alfa.lt   
2010 02 22, 00:00
Kaip tapti milijardieriumi?

Image
D. Kanapecko nuotr.
Ar kada nors svajojote tapti milijardieriumi? Remiantis mano ankstesniu straipsniu, daugelis žmonių į šį klausimą atsako teigiamai, rašo „Forbes“ autorius Shaunas Reinas.

 

Žmonės svajoja turėti tiek pinigų kaip „Google“ ar „Apple“ įkūrėjai ir skraidyti į savo pilis su „Gulfstream IV“ lėktuvu ar netgi „Boeing 737“. Jie save mato „Forbes“ sudaromame turtingiausiųjų sąraše ir tarp perkančių deimantus iš „Tiffany“.

 

Ko reikia norint tapti tokiam turtingam? Ar milijardieriai daug kuo skiriasi nuo manęs ir tavęs? Mano bendrovė „China Market Research Group“ nusprendė atlikti tyrimą ir atsakyti į šiuos klausimus bei išsiaiškinti, ar slypi kokios nors paslaptys.

 

Per pastaruosius penkerius metus mes bendravome su užsidariusiais Kinijos nekilnojamojo turto magnatais, kurie, bijodami iškilti į viešumą, bendroves valdo per tarpininkus; bendravome su JAV interneto pionieriais, kurie linksminasi su roko žvaigždėmis; su kelių kartų konglomeratų magnatais Indijoje ir su mažmeninių verslų paveldėtojais Europoje, kurie laisvalaikiu slidinėja Alpėse.

 

Viską susumavę, mes apklausėme tuziną milijardierių ir dar daugiau žmonių, kurie savo sąskaitose turi daugiau nei 100 mln. dolerių. Tai daryti buvo linksma – pradedant nuo lošimo hipodromuose ir baigiant sausainių krimtimu Bostone.

 

Nors dauguma respondentų sakė, kad jie tokie sėkmingi tapo dėl laimės ir tinkamo laiko pasirinkimo, suradome ir keletą kitų nuomonių. Nustebino tai, kad didžioji dalis turtingųjų yra tokie pat kaip ir mes. Jiems taip pat neramu dėl savo vaikų bei sveikatos ir juos kankina tokie patys troškimai, kaip ir mus. Tačiau suradome ir keletą skirtumų, kuriuos susiaurinome iki trijų, padėjusių turtingiesiems tapti tokiems, kokie jie yra šiandien.

 

Nebijokite nesėkmės

 

Pirmoji paslaptis – turtingieji niekada nebijo patirti nesėkmės. Didžioji dalis respondentų teigė, kad jie galėjo rinktis tarp saugaus ir lengvo kelio ar bandyti rinktis apskaičiuotą riziką. Norint tapti tikrai turtingu, reikia rizikuoti. Jeigu savo darbe ieškote garantijų ar bijote pabandyti ką nors naujo – turtingu niekada netapsite.

 

Netgi patyrę fiasko, o tai visiems respondentams atsitiko bent kartą, turtingieji pasimokė iš savo klaidų. Jie sugebėjo išvengti tikrojo žlugimo – neleido blogai patirčiai sunaikinti optimizmą ir aistrą.

 

Interneto versle besisukantis vadovas teigė, kad jo grynasis pelnas viršijo milijardą dolerių per „dot-com“ burbulą. Jis linksminosi su Eltonu Johnu ir skraidė aplink pasaulį su nuosavu lėktuvu. Sprogus „dot-com“ burbului, jo sąskaitos subliuško. Tačiau verslininkas nesustojo ir bandė iš naujo. Jis pasimokė iš savo klaidų ir įkūrė naują technologijų bendrovę, kuri šįkart turėjo aiškų verslo modelį. Rezultatas? Jis neseniai ją pardavė už keletą šimtų milijonų dolerių. Turtinguolis atsiėmė savo lėktuvą, tačiau ant laurų neužmigo. Priešingai, įkūrė naują bendrovę.

 

Būkite kūrybingi

 

Antroji paslaptis – kūrybingai ieškoti naujų pajamų gavimo būdų. Respondentai mums sakė, kad į problemas žvelgė iš skirtingų kampų ir mėgo plaukti prieš srovę. Jie suprato, kad plačioji nuomonė yra ne visada teisinga. Tačiau nuolat mąstyti priešingai taip pat nėra išeitis. Turtingieji visada žinojo, kad sprendžiant problemas reikia galvoti kritiškai.

 

Pašnekovas, milijonus susikrovęs iš naftos, mums sakė, kad prieš keletą dešimtmečių jis norėjo geriau išnaudoti degalines. Jos buvo pelningos, tačiau verslininkui atrodė, kad be reikalo užėmė vietą. Vairuotojai atvažiuodavo, prisipildydavo degalų ir išvažiuodavo iš daug pinigų vertos vietos. Jo sprendimas? Įkurti patogias parduotuves, kuriose žmonėse galėtų kartu nusipirkti ir degalų, ir užkandžių. Iš pradžių iš jo daug kas juokėsi. Kas gi kartu pirktų ir degalus, ir kavą?

 

Tačiau šiandien reikėtų pasistengti, norint surasti degalinę be parduotuvės. Pašnekovas tapo turtingu tik todėl, kad į problemą pažvelgė kūrybingai ir nepalūžo išgirdęs kritiką.

 

Antra pusė – itin svarbu

 

Trečioji paslaptis – turtingųjų santuokos yra sėkmingos. Tai nereiškia, kad jie susiranda turtingą paveldėtoją – didžioji respondentų dalis teigė, kad prie jų sėkmės itin daug prisidėjo antroji pusė. Reikia daug paaukoti norint pradėti verslą ar valdyti konglomeratą. Stresas gali nužudyti. Tuo tarpu turint puikią antrąją pusę, kuri remia ir tiki tavo pastangomis, milijonai uždirbami daug lengviau.

 

Didžioji dalis pašnekovų gana ilgai gyveno skurde. Jie būstą mieliau nuomojosi nei pirko, taip pat ėmė trigubas paskolas, kad gautų pinigų verslo pradžiai. Dalis metų metus dirbo garažuose ar dviejuose darbuose. Kai kurie uždirbo milijonus, tačiau viską prarado. Todėl būtina turėti žmogų, kuris tavimi tiki ir sutinka iki viršūnės eiti tuo sunkiu keliu.

 

Taip, mes supratome, kad būti turtingu yra miela. Labai miela. Negalime neigti, kad mums nepatiko trumpam pasijusti turtuoliais. Atsiminimai iš Australijos ir Havajų vis dar kelia šypseną. Tačiau pagrindinė paslaptis – pinigai nėra viskas. Siekiant turtų svarbiausia nepamiršti sveikatos ir šeimos.

 

 

 

 



VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama