2008 10 06, 09:56
Europos bankų skolos nebus išperkamos

Vs nuotr.Europos lyderiai susitarė kartu kovoti su ekonominiais sunkumais, tačiau jie neketina formuoti pagalbos bankams fondo, praneša BBC.

Šeštadienį Paryžiuje susitiko Prancūzijos prezidentas Nikolia Sarkozi (Nikolas Sarkozy), Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Gordonas Braunas (Gordon Brown), Vokietijos kanclerė Angela Merkel (Angela Merkel) bei Italijos premjeras Silvijus Berluskonis (Silvio Berlusconi).

Susitikime taip pat dalyvavo Europos centrinio banko prezidentas Žanas Klodas Trišė (Jean-Claude Trichet).

Per šį susitikimą Europos lyderiai susitarė ieškoti būdų, kaip supaprastinti ES taisykles, reguliuojančias finansų, kuriuos gali suteikti kiekviena ES narė, apimtį. Vyriausybių vadovai nepriėmė sprendimo kartu padėti bankams, nukentėjusiems nuo kreditavimo problemų.

Tokia priemonė buvo patvirtinta JAV. Šios šalies Kongresas penktadienį patvirtino 700 mlrd. dolerių bankų paramos planą, siekdamas išspręsti krizę, kurią sukėlė būstų paskolų rinka.

N. Sarkozi taip pat pranešė, kad tarp kitų priemonių, skirtų palengvinti ekonominės krizės padarinius, planuojama įvesti sankcijas bankų vadovybėms, kurios nesugebėjo pačios įveikti susidariusių sunkumų. Tačiau Prancūzijos prezidentas nepatikslino, kaip bus baudžiami bankininkai.

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas pareiškė, kad vyriausybės ir toliau taikys priemones, kurios palengvintų kreditinio deficito pasekmes.

Susitikimo Paryžiuje dalyviai sutiko, kad ekonomikos atgaivinimo priemonės turi būti taikomos kiekvienos ES narės nuožiūra, tačiau derinant jas su kitomis šalimis, kad nebūtų pakenkta kitoms narėms. Viršūnių susitikimo dalyviai taip pat padarė bendrą pareiškimą, raginantį Didžiojo aštuoneto, susitinkančio kitą savaitę, narius peržiūrėti finansinių rinkų reguliavimo taisykles.

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovas Dominikas Strosas-Kanas (Dominique Strauss-Kahn) neseniai pavadino finansinę krizę Europos "išbandymu ugnimi". Jis taip pat pareiškė, jog būtina parodyti rinkoms, kad Europos šalys neužims pozicijos "kiekvienas už save".

Tačiau bendro Europos ekonomikos gelbėjimo plano idėja nebuvo palaikyta. Britanijos vyriausybės vadovas skeptiškai vertino tokį planą, ne ką optimistiškiau toks pasiūlymas buvo sutiktas ir Vokietijoje.

Viršūnių susitikimą taip pat kritikavo ir Europos Parlamentas. Jo prezidentas pareiškė, kad labiausiai išsivysčiusių Europos šalių lyderiai neturi teisės spręsti už visus ES narius.

Į viršų

ELTA
 

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama