2007 07 20, 10:39
Įvaizdžio dizainerės konsultacija. Kaip mus veikia įstaigos interjero spalvos

įvaizdžio dizainerė Olesė Kekienė„Vadovauju nedidelei turizmo agentūrai. Įmonei įsigytų patalpų sienos yra nykios rusvos spalvos – tai labai slėgia. Nusprendėme daryti remontą, todėl norėjau pasiteirauti, kokiomis spalvomis patartumėte dažyti patalpas, kad jos atrodytų ir pakankamai nuotaikingai, ir solidžiai? Kokiomis detalėmis pagyvinti interjerą? Juk įmonės patalpos – taip pat verslo įvaizdžio dalis“, - klausia „Verslo savaitės“ skaitytojas Visvaldas. Į klausimą atsako įvaizdžio dizainerė Olesė Kekienė.

Dėkoju už klausimą. Jus esate visiškai teisus galvodamas, kad reikia galvoti, kaip įstaigos interjeras veikia ne tik darbuotojus, bet ir klientus. Tai yra ypatingai svarbu, nes pirmą kartą atėjęs žmogus pagal tai vertina Jūsų paslaugos kokybę.

Kaip ir žmogaus išvaizda, taip ir įstaigos interjeras neverbaline kalba pasako daug informacijos ne tik apie įstaigos lygį, bet ir apie įmonės filosofiją ir dėmesingumą klientui. O informaciją klientas gauna vos įžengęs ir pajutęs pirmuosius kvapus. Kol klientas yra pažinimo stadijoje, jis mato, jaučia ir vertina visas smulkmenas, kurios gali įtakoti jo užsakymą arba to užsakymo nebuvimą. Visos spalvos atspindi mūsų jausmus.

Tačiau darbovietė yra ta vieta, kurioje itin daug laiko praleidžia darbuotojai, tad reikėtų rinktis spalvą, kuri atitiktų daugiausiai jų poreikių. Pavyzdžiui, būtų ir gaivi ir skatintų kūrybingumą, darbštumą; būtų neįkyri, bet nuotaikinga. Štai kelios spalvų reikšmės – išsirinkite pagal poveikį artimiausią.

Raudona reiškia drąsą, jėgą, energiją. Ji yra judėjimas: dažnina širdies susitraukimų dažnį, didina kraujo apytaką. Raudona priverčia dairytis aplinkui, todėl aplinka turi būti idealiai tvarkinga – netgi žurnalai ant staliuko. Tokio pobūdžio biure raudoną geriau būtų naudoti kaip akcentą (pavyzdžiui, tai gali būti vazos ar įvairūs aksesuarai – galbūt rašiklis, kuriuo klientas pasirašinės).

Moksliškai įrodyta, kad rožinė spalva slopina agresiją, suteikia jaukumo jausmą. Ne be reikalo gyvenimas be problemų vadinamas rožiniu. Dažnai ši spalva laikoma lengvabūdiška.

Violetinė susijusi su intuicija ir įžvalgumu. Ramina nervus, nuima įtampą, užaštrina jausmus ir impulsyvumą.

Mėlyna – tai pasitikėjimo ir ramybės spalva, kuri tarsi apgaubia. Lėtina širdies veiklą, tačiau skatina smalsumą ir norą pažinti, taip pat suaktyvina pojūčius. Pavyzdžiui, jei žmogus liūdnas, ši spalva liūdesį dar labiau pagilins.

Žydra malšina neigiamas emocijas. Tai pasitikėjimo spalva, todėl dažnai naudojama pareigūnų uniformose.

Žalia jaunina ir tonizuoja, padeda žmogui save surasti ir pažinti. Šios spalvos veikiami žmonės linkę išsipasakoti.

Geltona didina optimizmą ir traukia savo švytėjimu, todėl tinka depresijai gydyti. Reiškia linksmumą, veiklumą, džiaugsmą ir viltį.

Oranžinė – tai raudonos ir geltonos derinys, reiškiantis gyvybingumą, kūrybiškumą, entuziazmą, draugiškumą. Ši spalva veikia norus, nuteikia svajonėms, didina optimizmą, gerina apetitą.

Juoda susijusi su jėga, modernumu. Tai vadovaujanti karjeros spalva, tačiau dažnai asocijuojasi su neigiamais gyvenimo aspektais ir gedulu. Juoda – lyg rėmas, tamsėjimo išgyvenimas.

Jei spalva aplinkoje labai intensyvi, nuslopinkite ją kitomis detalėmis. Pavyzdžiui, jei sienos oranžinės, įstaigos baldai gali būti asfalto juodumo arba pilki (žinoma, jei nėra aukštų ir monumentalių, pavyzdžiui, tik stalai ir komoda).

Galima žaisti ne tik spalvomis ir atspalviais, bet ir paviršiais, faktūromis. Matinis ir slidus, žvilgus (pavyzdžiui, stiklinis), šiurkštus ir lygus. Na, čia jau Jums rinktis, juk galimybių tiek daug. Pagalvokite, kokį jausmą ir asociacijas norėtumėte sukelti žmogui, kuris pas Jus ateis.

Kadangi jau žinote, kaip veikia spalvos, pabandykite paimti įvairių spalvų popieriaus lapelių (geriausiai paletę iš dažų parduotuvės, nes atspalviai taip pat yra labai svarbu) ir, žiūrėdami tik į tą spalvą, bandykite pajusti, kokias emocijas ši spalva sukelia Jums.

Intuicija – galingas dalykas, dažniausiai jausdamas žmogus neklysta. Sėkmės!

Įvaizdžio dizainerė

Olesė Kekienė.

Tel. nr.: 8670 74117

Savo klausimą įvaizdžio dizainerei siųskite el.paštu  This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba tiesiog užpildę šią formą.VersloSavaitė

 



VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama