reklama

reklama

Verslas ir ekonomika

Išankstiniais Finansų ministerijos duomenimis, šių metų sausį-rugsėjį valstybės biudžetas ir savivaldybių biudžetai pajamų gavo 2,6 proc. (152 mln. eurų) daugiau nei prognozuota ir 7,3 proc. (414 mln. eurų) daugiau nei pernai tą patį laikotarpį.

Iš Vakarų Europos į Lietuvą ateinančios tendencijos rodo, kad norint parduoti ir tapti lyderiu, šiuolaikiniame pardavimų pasaulyje nebepakanka tik nuodugniai išmanyti apie produktą ir jį tinkamai pristatyti klientams.

Dvidešimt pirmas amžius – kibernetinės erdvės klestėjimo laikai, todėl kartais gali būti keista girdėti pranešimus apie fizinius karinius konfliktus ar šalių įsiveržimus į svetimas teritorijas.

Jau trečią kartą per pastaruosius 15 metų Nobelio ekonomikos premija, kuri oficialiai vadinama Švedijos centrinio banko premija Alfredui Nobeliui atminti, yra skiriama ekonomistui, tyrinėjusiam žmonių neracionalumą ir jų finansines klaidas.

Azartinių lošimų organizatoriaus „Olympic Entertainment Group“, kuriam priklauso Lietuvoje veikianti bendrovė „Olympic Casino Group Baltija“, konsoliduotos lošimų veiklos pajamos per tris ketvirčius 2017 m., palyginus su tuo pačiu laikotarpiu 2016 m., augo 10,5 proc. iki 19,2 mln. eurų.

Vis aukščiau kylanti ir beveik 5 proc. atžymą pasiekusi infliacijos kreivė gali ne juokais išgąsdinti – pagal šį rodiklį Lietuva užtikrintai lyderiauja visoje Europoje. Vis tik norėtųsi nuraminti: kainų augimo pikas jau pasiektas, vėliau šiemet ir kitąmet kainų augimas turėtų sulėtėti.

Per keturias socialinės akcijos „Gera kaina – Geras darbas“ savaites prekybos tinklo IKI pirkėjai „Maisto bankui“ paaukojo 119 522 tūkst. eurų.

Augant gyventojų pajamoms, o indėlių palūkanoms išliekant minimaliame lygyje, vis didesnė dalis gyventojų ieško kitų galimybių „įdarbinti“ pinigus ir turimas lėšas investuoja.

Vasarą dolerio atžvilgiu nuosekliai brangęs euras po truputį praranda jėgas. Investuotojų lūkesčiai dėl centrinių bankų pinigų politikos kol kas yra stabilūs – ir Europos centrinis bankas ir JAV Federalinių Rezervų Sistema po truputį juda pinigų politikos diržų veržimo kryptimi.

Simbolinė statybų pradžios kapsulė krenta į duobę, vėliau betono grybšniais uždengiama ir pasigirsta plojimai. Penktadienį Kauno rajone taip simboliškai pažymėta Vokietijos automobilių komponentų gamybos milžinės „Hella“ gamyklos pradžia.

Įmonių grupei „Girteka Logistics“ SEB bankas suteikė 95 mln. eurų finansavimą. Gautos lėšos bus skirtos transporto parkui – sunkvežimiams ir priekaboms – atnaujinti bei plėsti.

Nors bendroji pasaulio ir Lietuvos ekonomikos padėtis yra gana palanki, tačiau ją smarkiai temdo karštieji geopolitiniai taškai, ypač Tolimuosiuose Rytuose, sako SEB banko ekonomistai.

Sulaukus Europos Komisijos leidimo, „Nordea“ ir DNB sėkmingai sujungė savo veiklą Baltijos šalyse, sukurdami naują banką – „Luminor“.

Lietuvoje absoliuti dauguma gyventojų (97 proc.) naudojasi mobiliaisiais telefonais. Išmaniuosius telefonus yra pasirinkę kiek daugiau nei pusė, tai yra, apie 56 proc. šalies gyventojų.

Vos prieš trejus metus tapusi pirmąja Kinijos bendrove, įtraukta į vertingiausių tarptautinių prekės ženklų sąrašą, šiemet bendrovė „Huawei“ jame pakilo į 70 vietą.

Netradiciniai verslo sprendimai, ryškūs skirtingų alaus rūšių charakteriai, meniškos etiketės, galimybė užsisakyti alų į namus ir didelis dėmesys aplinkos tausojimui.

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia.

Didžiausias dėmesys pirmą kartą Taline vykstančioje konferencijoje buvo skiriamas Vokietijos rinkai, kur Baltijos šalių startuoliai, ypač veikiantys ICT ir programavimo srityse, turi nemažą paklausą.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pateikė institucijoms ir visuomenei derinti siūlymus, kuriuose numatytos platesnės galimybės prekiauti vaistais.

Šių metų rugpjūčio mėnesį vidutinės kainos Lietuvoje buvo 4,6 proc. didesnės nei prieš metus. Jau trečią mėnesį iš eilės šalyje fiksuojamas sparčiausias infliacijos augimo tempas Europos Sąjungoje.

< Ankstesnis Kitas >

Rezultatai 1 - 20 is 10156

reklama

D1 docinta

apklausa

Kiek laiko trunka jūsų kelionė iki darbo?
 

reklama

reklama

reklama

reklama