Mantas Vitkauskas   
2007 11 05, 00:01
Verslininkai atranda naujus darbuotojų paieškos būdus

Vs nuotraukaPanašu, kad su nerimu laukti masinės jaunų ir kvalifikuotų žmonių emigracijos padariniai tampa akivaizdūs. Darbo jėgos brangimą verslininkai vertina kaip mažesnę problemą nei kvalifikuotos darbo jėgos trūkumą

 

Šiais metais Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos (LVDK) atliktas pirmas Lietuvoje išsamus smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) tyrimas, kurio metu buvo apklausta daugiau nei 1800 smulkių ir vidutinių įmonių vadovų, parodė, kad darbo jėgos brangimą verslininkai vertina kaip mažesnę problemą nei kvalifikuotos darbo jėgos trūkumą ar naujai parengtų darbuotojų atitikimą įmonės poreikiams.

Naudinga ir studentams, ir darbdaviams

Tokia situacija Lietuvoje tiesiog verčia darbdavius ieškoti alternatyvių darbuotojų paieškos būdų.

„Standartiniai naujų darbuotojų paieškos būdai yra neefektyvūs, kadangi sugaištama daug laiko, išleidžiama nemažai pinigų, o rezultatas nėra garantuotas. Todėl, pradėję organizuoti „Projektų rengimo akademiją“ (PRA), pamatėme, kad mokymai studentams gali tapti ir efektyviu motyvuotų darbuotojų paieškos būdu,“ – situaciją komentuoja Ilja Malkin, UAB „Advanced Advice“ direktorius, kartu su Vilniaus universiteto ir ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studentų atstovybėmis organizavęs PRA.

Tai buvo nemokamų mokymų ciklas, kurio tikslas – suteikti studentams žinių ir įgūdžių, reikalingų projektų, siekiančių pritraukti ES struktūrinių fondų ir kitų finansavimo šaltinių paramą, rengimui.

Tokių mokymų teikiamas galimybes supranta ir studentai. „Seniai domėjausi projektų planavimu, jų rengimu, valdymu, tačiau universitete, deja, suteikiamos žinios yra neišsamios ir nepakankamos.

Dalyvavimas PRA suteikė galimybę suprasti, kaip viskas vyksta iš tikrųjų, leido į realias verslo problemas pažvelgti iš arčiau. Beje, kadangi mane domina darbas konsultacinėje įmonėje, tai puiki vieta sutikti potencialius darbdavius,“ – sprendimą dalyvauti PRA aiškino Ignas Paukštys, VU studijuojantis 4 politikos mokslų kurse. 

Žinios ir įgūdžiai – įvairiapusiški

Abipusis susidomėjimas lėmė, kad dalyvavimui PRA užsiregistravo 130 studentų, iš kurių buvo atrinka 15 labiausiai patyrusių ir geriausiai motyvuotų.

PRA sudarė 6 mokomieji seminarai, kurių metu studentams buvo suteiktos žinios apie tai, kaip suplanuoti projektą, parengti investicinį projektą ir užpildyti paraišką finansavimui gauti. Seminarų metu dalyviams buvo pateikiamos savarankiškos praktinės užduotys, atliekamos grupėse. Išklausę visus mokymus, dalyviai laikė baigiamąjį testą ir atliko baigiamąją užduotį – jie turėjo parengti investicinį projektą mokyklos infrastruktūrai ir bazinei įrangai atnaujinti. Po PRA studentai džiaugėsi, kad naujos žinios ir įgūdžiai buvo įvairiapusiški.

„Labai patiko lengvas dėstymo stilius ir artima distancija tarp dėstytojų ir studentų. Buvo aiškūs praktiniai pavyzdžiai ir tikrai padėdavo integruoti teorines paskaitų žinias. Komandinis darbas davė naujų įgūdžių ir netgi krizių valdymo patirties,“ – teigė I. Paukštys.

Jam pritaria ir antrakursis VU ekonomikos studentas Audrius Zolubas: „Tiek mokomieji seminarai, tiek savarankiškos užduotys buvo įdomūs tuo, kad teko išsamiai gilintis tiek į patį projektų rengimą, tiek į susijusias sritis.“

Savo žinias po PRA visiems dalyviams padės įrodyti gauti pažymėjimai apie išklausytus 24 ak. val. mokymus. „Akademijoje gautos žinios padidins studentų galimybes įsidarbinti konsultavimo paslaugų rinkoje veikiančiose įmonėse, studentai sugebės patys rengti nesudėtingus projektus,“ – užtikrina I. Malkin.

„Vienu šūviu – du zuikiai“

Pasibaigus PRA, gabiausiems studentams bus pasiūlytos darbo galimybės UAB „Advanced Advice“. Šiuo metu kompanija svarsto potencialius kandidatus.

„Toks paieškos būdas yra naudingas tuo, kad „vienu šūviu nušaunami du zuikiai“: PRA leido labiau susipažinti su dalyviais, įvertinti jų turimas žinias bei sugebėjimus, bet ir paruošti būsimą darbuotoją darbui. Tokiu būdu priėmus darbuotoją, sutrumpėja jo adaptacijos laikas naujoje darbo vietoje. Be to, studentai turi daug entuziazmo ir optimizmo, jie kupini naujų idėjų, o įmonei tai labai naudinga,“ – privalumus vardijo I. Malkin.

Studentai mano, kad tai originalus ir Lietuvoje beveik nepraktikuojamas darbuotojų atrankos būdas, kuris leidžia per kelias savaites visapusiškai susipažinti su potencialiais kandidatais. „Darbdavys gali objektyviai įvertinti kandidatus žinių, profesionalumo, motyvacijos ar sugebėjimo greitai įsisavinti informaciją aspektais, taip pat neformalioje aplinkoje pažinti pačius žmones, gyvai pabendravus įvertinti asmenines žmonių savybes,“ – teigė I. Paukštys.

Ketvirtakursis VU studentas R. Kirdeikis tiki, kad kuo daugiau verslo įmonių taikytų panašius metodus, tuo mažesnė kolektyvo kaita vyktų: „Nepamirškime, kad darbuotojų kaita atspindi didžiules organizacijos silpnybes. Be jokios abejonės, „augintis“ sau darbuotoją yra tikra vertybė, o ypač studentus, kurie turi daug motyvacijos, užsidegimo ir potencialo.“

Verslosavaite.lt

 

 



 

Į viršų

 

reklama