Verslas ir ekonomika

Rugsėjį, po kelionių ir atostogų ne vienas lietuvis pagaliau pasiryžta perkratyti spintas, sandėliukus ir parduoti ar padovanoti per ilgą laiką sukauptus nereikalingus daiktus.

Po šį trečiadienį (rugsėjo 21 d.) įvykusio JAV Federalinio rezervų banko posėdžio vėl pranešta apie ženklų bazinių palūkanų padidinimą, kuris siekė 0,75 proc. punkto. Tai buvo jau 5 palūkanų padidinimo kartas šįmet, po kurio FED nustatytos bazinės palūkanos pasiekė 3-3,25 proc. lygį.

Švenčionių rajone įsikūrusiame moderniame pieno ūkyje šeimininkauja brolis ir sesuo Vienantas ir Jolita Gabrinovičiai. Jolita pasakoja, kad grįžti gyventi į kaimą ir užsiimti ūkininkavimu niekada neplanavo, tačiau gyvenimas pasisuko kitaip – matyt, meilė ūkio gyvūnams yra jų šeimos genuose.

Valstybės valdoma bendrovė „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) ir „Swedbank“ pasirašė sutartį dėl smulkių ir vidutinių įmonių finansavimo pagal naują finansinę priemonę „Portfelinės garantijos 3“.

Savaitgalį Kaune, Bangos arenoje, įvyko mišrių komandų paplūdimio tinklinio mėgėjų turnyras, kurio metu surinktos lėšos bus skirtos karo suniokoto Mariupolio vaikams.

Gyvename laikais, kai darbuotojų judėjimas tarp organizacijų yra itin didelis – susiduriame su „didžiojo atsistatydinimo“ reiškiniu ir aktyvia darbo rinka. Nors energijos išteklių ir infliacijos iššūkiai ekonomikos situaciją daro sunkiai nuspėjamą, prognozuojama, kad darbuotojų stygiaus klausimas išliks aktualus.

Seimas priėmė svarstyti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtus viešuosius pirkimus reguliuojančių įstatymų pakeitimus, kuriais siekiama daugiau lankstumo, aiškumo ir pasirinkimo galimybių bei mažesnės administracinės naštos.

Veiklos dešimtmetį LP EXPRESS paštomatų tinklas mini toliau artindamas paslaugas prie gyventojų. Iki metų pabaigos siekiama beveik trečdaliu, iki 365, padidinti tinklo paštomatų kiekį visoje Lietuvoje.

Antradienį Trišalės tarybos posėdyje tęsiamos diskusijos dėl minimalios mėnesio algos (MMA), kuri būtų taikoma nuo 2023 m., dydžio ir skaičiavimo formulės.

Europos centrinis bankas (ECB) rugsėjį dar kartą padidino bazines palūkanas. Apie pasikeitusią centrinio banko politikos kryptį jau kurį laiką signalizuoja tarpbankinių palūkanų rodiklis EURIBOR. Šį rodiklį pakankamai gerai žino būsto paskolų turėtojai, tačiau jis aktualus ir lizingo sutartis turintiems gyventojams − lizingo įmokų palūkanos taip pat dažniausiai susiejamos su juo.

Lietuvos ekonomikai stiprinti ir pastaraisiais metais kylantiems sunkumams įveikti Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki 2023 metų pabaigos planuoja pradėti taikyti priemones, kurių bendra vertė sieks beveik 1 mlrd. eurų.

Kartu su asocijuotomis struktūromis Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) įkūrė Konsultacinę tarybą (Taryba), kuri nagrinės VMI kompetencijai priskirtus aktualius mokesčių administravimo ir kitus su VMI veikla susijusius klausimus

Asmens bankroto institutu yra siekiama padėti fiziniam asmeniui išlipti iš sunkios finansinės padėties bei padėti jam sugrįžti į gyvenimą, grąžinant asmens ekonominį pajėgumą. Lietuvoje fizinio asmens bankroto institutas taikomas nuo 2013 m. kovo 1 d., kuomet įsigaliojo jo veiklą reglamentuojantis Lietuvos Respublikos fizinių asmenų bankroto įstatymas (toliau – FABĮ).

Panašu, kad vasarą investuotojai buvo linkę primiršti grėsmes, su kuriomis šiuo metu susiduria pasaulio ekonomika. Tačiau jau vasaros pabaigoje juos į realybę privertė sugrįžti JAV Federalinio rezervų banko pasiryžimas kovoti su infliacija ir net sukelti „šiek tiek ekonominio skausmo“.

Antrąjį šių metų ketvirtį Lietuvoje veikiantys startuoliai sumokėjo net 67,8 mln. eurų mokesčių – beveik trečdaliu daugiau nei tokiu laiku prieš metus. Auga ir sektoriuje dirbančių specialistų skaičius, ir jų atlyginimai, rodo „Unicorns Lithuania“ duomenys.

Šie metai turėjo tapti fizinės prekybos ir paslaugų renesansu. Po kelerius metus trukusių pandemijos apribojimų vartotojai buvo pasirengę pakankamai plačiai atverti savo pinigines. Tačiau karas Ukrainoje ir didelė infliacija gerokai prislopino galimybes išlaidauti.

Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlomiems mažmeninės prekybos alkoholiu licencijavimo tvarkos supaprastinimams. Nuo šiol verslas galės papildyti turimas licencijas nauju pardavimo būdu, taip pat licencijose nebereikės tikslinti pasikeitusio prekybos alkoholiniais gėrimais laiko ir adreso.

Lietuviškos įmonės „Regado LT“ planas, kaip panaudoti prarastus Lietuvos naudingųjų iškasenų išteklius ir efektyviau aprūpinti statybos sektorių vietine žaliava, gavo SEB banko finansavimą.

Telekomunikacijų bendrovė „Telia“ Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) sumokėjo privalomą 30 proc. (2,1 mln. eurų) pradinę įmoką už 5G dažnių aukcione įsigytą vertingiausią 3,5 GHz radijo dažnių bloką. Likusi suma nuo pasiūlytos 7 mln. eurų kainos pagal aukciono nuostatus turės būti sumokėta lygiomis dalimis per 20 metų.     

Advokatų kontora „TGS Baltic“ apgynė savo kliento Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) interesus ir laimėjo bylą Stokholmo arbitraže. Teismas nusprendė, kad jėgainės biokuro bloko statybos vėluoja dėl rangovo kaltės.

< Ankstesnis Kitas >

Rezultatai 1 - 20 is 10731

reklama

reklama