Verslas ir ekonomika

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad patvirtino pirmąjį naujo tipo kasos aparato modelį, kuriuo galima teikti kasos kvitų duomenis į Išmaniųjų elektroninių kasos aparatų (i.EKA) posistemį.

Šią savaitę Europos Centrinis Bankas (ECB) dar kartą pakels bazines palūkanų normas puse procentinio punkto ir, tikėtina, įspės, jog tai dar ne pabaiga. Nors infliacija jau mažėja, o finansinio streso ženklų daugėja, panašu, kad centriniai bankai palūkanų normas kels tol, kol... kažkas sulūš.

SEB bankas suteikė dvi ilgalaikes 14 mln. eurų vertės paskolas nekilnojamojo turto plėtros bendrovei „Kamida NT“, kuri Kaune jau realizavo A klasės logistikos centrą „Westhub“ ir greta stato sandėliavimo centrą „Westhub25“.

Medienos pramonė – svarbi ūkio dalis visose trijose Baltijos šalyse. Lietuvoje per metus šis pramonės sektorius sukuria apie 7 proc. BVP, o mediena ir jos dirbiniai sudaro apie 12 proc. (4,2 mlrd. eurų) šalies eksporto. Tačiau praėjusiais metais šios srities įmonėms teko laikyti ne vieną rimtą egzaminą, atskleidusį, ar namų darbai buvo tinkamai atliekami.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskelbė konkursą komercijos atašė pareigoms Izraelyje eiti. Kandidatų paraiškų laukiama iki š. m. kovo 17 dienos.

Elektroninės prekybos sektoriaus augimas pastaraisiais metais ne tik pakeitė vartotojų įpročius, bet ir padidino tvarumo iššūkius. Patogaus apsipirkimo internetu pasekmė – perteklinis vienkartinių pakuočių naudojimas.

Išankstiniais Valstybės duomenų agentūros duomenimis, metinė infliacija mažėjo penktą mėnesį iš eilės ir nukrito iki 17,2 procento. Nors šis skaičius nemažai kam vis dar gali atrodyti dramatiškas ir netoleruotinas, jis paslepia esmę – pastaraisiais mėnesiais daugelio prekių kainos pradėjo mažėti.

Praėjusiais metais Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pasitikėjimo telefonu 1882 iš šalies gyventojų sulaukė beveik 2800 pranešimų apie galimus mokestinius pažeidimus. Daugiausiai apie galimus pažeidimų atvejus pranešė didžiųjų miestų gyventojai – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio.  

Dirbtinio intelekto sąvoka jau skaičiuoja septintą dešimtmetį, o pats dirbtinis intelektas sėkmingai įdarbinamas įvairiose verslo ir pramogų srityse nuo praėjusio amžiaus pabaigos. Tad kodėl šiemet itin padidėjo susidomėjimas juo ir ar 2023-ieji bus lūžio metai?

Lietuvos apeliacinis teismas priėmė Lazdijų rajono savivaldybei ir „Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrui“ (ARATC) nepalankų sprendimą byloje dėl atliekų surinkimo organizavimo, rašoma pranešime spaudai.

Didžiausios Lietuvos telekomunikacijų bendrovės „Telia Lietuva“ vadovą Daną Strömbergą pareigose nuo 2023 metų kovo 1 d. keičia bendrovės Pardavimo ir klientų aptarnavimo vadovė Giedrė Kaminskaitė-Salters.

Nedarbas Lietuvoje gruodį išaugo 0,6 procento ir jau pasiekė 8,9 proc., o apie masinius atleidimus praneša vis daugiau įmonių. Daugelio ekonomistų manymu, nedarbas aukščiausio taško Lietuvoje dar nepasiekė, tačiau ruoštis tikrai galima, kadangi apie kaštų mažinimą kalbama vis dažniau.

Plėtrą šalyje tęsiantis prekybos tinklas „Lidl“ sausio 26 dieną atidarė pirmąją parduotuvę šiais metais. Naujoji parduotuvė duris atvėrė Kaune, adresu B. Brazdžionio g. 23B. Ši parduotuvė – 13-oji Kaune ir 66-oji tinklo parduotuvė Lietuvoje.

„Bitė Lietuva“ skelbia stiprinanti naujos kartos tinklo vystymo komandą. Naujas pareigas pradės eiti net penki nauji vadovai, visi jie – ilgamečiai bendrovės darbuotojai, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Bankas „Luminor“ užbaigė 300 mln. eurų vertės, 3 metų termino privilegijuotųjų  obligacijų (senior preffered bonds) emisijos platinimą.

„M Capital“ praneša apie pokyčius savo vadovybėje – Indrė Dobrovolskė, iki šiol dirbusi įmonės vykdančiąja direktore (COO), tapo „M Capital“ generaline direktore ir keičia Gintę Leksienę. Pastaroji vadovaus naujai įsteigtai „M Capital“ valdybai.

SEB banko duomenys apie atsiskaitymus kortelėmis naudojant kortelių skaitytuvus rodo, kad gruodį gyventojų išlaidos prekėms ir paslaugoms liko gerokai didesnės negu prieš metus, bet  augimą lėmė infliacija, o ne realaus vartojimo didėjimas.

Valstybės įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija (Kelių direkcija) pertvarkyta į akcinę bendrovę. Nauja teisinė forma įsigalioja nuo 2023 m. sausio 2 d. Po pertvarkos visos jos akcijos ir toliau priklausys valstybei.

Ekonomistai ateitį prognozuoja dairydamiesi į praeitį. Tačiau keli pastarieji metai pasižymėjo dideliais ir sunkiai prognozuojamais struktūriniais lūžiais – nuo pandemijos iki karo, nuo energijos krizės bei daug kam neregėtos infliacijos iki palūkanų normų šoko.

Nagrinėjant santuokos nutraukimo bylas ypač svarbus klausimas, kurį turi išspręsti teismas yra sutuoktinių turto padalijimas. Nors dažnas galvoja, kad iki santuokos įgytas turtas negali būti pripažintas šeimos turtu, vis dėlto praktikoje pasitaiko atvejų, kai ikisantuokinis turtas tokiu pripažįstamas. Tai ypač aktualu poroms, kurios dar iki santuokos gyveno kartu ir vedė bendrą ūkį.

< Ankstesnis Kitas >

Rezultatai 1 - 20 is 10767

reklama

reklama