Verslas ir ekonomika

Seniausia alaus darykla Lietuvoje aktyviai atsinaujina. Prieš porą metų „Gubernijos“ darykloje modernizuota pagrindinė gamybos linija, kurioje gėrimai pilstomi į skardines. Dabar atėjo laikas modernizuoti kitas dvi linijas, kuriose produkcija pilstoma į PET plastiko butelius ir KEG statines.

Lietuvoje įsikūrę ir aštuoniose šalyse veikiantys „GrowTech“ per paskutiniuosius metus išaugo net penkis kartus, o kitiems metams numatoma apyvarta virš milijono, skelbia bendrovė.

„Swedbank“ ekonomistai mato daugiau ekonomikos atsigavimo ženklų ir gerina daugelio šalių augimo prognozes. Pagrindinės rizikos išlieka susijusios su geopolitiniais procesais, protekcionizmu bei galimomis ekonominės politikos klaidomis.

Šiandien Europos Centrinis Bankas (ECB) bazinių palūkanų normų nesumažino, tačiau labai tikėtina, kad tai padarys sekančio valdančios tarybos susitikimo metu birželį. Sparčiai mažėjant infliacijai ir neatsigaunant ekonomikos augimui nebelieka priežasčių laikyti palūkanas aukščiausiame lygyje per pastaruosius du dešimtmečius.

Nuo šio dešimtmečio pradžios Lietuva yra viena iš pirmaujančių valstybių pagal finansinių technologijų („fintech“) indeksą. Kaip pastebi finansų ekspertai, per sąlyginai nedaug metų Lietuva šiame sektoriuje susikūrė visą pluoštą pranašumų prieš kitas, kur kas didesnes pasaulio valstybes ir pirmavimas vystant šį sektorių ateityje neš dar daugiau naudos, kadangi prognozuojama, kad vien šiemet „fintech” naudotoju jau bus kas antras pasaulio gyventojas.

Bankrotas dažniausiai vis dar siejamas su nusistovėjusia sudėtinga teisine procedūra ir įgyvendinimo tvarka, pamirštant teisminio bankroto alternatyvą – bankroto procesą ne teismo tvarka. O kaip tik ši alternatyva gali būti pranašesnė ir dėl mažesnės trukmės, ir dėl mažesnių kaštų, tvirtina advokatų kontoros „TGS Baltic“ asocijuotoji partnerė, Transporto industrijos grupės vadovė Žydrūnė Stuglytė.

„Acme Grupės“ verslo paslaugų ir kompetencijų centro „Acme Valda“ vadove tapo Vaida Šapolė. Bendrovės vadovo poste ji pakeitė 5 metus įmonei vadovavusį Valdą Jazbutį. Prieš tai V. Šapolė vadovavo tokiems pasauliniams verslo paslaugų centrams, kaip „Cognizant Technology Solutions“ ir „Transcom”, taip pat vadovavo „Microsoft“ bendrovei Baltijos šalyse.   

Retai pasitaikantis dėsningumas, kai vienu metu akcijų ir aukso kainos siektų aukštumas, kaip tik stebimas šiuo metu. Tai nėra geras ženklas akcijoms. Kita vertus, gerų žinių turėtų atnešti centrinių bankų Europoje ir JAV planuojami bazinių palūkanų mažinimai šią vasarą.

Lietuvos verslo angelų tinklas „LitBAN“ Vilniaus Rotušėje šeštojo gimtadienio šventėje pagerbė aktyviausius ir labiausiai prie startuolių bei investuotojų bendruomenės stiprinimo prisidėjusius savo narius ir partnerius.

Manau, didžiajai daliai sėkmingų verslų anksčiau ar vėliau iškyla dilema, ką daryti su laisvomis įmonės lėšomis? Šis klausimas ypač aktualus šiuo metu, kai globali ekonominė situacija nėra aiški. Dėl to kai kurie verslai nesiryžta priimti sprendimų investuoti į naują įrangą ar plėtrą ir įmonės lėšas laiko banko sąskaitose laukdami geresnių laikų. Tačiau ne naujiena, kad dėl infliacijos šie pinigai ilgainiui nuvertėja.

Pernai patyrę reikšmingą nuosmukį Lietuvos gamyba šiuos metus pradeda nuosaikiai. Analizuojant atskirų pramonės šakų duomenis, paveikslas vis dar išlieka nevienareikšmis. Tiesa, kai kurie labiau nukentėję energetikos nešėjams imlūs verslai bei cikliniams svyravimams jautrios šakos šiemet jau demonstruoja nedrąsų atsigavimą ar bent jau stabilizaciją.

Transporto valdymo sprendimus ir programinę įrangą kuriančiai kompanijai „Linqo“ vadovauti pradeda Aurimas Baubkus, iki šiol ėjęs informacijos vadovo pareigas. Jis keičia „Linqo“ vadovavusį Petrą Kirdeiką.

Dažną žmogų aplanko mintis kaip smagu būtų dirbti sau. Tačiau ne kiekvienas išdrįsta to imtis ir atlaikyti visus iššūkius. Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“, drabužių parduotuves įkūrę jaunieji verslininkai Bernadeta Šatkutė ir Lukas Andriuškevičius neslepia, kad pradėję savo verslus susidūrė su nemažai išbandymų, bet noras dirbti sau ir aplinkinių palaikymas veda į priekį.

Siuntų terminalų tinklą „Smartpost“ valdanti „Smartpost Itella“ investuoja 2 mln. eurų į plėtrą Baltijos šalyse. Ši investicija atliepia strateginį įmonės tikslą augti regione bei tapti viena iš rinkos lyderių.

Nors dauguma Vilniaus gyventojų jau susipažino su nauja maisto atliekų rūšiavimo tvarka, dalis įmonių vis dar nežino, kad oranžinių maišelių rulonėlį ir specialų kibirėlį gali atsiimti ir verslai. Anot specialistų, metų pradžioje įsigalioję pokyčiai aktualūs toms įmonėms, kurių veikloje susidaro buitinio pobūdžio atliekos ir kurios rūpinasi tvarumo klausimais.

Lietuvos marketingo asociacija (LiMA) jau dešimtąjį kartą organizuoja Lietuvos metų marketingo vadovo(-ės) rinkimus „Metų CMO’24“. Marketingo vadovai yra kviečiami dalyvauti ir pildyti paraiškas. Metų stipriausias marketingo vadovas bus išrinktas ir apdovanotas balandžio 18 d. vyksiančios marketingo vadovų konferencijos „LiMA CMO SUMMIT’24“ metu.

Renkantis lagaminus žiemos kelionėms pagrindiniai akcentai tenka apsaugai nuo atšiaurių oro sąlygų ir šalčio viduje esantiems daiktams. Kalbant apie stilių, lagaminų pardavėjai pastebi, kad, nepaisant sezonų, vis populiaresni tampa ryškesnių spalvų lagaminai.

„Corporate Knights“ – tarptautinė žiniasklaidos ir finansų tyrimų bendrovė – jau dvidešimtą kartą paskelbė tvariausių pasaulio bendrovių reitingą. Kompanija įvertino beveik 7000 bendrovių ir paskelbė aukščiausius tvarumo standartus pasaulyje taikančių įmonių sąrašą.

Pastaruosius devynerius metus bendrovei „Lidl Lietuva“ vadovavęs Radostin Roussev-Peine palieka šias pareigas, o jį keičia Armando Lopes, iki šiol dirbęs finansų direktoriumi įmonėje „Lidl Vengrija“.

Nuo šių metų IT bendrovė „Columbus Lietuva“ oficialiai tampa „Oixio“ ir jungiasi prie Baltijos šalyse veikiančios „Oixio“ įmonių grupės. Šią grupę taip pat sudaro Estijos IT bendrovės „Oixio“ ir „Columbus Estonia“.

< Ankstesnis Kitas >

Rezultatai 1 - 20 is 10839

reklama