reklama

rekomenduojame


Universalus meistras
Plytelių klijavimas

Šviestuvai

Kaimo turizmo sodybos

Internetas biurui, verslui

SMEfinance.lt
Verslo finansavimas internetu, be užstato 6 mėn.

Verslo kūrimas
Įmonių steigimas, pardavimas, pirkimas ir buhalterinė apskaita

Kanceliarinės prekės

vertintojas.lt

Metropolis.lt

Indigroup

Bikko.lt

Autoera padangos

Vertimų biuras Kaune

reklama

kaunodiena.lt   
2010 02 01, 00:00
Pasaulio ekonomikos forumo dalyviai optimizmu netrykšta

Image
Sxc.hu nuotr.
Vos pradėjusi atsigauti, pasaulio ekonomika šiemet gali vėl išsikvėpti, įspėja ekonomistai ir investuotojai, susirinkę į Pasaulio ekonomikos forumą Šveicarijos kalnų kurorte Davose.

 

Galima nauja recesija

 

Jungtines Valstijas ir Europos šalis dar kurį laiką slėgs didžiulės skolos, o pasaulio ekonomikos augimas priklausys tik nuo greitai besivystančių valstybių, tokių kaip Indija ir Kinija. Šitaip artimiausią ateitį piešė forumo dalyviai.

 

Niujorko universiteto ekonomikos profesorius Nourielis Roubini, kuris prieš trejus metus išpranašavo pasaulio ekonomikos krizę, įspėjo, kad ūkio atsigavimas vyks lėtai, o netrukus gali prasidėti nauja recesija. Nors profesorius gerai įvertino besivystančių valstybių perspektyvas, jam kelia nerimą ekonominių burbulų rizika Kinijoje, senstanti visuomenė Rusijoje ir politinės kliūtys struktūrinėms reformoms Brazilijoje bei Indijoje.

 

Finansininkas George'as Sorosas teigė palaikantis JAV prezidento Baracko Obamos ketinimus griežčiau reguliuoti bankus, bet pridūrė, kad jo planas yra per siauras ir nesavalaikis.

 

„Reikėtų duoti bankams laiko išsikapstyti iš savo problemų“, - teigė Atviros visuomenės instituto steigėjas ir korporacijos „Soros Fund Management LLC“ vadovas.

 

Populizmo ir protekcionizmo grėsmė

 

Kiti forumo dalyviai būgštavo, kad bankų reguliavimas ir augantis protekcionizmas trukdys pasaulio ekonomikos atsigavimui.

 

„Baigėsi ekonominio netikrumo laikotarpis, ir prasidėjo politinio netikrumo laikotarpis“, - sakė Čikagos universiteto profesorius Raghuramas Rajanas. Pasak jo, 10 proc. nedarbo Jungtinėse Valstijose ir 10 proc. augimo Kinijoje kombinacija yra politiškai pavojinga, nes JAV politikai gali griebtis populizmo ir protekcionizmo.

 

„Prasiskolinusios vyriausybės, atsaini monetarinė politika, įtartinos rinkos ir poliarizuotas elektoratas - anksčiau visa tai buvo būdinga besivystančioms valstybėms. Dabar šitaip mes galime apibūdinti išsivysčiusias valstybes“, - teigė R.Rajanas.

 

Krizės pranašo patarimai

 

Dauguma Pasaulio ekonomikos forumo dalyvių netrykšta optimizmu ir nesitiki, kad geri laikai greitai grįš. Pasak jų, JAV ir Europos ekonomikos atsigavimas bus U arba W formos. Tai reiškia, kad praėjusių metų pabaigoje kiek pagyvėjusi ekonomika vėliau šiais metas vėl išsikvėps.

 

Kai vyko 2007 m. forumas Davose, mažai kas tikėjo N.Roubini įspėjimais apie artėjančią didžiulę recesiją ir finansų krizę, kurį prasidės sprogus nekilnojamojo turto ir paskolų burbulams. Praėjus trejiems metams, profesorius kalba apie griežtesnio reguliavimo būtinybę.

 

„Visi pasiūlymai rodo teisingą kryptį, bet jų nepakanka“, - sakė N.Roubini. Jis ragino sugrąžinti 1932 m. Glaso Stygalo aktą, kuris atskyrė komercinę bankininkystę nuo investicinės. Šis įstatymas buvo paskelbtas po to, kai per Didžiąją depresiją žlugo daug JAV bankų.

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama