Verslas ir ekonomika

Superautomobilių pramogų rinkoje – naujas žaidėjas. Internetinė dovanų parduotuvė DovanuSala.lt kartu su projektu „EG/PX“ pradeda teikti naują paslaugą – siūlys važiuoti „Ferrari“ ir „Lamborghini“ visuomeniniais keliais ir Nemuno žiedo lenktynių trasoje.

Klaipėdiečiai, savo vaikus atvežantys automobiliais į Nėgių g. esantį darželį „Mažasis Klaipėdos licėjus“, prieš kurį laiką susidūrė su problema. Sustoję išleisti arba pasiimti savo atžalų ties ženklu draudžiančiu stovėti, netoliese gyvenančio asmens buvo apskųsti policijai ir turėjo mokėti baudas.

Besitęsianti pandemija visai nebeslopina daugelio šalių ir ekonomikos sektorių augimo – ekonomikos augimas įsibėgėjo ir viršijo daugelį prognozių. „Swedbank“ ekonomistai pastebi, kad vis dažniau ekonomikos augimą pristabdo ne paklausos trūkumas, o vartotojų norų nesugebanti pasivyti pasiūla.

Po pandemijos atsitiesiančiame pasaulyje juntamas ne tik energijos ir resursų, bet ir dirbančiųjų stygius. Kone kasdien girdime pranešimus apie darbuotojų stygių logistikos, statybų, prekybos ar gamybos sektoriuose, tačiau bene didžiausia kova pasaulyje verda dėl IT specialistų.

Pasaulyje jau egzistuoja daugybė įvairių ženklų, kuriais pažymimos produkto pakuotės. Dažniausiai jais gamintojai praneša esantys ekologiški, tvarūs, gamybos metu išskiriantys mažiau CO2 į aplinką, tačiau kartu tai proga ir pademonstruoti savo socialinę atsakomybę.

Nyderlandų finansinių technologijų (angl. fintech) bendrovei „Hyarchis“ pritraukus naujų investicijų, keičiasi jos vadovybė. Kompanijos įkūrėjas ir ilgametis vadovas Andre van der Doelen įmonės vairą perleidžia Nyderlandų ir Lietuvos padalinių vykdančiajam direktoriui Adriaan Hoogduijn.

Per paskutinius dvejus metus tarptautiniu mastu sparčiai augančioje Nyderlandų informacinių technologijų (IT) bendrovėje „Macaw“ – pasikeitimai vadovų komandoje.

Kainų augimas yra ypatingai lietuvius jaudinanti tema. Daugumoje kitų šalių pagrindine ekonomine problema paprastai yra įvardijami nedarbas arba nelygybė, tačiau ne Lietuvoje – apie kainų augimą čia būdavo diskutuojama, net kai jos traukdavosi.

Suomijos bendrovės – degalų iš atsinaujinančių žaliavų gamintoja „Neste“ kartu su greitojo maisto restoranų tinklu „Hesburger“ – pradeda didelio masto žiedinės ekonomikos partnerystę.

Vokietijos kapitalo bendrovė „Homanit Lietuva“ Vilniaus rajone esančiuose Pagiriuose į gamyklos statybą numato investuoti 150 mln. eurų ir sukurti 440 naujų darbo vietų.

Baltijos vertybinių popierių biržose šiemet gali būti užfiksuota rekordinė apyvarta per pastarąjį dešimtmetį. Kaip pastebi „Swedbank“ investavimo ekspertai, didėjantis likvidumas biržose yra gera žinia ir vietos investuotojams, ir esamoms ar dar tik į biržą besidairančioms bendrovėms.

Per devynis šių metų mėnesius šalies gyventojai ir įmonės jau patyrė kone 3 kartus daugiau sukčių atakų nei per visus praėjusius metus, rodo „Swedbank“ duomenys.

Nuo spalio mėnesio prekybos tinklas „Iki“ didina darbuotojų atlyginimus. Edita Jakučionytė-Lukšė, prekybos tinklą „Iki“ valdančios UAB „Palink“ personalo departamento direktorė, sako, kad padidintas algas gaus daugiau kaip 5000 prekybos tinklo darbuotojų.

Šalia didžiausių  Klaipėdos miesto Lėbartų kapinių statomame ritualinių paslaugų komplekse jau montuojama kremavimo įranga. Kaip buvo skelbta anksčiau, Klaipėdos priemiestyje per keletą metų iškils moderniausias Baltijos šalyse krematoriumas su technologinėmis kremavimo patalpomis, gedulo bei atsisveikinimo salėmis, erdvia kavine ir kolumbariumu.

Iki šių metų pabaigos „Swedbank“ planuoja atnaujinti 6 klientų aptarnavimo padalinius visoje šalyje, jų modernizacijai numatęs skirti 1,5 mln. eurų. Pirmasis pagal naują padalinių koncepciją įrengtas klientų aptarnavimo centras jau atvėrė duris Vilniuje, Ukmergės gatvėje.

Nuo penktadienio, spalio 1 d. „Hollister Lietuva“, Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusiam JAV sveikatos priežiūros produktų gamintojo „Hollister Incorporated“ padaliniui, pradeda vadovauti Michael Brennan.

Šį savaitgalį Kaune vyksta senturgis „Laiko ratu“. Įsigyti antikvarinių daiktų ir sendaikčių čia dažnai atvyksta ir kolekcininkai, istorijos mėgėjai. O už daugelio tokių pomėgių slypi savita, neretai net ir jautri istorija.

„Swedbank“ Lietuvoje suteikė 19,5 mln. eurų vertės papildomą trumpalaikį limitą įmonių grupei „Teltonika IoT Group“. Limitas skiriamas apyvartiniam įmonės kapitalui finansuoti.

Liepos pabaigoje finansiniai nusikaltėliai nusitaikė į vieną Lietuvos bendrovę, kuri atliko bemaž 250 tūkst. EUR mokėjimą tiesiai į sukčių banko sąskaitą, manydama, kad apmoka sandorį. Ši istorija baigėsi laimingai, nes bendrovei pavyko susigrąžinti prarastus pinigus, tačiau „Luminor“ banko specialistai perspėja – atgauti į kitą banką jau pervestus pinigus dažnai būna neįmanoma.

E. prekybos apimtys toliau išlaiko spartų augimą, tačiau tai ne vienintelis stebimas vartotojų elgsenos pokytis. Kaip parodė „Swedbank“ užsakymu atlikta šalies gyventojų apklausa, per pastaruosius kelerius metus susiformavo reguliarių interneto pirkėjų grupė, gyventojai kur kas dažniau internetu perka maisto produktus ir prioritetą teikia naujam prekių pristatymo būdui.

< Ankstesnis Kitas >

Rezultatai 1 - 20 is 10630

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama