Aida Oržekauskaitė   
2007 03 05, 00:00
Verslininkas, prikėlęs studentų krepšinį

Image
R. Cibauskas
Savo sėkmės istoriją „Verslo savaitei“ sutiko papasakoti žinomas Klaipėdos verslininkas, UAB „Mūsų laikas” valdybos pirmininkas, Lietuvos studentų krepšinio lygos prezidentas bei daugelio sporto, kultūros, švietimo projektų rėmėjas Rimantas Cibauskas.

 

Neseniai įvykusiuose  savivaldybės rinkimuose jis buvo išrinktas ir į uostamiesčio savivaldybės tarybą.

 

Vaikystėje berniukai dažniausiai užaugę nori būti lakūnais, prezidentais ar krepšininkais. Apie kokią profesiją svajojote Jūs?


Tėvai niekada neliepdavo man dirbti ūkio darbų, todėl vaikystę praleidau sportuodamas. Žaisdavau krepšinį, futbolą. Ir užaugęs norėjau susieti savo gyvenimą su sportu. 

 

Svajojau tapti krepšininku arba treneriu, stoti į Kūno kultūros institutą. Tačiau tuo metu iš sporto pragyventi buvo sunku. Tėvai, kurių nuomonė man visada būdavo svarbi, patarė rinktis kitą specialybę.

 

Gal jau vaikystėje aplinkiniai pastebėjo kažkokius Jūsų pomėgius ir gabumus, kurie reikalingi būsimam verslininkui?


Manyčiau, kad toks mano bruožas yra užsispyrimas. Niekada nedarydavau to, kas man nepatinka. Šiaip buvau geras vaikas ir tėvams didelių problemų nesukeldavau, bet visada norėdavau daryti tik tai, kuo tikėdavau ir ko norėdavau. Ir universitete, jei man dėstytojas nepatikdavo, ignoruodavau jo paskaitas. Visada turiu savo nuomonę ir jos laikausi.

 

Papasakokite, kur studijavote, kokius diplomus įgijote. Ar nesigailite pasirinkęs būtent tokią specialybę?


Vilniaus universitete mokiausi prekybos. Verslas yra dinamiškas, čia nuolat bendrauji su žmonėmis. Verslas tam tikra prasme yra panašus į sportą. Versle, kaip ir sporte, yra azartas konkurencija, siekis pirmauti. Manau, kad specialybę pasirinkau teisingai. Kai baigiau universitetą, atvažiavau į Klaipėdą kur gerai sekėsi kilti karjeros laiptais.

 

Per penkerius metus tapau Klaipėdos Prekybos valdybos viršininku ir tuo metu buvau jauniausias tokios įmonės vadovas. Vėliau sėkmingai klostėsi ir privatus verslas.

 

Kaip prabėgo studijų metai? Daugiau studijuodavote ar studentaudavote?


Aš manau, kad daugiau studentaudavau. Aktyviai dalyvavau užklasinėje veikloje. Prisimenu, kai baigėme universitetą, man už užklasinę veiklą prie vidurkio pridėjo 1,5 balo. Tuo metu už užklasinę veiklą prie vidurkio daugiausiai pridėdavo vieną balą, o man pridėjo 1,5.

 

Taip aš aplenkiau visus tuos, kurie labai gerai mokėsi. Užklasinė veikla man nebuvo darbas, o greičiau laisvalaikio forma. Kad ir dabar, jei man nepatiktų užsiimti kažkokia veikla, tai aš nežinau, kiek reikėtų man mokėti, kad aš daryčiau tai, kas man nemalonu.

 

Kada užsidirbote pirmuosius pinigus? Koks tai buvo darbas? Kur juos išleidote?


Man, kaip studentui, pinigų visada trūkdavo, nors tėvai ir duodavo, tačiau greitai juos išleisdavau. Pirmuosius pinigus ir užsidirbau studijų laikais, kai iškroviau prekinius vagonus. Atsimenu, važiuodavom į geležinkelio stotį ir iškraudavom svogūnus ir kitas prekes. Dabar net neatsimenu, kur tuos pinigus išleidau.

Šiuo metu Jūsų vadovaujamos bendrovės pagrindinė veikla – nekilnojamojo turto valdymas, investicinių projektų ruošimas, organizavimas ir įgyvendinimas. Kaip gimė UAB “Mūsų laikas”? Kodėl pasirinkote nekilnojamojo turto sritį?


Jau turėjau patirties prekybos srityje ir pradėjau verslą nuo to, ką geriausiai mokėjau. Vėliau už uždirbtus pinigus įsigijome nekilnojamojo turto ir supratome, kad naudingiausia koncentruotis į vieną sritį, būtent nekilnojamąjį turtą. Tada pradėjome tuos objektus išnuomoti. Versle svarbu susikoncentruoti – geriau siauresnė sritis, bet ją reikia gerai išmanyti.

 

Kas suteikdavo jėgų veržtis pirmyn, patyrus nesėkmę?


Didelių nesėkmių patirti neteko. Aš visada tikiu savimi ir į gyvenimą žiūriu optimistiškai. Tačiau norint pasiekti pergalę, reikia pajausti kas yra pralaimėjimas. Bet jei žmogų ir nereikšmingas pralaimėjimas išmuša iš pusiausvyros, tai jau yra žmogaus problema,  nes jis netiki, tuo ką daro.

 

Po pergalės dažniausiai ateina pralaimėjimas, o po pralaimėjimo – pergalė. Svarbiausia, kad tų pergalių būtų daugiau negu pralaimėjimų.

 

Yra sakoma: susirask mėgstamą darbą ir nereikės dirbti. Ar mėgstate savo darbą?


