2008 11 16, 15:27
SPORTAS. BBL favoritų akistatoje – „Lietuvos ryto” pergalė (foto)

D.Kanapecko nuotr.

Šeštadienį SEB Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) pirmenybėse susitiko du amžini varžovai: Vilniaus „Lietuvos rytas” ir Kauno „Žalgiris”.

Pergalę Kaune vykusiame susitikime rezultatu 70:68 (13:10, 23:22, 17:19, 17:17) iškovojo Vilniaus „Lietuvos ryto” krepšininkai.

Tai buvo šeštoji “Lietuvos ryto” pergalė SEB BBL Elito divizione, po kurios jie išsaugojo lyderio poziciją.

“Žalgiris” su keturiomis pergalėmis yra šeštas.

Rungtynės prasidėjo nerezultatyviai, po pirmųjų keturių minučių rezultatu 2:0 pirmavo vilniečiai. Pirmuosius 5 taškus kauniečiams pelnė Žygimantas Janavičius. Atkaklaus ir nerezultatyvaus kėlinuko pabaigoje sėkmingiau žaidė „Lietuvos rytas”, kuris po pirmųjų 10 minučių pirmavo 13:10.

Antrasis kėlinys buvo rezultatyvesnis. Po kelių sėkmingų vilniečių atakų ir Tado Klimavičiaus nesportinės pražangos „Lietuvos rytas”, daugiausiai aukštaūgių ir Chucko Eidsono dėka nutolo 30:24. Po taiklių T. Klimavičiaus ir Dainiaus Šalengos metimų rezultatas vėl tapo apylygis (32:32). Dvejomis sėkmingomis atakomis kėlinuką užbaigė Vilniaus klubas - 36:32.

Trečiajame ketvirtyje vyko atkakli ir lygi kova, dažnai keitėsi pirmaujanti komanda. Žalgirį į priekį vedė po traumos žaidęs Wille‘as Deane‘as. Įpusėjus trečiam ketvirčiui lygu – 46:46. Nesportinėmis pražangomis buvo nubausti Marijonas Petravičius ir W. Deane‘as. Po 30 minučių žaidimo rezultatu 53:51 pirmauja Vilniaus ekipa.

Lemiamas kėlinys prasidėjo žalgiriečių klaidomis ir taikliais „Lietuvos ryto” žaidėjų metimais, po kurių aikštės šeimininkai atsiliko 51:60. „Žalgiris” po Gintaro Krapiko paprašytos minutės pertraukėlės „spurtavo” 8:0 ir privertė „Lietuvos ryto” trenerį Antaną Sireiką prašyti atsakomosios minutinės pauzės (59:60). Rungtynių pabaigoje visą turėtą vilniečių pranašumą beveik panaikino Jono Mačiulio tritaškis (68:70).

Paskutinę minutę Mindaugas Lukauskis prametė tritaškį, bet „Žalgirio” šansą pasivyti vilniečius nubraukė J. Mačiulio pražanga puolime. Po nesėkmingos B. Milisavljevičiaus atakos, pergalę išplėšti galėjęs W. Dean‘as tritaškis buvo netaiklus. Galutinis rungtynių rezultatas 68:70.

14 taškų nugalėtojams pelnė Branko Milisavljevičius, 13 – Chuckas Eidsonas, po 8 – Marijonas Petravičius ir Milko Bjelica, po 6 – Donatas Zavackas ir Matthew Nielsenas.

„Žalgirio” komandoje pasižymėjo W. Deane‘as (18 tšk.), Jonas Mačiulis (11 tšk.), Mantas Kalnietis (8 tšk.), Paulius Jankūnas ir Ratko Varda (po 7 tšk.).

Dainiaus Kanapecko nuotr. (Verslosavaite.lt)