Verslas ir ekonomika

Rugsėjį, po keturių mėnesių pertraukos, Lietuvoje vėl užfiksuota teigiama mėnesinė infliacija, kuomet kainos buvo 0,7 proc. didesnės nei rugpjūtį. Vis dėlto, net ir neigiamos mėnesinės infliacijos periodui, panašu, jau pasibaigus, metinė infliacija Lietuvoje rugsėjį siekė 4,1 proc. ir buvo mažiausia per pastaruosius dvejus metus. Ar tikrai infliacija nebėra didžiausia Lietuvos ekonomikos problema?

LP EXPRESS paštomatų tinklu jau nuo pavasario siuntos keliaus tarp trijų Baltijos šalių. Ateinantį kovą Latvijoje ir Estijoje pradės veikti apie 300 šio tinklo paštomatų, per kuriuos siuntas patogiai siųsti ir gauti galima bus visame Baltijos regione.

Nepaisant aukštų bazinių palūkanų, recesijos tikimybė JAV mažėja. Prognozuojama, kad amerikiečių realiosios pajamos vėl pradės augti kitąmet. Tuo metu euro zonos ekonominės perspektyvos prastėja ir čia tikimasi lėtesnio augimo ateinančius dvejus metus.

Lietuvos gyventojų noras pradėti verslą, palyginti su metų pradžia, lieka nepakitęs. SEB banko iniciatyva atlikto tyrimo duomenimis, pradėti nuosavą verslą artimiausiu laikotarpiu planuoja maždaug kas penktas šalies gyventojas (19 proc.).

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia 67 mln. eurų kvietimą labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ). Juo siekiama pritraukti naujas tvarias darbo vietas sukursiančius Lietuvos ir užsienio investuotojus Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajono savivaldybių teritorijose.

Nuo šiol SEB klientai, jungdamiesi prie interneto banko, matys tik atnaujintą jo versiją. Šiuo metu yra atnaujintas SEB interneto banko dizainas, klientams juo naudotis tapo paprasčiau ir patogiau. Interneto banke ir toliau bus palaipsniui diegiamos naujos funkcijos.

Vienai didžiausių verslo grupių Baltijos šalyse „MV GROUP“ priklausančiai distribucijos bendrovei „MV GROUP Distribution PL“ nuo rugsėjo 1 dienos vadovauja naujas generalinis direktorius – Robert Walewski. Jis keičia pustrečių metų įmonei vadovavusį Donatą Zykų.

Lietuvos verslams, ieškantiems plėtros galimybių užsienyje, pastarieji keli metai buvo nenuspėjami ir turėjo įtakos tiek naujų rinkų pasirinkimui, tiek tarptautiniams susitarimams, tiek mokesčių planavimui.

Mantas vos baigęs mokyklą degė dideliu noru imtis savo verslo. Todėl pasitaikius progai perimti nedidelę maitinimo įstaigą jo negąsdino, kad vietos atgaivinimui reikėjo įdėti ypač daug pastangų. Kol dauguma bendraamžių mėgavosi vasaros malonumais, 21-erių M. Paulauskas plušėjo savo restoranėlyje.

„Bitė Lietuva“ atliko pirmąjį Lietuvoje dirbtinio intelekto eksperimentą, kurio metu darbuotojus vertino ne personalo specialistas, tačiau kompiuteris. Eksperimento dalyviai turėjo atsakyti į keturis klausimus, pagal kuriuos DI vertino, ar kviesti kandidatus į gyvą pokalbį su vadovu.

Inovacijų agentūra kviečia 50 m. ir vyresnius asmenis išdrįsti pradėti savo verslą, o jau turinčius – atnaujinti ir sustiprinti savo verslumo žinias bei įgūdžius.

Tik kas antras Lietuvos gyventojas (53 proc.) teigia žinantis, kuo skiriasi terminuotasis ir kaupiamasis indėliai, o dešimtadalis nurodo, kad apskritai ne visiškai supranta, kas yra indėlis. SEB banko iniciatyva atlikto tyrimo duomenimis, penktadalis (19 proc.) lietuvių mano, kad, norint banke sudaryti indėlio sutartį, reikia turėti bent 1000 eurų.

Didžiausia Lietuvoje vandentvarkos įmonė „Vilniaus vandenys“ šių metų sausio-birželio mėnesiais, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, suteikė 3 proc. daugiau vandens tiekimo bei 2 proc. nuotekų valymo paslaugų.

Pramonės įmonės Kauno, Šiaulių ir Telšių regionuose kviečiamos diegtis alternatyvaus kuro sprendimus. Priklausomybei nuo iškastinio kuro mažinti ir įrangai atnaujinti skiriami 42 mln. Eur ES investicijų lėšų.

„Storent Holdings“, Latvijos statybinės technikos nuomos lyderė ir viena didžiausių Baltijos šalyse veikiančių šio sektoriaus bendrovių, paskelbė, kad 2023 m. pirmojo pusmečio įmonės grynasis pelnas siekė 0,5 mln. eurų, praneša bendrovė.

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) oficialiai prasidėjo „Omniva LT“ moderniausio Baltijos šalyse siuntų rūšiavimo terminalo statybos. Planuojama, kad bendras terminalo plotas sieks beveik 22 tūkst. kv. m., kas prilygsta trims futbolo stadionams.

Lietuvos BVP, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, antrą 2023 metų ketvirtį buvo 0,9 proc. didesnis negu prieš metus. Per ketvirtį BVP padidėjo net 2,8 procento. Toks praėjusio ketvirčio ekonomikos rezultatas gerokai viršijo SEB grupės lūkesčius.

Kaip ir tikėtasi, infliacija Lietuvoje išsikvėpė ir savo skaitine išraiška nebegąsdina. Birželio mėnesį Lietuvoje stebėta nežymi mėnesinė defliacija, o metinis vartotojų kainų pokytis grįžo į vienaženklę zoną.

Įmonės vadovo netektis yra artimuosius bei kolegas sukrečiantis tragiškas įvykis, paveikiantis organizacijos stabilumą ir sutrikdantis darbuotojų saugumo jausmą. Todėl, sako ekspertės, mirtis iš esmės keičia ne tik velionį pažinojusių žmonių kasdienybę, bet ir verslo, kurį jis ar ji paliko, funkcionavimą.

Kiek daugiau negu penktadalis (21 proc.) jaunų Lietuvos gyventojų viliasi savo atlyginimą į rankas po penkerių metų viršysiant 2 500 eurų. SEB banko iniciatyva atlikto tyrimo duomenimis, 18–29 metų šalies gyventojų lūkesčiai dėl atlyginimo per metus šiek tiek padidėjo.

< Ankstesnis Kitas >

Rezultatai 1 - 20 is 10806

reklama