Mano darbas ir laisvalaikis konkuruoja. Jeigu aš užsiimu mėgstamu darbu, tai galiu dirbti be poilsio. Svarbiausia yra daryti tai, kas tau patinka, tada viskas ir seksis. Aš visada daug dirbdavau, stengdavausi, bet tai nevargindavo. Jei žmogus įsėda ne į savo roges, jam yra sunku. Jis tada negali atskleisti savo talentų, yra nepatenkintas, nes dirba nemėgstamą darbą.

Jūsų manymu, geras  verslininkas yra...


Kad lydėtų sėkmė, žmogus pirmiausia turi tikėti tuo, ką jis daro, nes jei pats netiki, tai sunku įtikinti ir kitą. Turi suburti bendraminčių ratą, kurie tavim patikėtų ir su kuriais galėtum įgyvendinti suplanuotą projektą, nes vienam ir gyvenime, ir versle yra labai sunku. Dar vienas dalykas – žmogus turi sugebėti savo teigiamas savybes panaudoti, o neigiamas paslėpti.     

 

Jūsų bendrovė kasmet nemažą pelno dalį skiria paramai: įvairioms sporto šakoms, vaikų globos namams, delfinariumui, kitoms kultūros ir švietimo įstaigoms, sprendžia vaikų užimtumo problemas. Labdara Jums – tai reklama, malonumas ar galbūt pareiga?


Visi žmonės iš prigimties yra geri, tik gyvenimas vėliaus juos sugadina. Dalis žmonių tiesiog neturi galimybės padėti. Jeigu tau sekasi, tai ta sėkme būtina pasidalinti su kitais. Mes dabar remiam daug projektų ir nesireklamuojam, tačiau krepšinis yra ta sritis, kur būtinas viešumas. Jei ką nors paremsi slapta, kam nors gali susidaryti neigiama nuomonė, kad gal čia kas nors nešvaraus ar panašiai. Šioje srityje susijungia ir parama, ir reklama. Kai kurie projektai reikalauja viešumo, kad įgautų tęstinumą.

 

Pavyzdžiui, mes remiame Klaipėdos delfinariumą. Idėja kilo, kai apsilankėme Kauno zoologijos sode ir nusivylėme, pamatę, kokiomis sąlygomis čia gyvena gyvūnėliai. Mano dukra tada paklausė, gal galėtume paremti gyvūnus. Taip kilo idėja paremti delfinariumą Klaipėdoje. Ir tas projektas įgavo pagreitį. Dabar kiekvienas delfinas turi savo rėmėjus. Mes remiame du delfinus. Rėmimas man – tai ne naudos ieškojimas, kiti ieško naudos ir neremia. Remia tie, kurie myli tą sritį, nori padaryti kažką gero.

 

Praeitais metais Jums buvo įteiktas LNK „Gerumo sparnas” už gatvės krepšinio atgaivinimą. Ką Jums reiškia gauti apdovanojimą už gerumą?


Aš kažkaip net nesusimąsčiau, ką tuo metu jaučiau, nes kaip tik tada M.Mikutavičius agitavo, kad žmonės aktyviau aukotų pinigus ir būtų pasiektas 1,5 mln. rekordas, tai aš tuo metu galvojau apie tuos besikeičiančius skaičius. Aišku, kad tokį apdovanojimą gauti yra labai malonu, bet kartu ir labai netikėta.

 

 

2005 m. UAB “Mūsų laikas“ tapo pagrindine Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL)  rėmėja. Esate LSKL prezidentas. Kaip susidomėjote Lietuvos studentų krepšiniu? Ko tikitės iš studentų krepšinio?


Viskas prasidėjo prieš keletą metų. Aš mačiau, kad studentų krepšiniui kažko trūksta, kad atitiktų Lietuvos krepšinio lygį. Lietuvos moterų ir vyrų komandos jau daug pasiekusios, o  studentams vis nesiseka. Man visada norėdavosi imtis sunkiausių darbų, nes tuomet geri rezultatai dar labiau džiugindavo.

 

Šiais metais Tailande vyks Pasaulinė studentų universiada tai aš labai norėčiau, kad Lietuva sudalyvautų.  Mes esame pripratę prie aukso medalių, tai būtų labai gražu, kad ir ten pabandytume juos laimėti. Labai norėčiau, kad Lietuvos studentai taptų stipriausi pasaulyje.

 

Mėgstate kelti sau iššūkius?


Taip. Jei neturi kažkokio tikslo, sunku eiti į priekį.

 

Ar esate azartiškas žmogus?


Taip, bet kazino tai nežaidžiu, nes bijau, kad galėčiau per daug įsijausti.

 

Koks yra geriausias sulauktas patarimas, kuriuo darbe vadovaujatės iki šiol?


Man yra įstrigęs posakis “Ką darai, daryk gerai”. Tai aš gyvenime juo ir vadovaujuosi – jei darau, tai stengiuosi, kiek galima geriau.

 

Kokia ideali Jūsų laisva diena?


Man didžiausias poilsis, kai galiu ilgiau pamiegoti. Esu gimęs Tigro metais ir šiek tiek panašus į šį gyvūną. Tigras irgi mėgsta ilgai pamiegoti , bet niekas nesako, kad jis yra tinginys.

 

Kas gyvenime Jus labiausiai erzina?


Išdavystės.

 

Ar galėtumėte save pavadinti laimės kūdikiu?


Kiti sako, kad man daug kur sekasi. Nors sunku kalbėti apie save, bet šią minutę galėčiau pasakyti, kad taip.

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama