Verslas ir ekonomika

Penktadienį Kaune prasidėjo tradicinis tarptautinis senturgis „Laiko ratu“, kaskart sulaukiantis šimtų prekiautojų sendaikčiais ir antikvariniais daiktais ir tūkstančių lankytojų iš Lietuvos ir kaimyninių šalių. Nemažą jų dalį sudaro kolekcininkai, renkantys pačius įvairiausius daiktus.

Šiaulietis Deividas Bilius dievina motociklus ir benzino kvapą. Vos 23-ejų vaikinas savo aistrą mechanikai bei transporto priemonėms sugebėjo paversti ir verslu, kuriam, kaip sako pats Deividas, nereikia net reklamos – kalbos apie talentingą jaunuolį iš lūpų į lūpas sklinda tarp įvairių baikerių klubų ir motociklų entuziastų.

Plečiant orlaivių variklių remonto paslaugų apimtis, „FL Technics“ investuoja į naują orlaivių variklių aptarnavimo infrastruktūrą Kaune.

Interneto prekybos apimtys per pirmuosius tris šių metų mėnesius, palyginti su analogišku praėjusių metų laikotarpiu, išaugo 22 proc., rodo „Swedbank“ duomenys. Per pirmąjį šių metų ketvirtį vien „Swedbank“ klientai vietos interneto parduotuvėse išleido daugiau kaip 460 mln. eurų – tai prilygo per visus 2018 m. išleistai sumai.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad apie 70 tūkst. gyventojų gegužės – birželio mėn. sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (toliau – GPM) už 2021 m.

Finansų ministerija paskyrė laikinąjį Kėdainių fosforo trąšų gamyklos AB „Lifosa“ administratorių – juo vieniems metams tapo UAB „Finance Guru“.

Nuolat auganti tarptautinė įmonių grupė „Euroapotheca“ sudarė sutartį su SEB banku Lietuvoje ir Švedijoje dėl 95 mln. eurų finansavimo.

Šiaulietis Andrius Steponavičius studijuoja, dirba, keliauja, o laisvalaikiu pildo savo neeilinę kolekciją. Jaunuolis užsiima numizmatika – monetų kolekcionavimu. Šiauliuose tokių kolekcionierių nėra daug, nes Andrių labiausiai domina Europos valstybių euro bei Lietuvos tarpukario monetos. Retų monetų vaikinas ieško bendraminčių aukcionuose, kelionių metu, o įdomių egzempliorių rado ir pradėjęs studijuoti kolegijoje.

Kiekvieną savaitgalį Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“, galima pamatyti aikštelėje susibūrusius šimtus prekiautojų. Tai – jau 12 metų veikiantis Bagažinių turgus, kur žmonės atvyksta savo automobiliais ir atsiveža parduoti nebereikalingus, bet dar gerus daiktus, kurių gali prireikti kitiems.

3 iš 4 Lietuvos gyventojų dėl augančios infliacijos planuoja mažinti bent dalį savo išlaidų. SEB banko užsakymu atliktas gyventojų elgsenos tyrimas atskleidžia, kad, didėjant prekių ir paslaugų kainoms, pirmiausia gyventojai ruošiasi atsisakyti pramogų – išlaidas joms ribotų 48 proc. apklaustųjų.

AS „DelfinGroup“ praneša, kad pirmąjį 2022 metų ketvirtį jos pajamos siekė 7,48 mln. eurų – tai 24 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Pelnas prieš mokesčius padidėjo 42 proc. ir siekė 1,6 mln. eurų, o grynasis pelnas išaugo 76 proc. iki 1,4 mln. Eurų, skelbia bendrovė.

Naudotų mados prekių tarpusavio prekybos platformos „Vinted“ nariai nuo karo Ukrainoje nukentėjusiems žmonėms jau paaukojo daugiau nei 720 tūkst. eurų. Visų „Vinted“ rinkų naudotojai suteikti paramą galėjo per platformoje įdiegtos specialios aukojimo funkcijos parinktis.

Automobilių istorijos ataskaitas teikiančios įmonės „carVertical“ pardavimų pajamos 2021 m. augo iki 17.7 mln. eurų, palyginti su 8.5 mln. eurų 2020 m. Šiais metais „carVertical“ toliau planuoja plėtrą į naujas rinkas ir ateityje žada tapti skirtingus klientų poreikius apimančia paslaugų ekosistema, skelbia bendrovė.

Maždaug kas antras darbingo amžiaus šalies gyventojas (48 proc.) į pensiją norėtų išeiti, sukaupęs daugiau kaip 100 tūkst. eurų papildomų lėšų, parodė „Swedbank“ užsakymu atlikta šalies gyventojų apklausa.

Šias metais investicijos į skaitmeninių logistikos valdymo sprendimų kūrėjus „GoRamp“ išaugo tris kartus. „GoRamp“ pritraukė 1,5 milijono eurų vertės investiciją, kuri paspartins plėtrą Vakarų Europos rinkose bei JAV.

Per pastaruosius kelerius metus pasaulio ir Lietuvos bendruomenės susiduria ne su vienu iššūkiu. Vykstančio karo ir pandemijos akivaizdoje visuomenėje matomos bendros nepasitikėjimo nuotaikos, prie kurių stipriai prisideda išaugęs melagienų ir dezinformacijos kiekis. Tai neišvengiamai daro įtaką pasitikėjimui demokratija ir valstybių institucijomis.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija sukūrė internetinį verslo apklausų įrankį, kuris padės priežiūros institucijoms gauti grįžtamąjį ryšį ir tobulinti vykdomų verslo patikrinimų kokybę.

„LG Electronics“ remia Ukrainos pabėgėlius dovanodama LG buitinės technikos prietaisus, kurių bendra vertė siekia 1 mln. JAV dolerių bei teikdama kitą papildomą paramą pabėgėlių apgyvendinimui.

„Telia“ užbaigė ketverius metus trukusį varinio tinklo, kuriuo teikiamas DSL internetas, atnaujinimą. Nuo šiol visiems žmonėms ir verslams, kuriuos pasiekia tik laidinio telefono linija, bendrovė gali pasiūlyti iki 250 Mb/s spartos internetą. Bendros šio projekto investicijos siekia 10,5 mln. eurų.

Antradienį Finansų ministrė Gintarė Skaistė Vyriausybėje pristatė Finansų ministerijos parengtą patobulintą 2022 metų valstybės biudžeto projektą. Kaip pažymėjo ministrė, biudžetas atnaujinamas dėl trijų priežasčių: siekiant sušvelninti infliacijos pasekmes ir stiprinti energetinę nepriklausomybę, teikiant pagalbą karo pabėgėliams bei palaikant kritinę nacionalinę infrastruktūrą ir saugumą.

< Ankstesnis Kitas >

Rezultatai 1 - 20 is 10685

reklama

reklama