reklama

reklama

Verslas ir ekonomika

Praėjusį dešimtmetį itin išpopuliarėję socialiniai tinklai ne tik keičia mūsų bendravimo ypatumus, formuoja gyvenimo būdą, bet turi įtakos ir politiniams ar net finansiniams sprendimams.

Vilniaus rajone pasieniečiai patikrinti sustabdė baltarusio vairuotą automobilį „Audi A6“. Vyras Lietuvoje buvo teisėtai ir, atrodė, nieko draudžiamo neveža, tačiau bendraudamas kažkodėl labai jaudinosi. Netrukus paaiškėjo priežastis – užsienietis slėpė kontrabandą. 

Suomijos dyzelino iš atsinaujinančių šaltinių gamintoja „Neste“ trečius metus iš eilės pateko į tvariausių pasaulio kompanijų trejetuką. Tarptautinis reitingas buvo paskelbtas Šveicarijos mieste Davose šią savaitę prasidėjusiame Pasaulio ekonomikos forume.

Lietuvių meilė nuosavam automobiliui trunka ilgiausiai iš Baltijos šalių gyventojų, rodo „Swedbank“ užsakymu atlikta gyventojų apklausa. Didžioji dalis latvių ir estų, atitinkamai, 60 proc. ir 62 proc., savo automobilius keičia praėjus 3–5 metams nuo jo įsigijimo ar dar trumpesniam laikotarpiui.

2019 m. antroje pusėje Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos iniciatyva kompanija „Spinter tyrimai“ atliko reprezentatyvų Lietuvos gyventojų tyrimą apie asmens duomenų apsaugą. Tyrimo duomenimis, žinančiųjų apie savo teises ir pareigas asmens duomenų apsaugos srityje skaičius išlieka stabilus.

Bendrovė „Gateway Airport Services“, kurios steigėjai yra Vidmantas Vaškys su sūnumi Linu Vaškiu ir partneriu Marcinu Waclawu Benbeneku, iš Lenkijos privataus kapitalo fondo „Royalton Capital Investors II“ įsigijo orlaivių antžeminio aptarnavimo bendrovę „Litcargus“.

Pirmomis sausio savaitėmis kai kurie „Bitė Lietuva“ vartotojai sulaukė perspėjančių žinučių apie paslaptingų numerių skambučius, į kuriuos atsiliepus nusikaltėliai neva gali nuskaityti telefono kontaktus ar banko kortelės duomenis.

Maždaug 3 iš 4 šalies gyventojų mano, kad jų poreikius visiškai patenkinti galinti pensija šiandien turėtų sudaryti 600 eurų ir daugiau. Tuo metu vidutinė pensija, kuri šiuo metu siekia apie 365 eurus, priimtina atrodo tik 1 proc. respondentų.

„Grigeo“ grupės prezidentas Gintautas Pangonis lankosi bendrovėje ir kartu su neseniai „Grigeo Klaipėda“ generaliniu direktoriumi paskirtu Tomu Eikinu sudarė vidinį tyrimą atliksiančią komisiją, kuri tirs visas aplinkybes, susijusias su galima įmonės vykdyta Kuršių marių tarša, skelbia bendrovė.

Nuo 2020 metų sausio mėn. oficialiam „Apple“ distributoriui Baltijos šalyse „AVAD Baltic“ pradeda vadovauti Marius Andriuškevičius. Prieš tai M. Andriuškevičius bendrovėje ėjo Pardavimų ir marketingo vadovo pareigas, praneša bendrovė.

Ką tik praūžusios didžiosios metų šventės mažmeninės prekybos sektoriui ir vėl dosnios – prekybininkai skelbiasi, jog prieš Kalėdas ir Naujuosius kasmet stoja pelningiausias periodas.

Žvelgiant į statistikos rodiklius apima dviprasmiški jausmai. Viena vertus, yra kuo didžiuotis: Pasaulio banko „Doing Business 2020“ indekse Lietuva pakilo į 11 vietą, aukščiausią poziciją šalies istorijoje.

Sveikatingumas ir sveika gyvensena – vis dažniau vartojami terminai, kalbant apie poreikį gyventi sveiką ir pilnavertį gyvenimą, fizinės veiklos svarbą bei įvairius sveikus maisto produktus ir paslaugas, skirtas pagerinti mūsų savijautai. Tačiau tai dar ne viskas.

Transporto sektoriuje veikiančios įmonės – vienos tų, kurios labiausiai susiduria su ribojimu gauti bankų paskolą. Ekspertai pastebi, kad šis sektorius – vienas labiausiai priklausančių nuo ekonomikos ciklo, todėl esant tarptautinės aplinkos neapibrėžtumui ir ekonominio ciklo lėtėjimui tradiciniai finansuotojai vengia didinti skolinimo apimtis transporto srityje veikiančioms įmonėms. Tačiau alternatyvūs finansuotojai čia įžvelgia galimybes.

Nuo šiandien gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2020 metams, informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

Stomatitu yra vadinamas burnos gleivinės uždegimas. Verta akcentuoti, kad uždegimas gali apimti įvairias zonas: skruostų gleivinę, dantenas, liežuvį, lūpų gleivinę ir kt. Susirgus stomatitu, jaučiamas iš tiesų didelis diskomfortas: pacientui gali būti sunku kalbėti, valgyti, gerti ar net miegoti.

Jei jus domina plastikiniai langai Vilniuje, tai galite būti tikri – būtent šiame mieste rasite daugiausiai pardavėjų. Vis dėlto, didelis plastikinius langus parduodančių įmonių skaičius dar tikrai nereiškia, kad išsirinkti bus lengva – neretai pastebimas atvirkštinis variantas: kuo daugiau pardavėjų, tuo sudėtingiau išsirinkti.

Įmonėms operatyvus ir kuo paprastesnis pinigų gavimas už parduotas prekes bei paslaugas yra ypač reikšmingas tiek kasdienei veiklai užtikrinti, tiek verslui plėsti. Tačiau klientai neretai piktnaudžiauja – apmokėjimai vėluoja ir su šia problema vis dažniau susiduria smulkios bei vidutinės įmonės.

Lietuvoje prieš maždaug dešimtmetį pradėjęs augti susidomėjimas knygomis dabar yra daugmaž stabilizavęsis, bet knygos išlieka populiaria preke. Be to, dabar knygų mėgėjai dar turi ir labai viliojančią galimybę leidinių nusipirkti už ypač mažą kainą – šalyje populiarėja knygų išparduotuvės.

Kiekvieno iš mūsų gyvenime netrūksta įvairaus pobūdžio renginių. Ir nors jie skiriasi vienas nuo kito daugybę įvairių detalių – trukme, pasiruošimu, biudžetu, tikslu ir uždaviniais, dalyvių skaičiumi, dėmesį verta atkreipti į tai, kad yra vienas dalykas, kuris sieja juos visus.

< Ankstesnis Kitas >

Rezultatai 1 - 20 is 10451

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama