Aistė Liudvinaitytė   
2008 05 12, 00:00
Savaitės įvykis. „Popierinių“ deklaruotojų sumažėjo dar 13 proc.

Vs nuotr.VMI džiaugiasi augančiu elektroninių deklaracijų skaičiumi ir teigia, kad tai palengvino darbą, buvo sutaupyta daugiau lėšų, o paskutinėmis deklaravimo dienomis jaučiamas suaktyvėjimas darbo nebetrikdo.

Didžiulę deklaravimo internetu informacinę kampaniją vykdžiausi bei naujovių pateikusi Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos šiemet sulaukė 13 proc. daugiau elektroniniu deklaracijų nei pernai.

Mokesčių inspekcija informuoja, kad šiemet mokesčių mokėtojai, remiantis preliminariais duomenimis, pateikė per 844 tūkst. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) deklaracijų. Inspekcija sulaukė 59 tūkst. turto deklaracijų ir beveik 530 tūkst. prašymų skirti paramai iki 2 proc. sumokėtos GPM sumos.

Elektroninis deklaravimas palengvina darbą

Elektroninio deklaravimo paslauga palengvino deklaravimo procesą. VMI duomenimis, klaidingų deklaracijų skaičius „krito“ 6 procentais, sumažėjo išlaidos deklaracijų apdorojimui, saugojimui, buvo sutaupyta apie 20 tonų popieriaus.

Naudotis elektroninio deklaravimo sistema skatina per 10 dienų grąžinama GPM permoka. VMI teigia, kad šiemet gyventojai, teisingai užpildę deklaraciją elektroniniu būdu, dalį išlaidų taip pat susigrąžins per 10 dienų, kiti, pateikę popierines deklaracijas, permoką atgaus iki liepos mėnesio pabaigos.

Elektroninis deklaravimas palengvina darbą ir mokesčių inspekcijos specialistams, daugiau dėmesio yra skiriama kitiems klientams.

Paskutinėmis dienomis – sujudimasDainius Daugirda

„Kaip ir kiekvienais metais, šioks toks mokesčių mokėtojų pagausėjimas paskutiniosiomis deklaravimo dienomis buvo jaučiamas, tačiau apskričių valstybinių mokesčių inspekcijų skyriai dirbo ilgiau, todėl visi mokesčių mokėtojai buvo aptarnauti,“ – Verslosavaite.lt teigė VMI prie FM viršininko pavaduotojas Dainius Daugirda (nuotraukoje).

Naujovės skatina atsisakyti popierinių deklaracijų

„Šiais metais pasiūlytos naujovės: daugiau informacijos apie mokesčio mokėtojo pajamas ir išlaidas preliminarioje deklaracijoje bei elektroninėje pažymoje, neapmokestinamojo pajamų dydžio skaičiuoklė, galimybė papildyti deklaraciją „on-line“ būdu bei kiti palengvinimai gyventojus paskatino dar aktyviau naudotis VMI Elektroninio deklaravimo sistema – 88 proc. pateiktų GPM ir turto deklaracijų yra elektroninės.

Praėjusiais metais elektroninių GPM deklaracijų skaičius siekė 75 proc. Pastebime, kad elektroninis deklaravimas jau tapo norma, o popierinės deklaracijos – praeitimi“, - teigia D. Daugirda.

E. būdu deklaruoti galėjo ir neturintys interneto

„Reklaminės kampanijos VMI deklaravimui skatinti nevykdė. Buvo pateikiama tik informacija gyventojams, skatinanti pajamas deklaruoti elektroniniu būdu, bei kitos naudingos žinios mokesčių mokėtojams: pavyzdžiui, kvietimas į Atvirų durų dekadą, informacija apie VMI darbo laiką ir pan.,“ – teigė D. Daugirda.

Prie visuomenės informavimo kampanijos daug prisidėjo VMI socialiniai partneriai: Viešojo interneto prieigos taškų asociacija, seniūnijos, bibliotekos, mokyklos, bankai, prekybos centrai, valstybinės institucijos. Taip pat – žiniasklaidos atstovai, informuodami visuomenę apie deklaravimo procesą.

VMI sėkmingai bendradarbiauja su Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija bei Viešųjų interneto prieigos taškų (VIPT) asociacija, todėl mokesčių mokėtojai, neturintys kompiuterio ar interneto, pajamas elektroniniu būdu gali deklaruoti Viešojo interneto prieigos taškuose. Pasinaudoję šia galimybe provincijų gyventojai pateikė per 5000 deklaracijų – dvigubai daugiau nei 2007 m.

Politikams bei tarnautojams – ir turto deklaracijos

„Įstatymas numato, kad kiekvienais metais gyventojų pajamų mokesčio ir turto deklaracijas reikia pateikti nuo sausio 1 d. iki gegužės 1 dienos. Šiais metais pirmosios gegužės mėnesio dienos buvo ne darbo dienos, todėl deklaracijas buvo galima patekti iki gegužės 6 d.“, - teigė D. Daugirda.

Pajamas bei turtą privalo deklaruoti valstybės politikai, tarnautojai, Europos Parlamento nariai, kiti asmenys, išvardyti Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatymo 2 straipsnyje ir jų šeimos nariai. Šie asmenys turi pateikti metinę gyventojo (šeimos) turto deklaraciją.

Į viršų

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama