Čia geriausiai tinka vadinamuoju vindzoro (The Windsor) mazgu užrištas kaklaraištis. Dar vienas apykaklės tipas – apykaklė trumpais kraštais. Tai 60-ųjų palikimas. Tokie marškiniai tinkamiausi jei renkatės siaurą kaklaraištį ar prigludusį kostiumą.

Ir apie rankogalius. Jų yra keli tipai: Dvigubas rankogalis. Juos išpopuliarino Sean Connery filme James Bond. Tokie rankogaliai labai elegantiški, gali būti dėvimi su sąsagom arba susegti paprastom sagom. Paprastas rankogalis užsegamas sagom. Toks tinkamas ofisui paprastą dieną ir nėra per puošnus. Prancūziško užsegimo rankogalis (arba kitaip dvigubo užsegimo rankogalis). Tai kol kas puošniausias variantas verslo pasaulyje. Gražu, kai kalbant telefonu ar šiaip pakėlus ranką iš po švarko pasimato gražios sąsagos.

Šiam kartui tiek. Turint šias žinias bus nesunku įsigyti Jūsų vertą verslo kostiumą. Sėkmės Jūsų darbe. Jei kiltų klausimų rašykit This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it , maloniai pasidalinsiu aktualia informacija.

Svarbiausia: išmanant taisykles žinosit kaip jas laužyti!

Visuomet dėmesinga jums, įvaizdžio dizainerė  Olesė Kekienė

 Tel. nr. 8 670 74117, el. p. konsultacijos@verslosavaite.lt
 

Kūrybingi kostiumu variantai. 2007 pavasaris/vasara:

Vs nuotrauka

 Vs nuotrauka

Vs nuotrauka

Vs nuotrauka

VersloSavaitėĮ viršų

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

 

reklama

apklausa

Ar šią vasarą atostogavote?
 
Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama