2008 07 24, 10:52
„Google“ meta iššūkį internetinei enciklopedijai „Wikipedia“

Vs nuotr.Bendrovė „Google“, kuriai priklauso populiariausia interneto paieškos sistema, paskelbė apie savo interneto enciklopedijos „Knol“ paleidimą. Šios paslaugos testavimas buvo pradėtas praėjusių metų pabaigoje, pranešama oficialiame „Google“ tinklalapyje.

Esminis „Knol“ skirtumas nuo „Wikipedia“ yra tas, kad kiekviena jos medžiaga pasirašoma konkretaus autoriaus arba grupės autorių. „Google“ atstovai neatmeta galimybės, kad duomenų bazėje viena tema pasirodys keletas straipsnių, jeigu jų autorių nuomonės išsiskirs.

„Knol“ skaitytojai gali siųsti autoriams savo atsiliepimus ir pasiūlymus, o straipsnio autorius nuspręs, ar keisti, ar pildyti savo tekstą. Be to, skaitytojai gali komentuoti „Knol“ pateiktą informaciją ir ją vertinti.

Maža to, „Google“ siūlo „Knol“ tekstų autoriams užsidirbti - talpinti savo straipsniuose reklamą.

„Google“ pasirašė partnerystės sutartį su žurnalu „New Yorker“. Pagal ją, „Knol“ straipsnių autoriai gavo teisę talpinti savo tekste vien karikatūras iš žurnalo archyvo.

„Google“ žada neredaguoti gautos medžiagos. Tačiau kokiu būdu paieškos kompanija ketina reaguoti į melagingas publikacijas ir straipsnius, kuriuose bus ginčytinų ir provokuojančių tvirtinimų, nepranešama.

Į viršų

ELTA
 

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama. 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

reklama