VersloSavaite.lt   
2023 10 13, 10:59
Patarimai, kaip išrinkti verslo dovaną

Verslo dovanos
Verslo dovanos
Nors dažniausiai dovanas renkame savo bičiuliams ir artimiesiems, pasitaiko situacijų, kuomet tokiu būdu nusprendžiama sustiprinti ryšį su darbuotojais, verslo partneriais, klientais ar viršininku. Tokiais atvejais pasirenkamos verslo dovanos, kurios dažniausiai yra kiek solidesnės ir praktiškesnės.

 

Jų pasirinkimo kriterijai taip pat turėtų būti kitokie – tinkamą verslo dovaną surasite atkreipę dėmesį į žemiau pateiktus patarimus.

 

Nutarkite, kam ieškosite dovanos

 

Priklausomai nuo to, kam bus skirta verslo dovana, skirsis jai keliami reikalavimai. Pavyzdžiui, jeigu norėsite partneriams parodyti, kad vertinate Jūsų bendradarbiavimą, reikėtų rinktis solidesnes, vertingesnes dovanas. Darbuotojams geriausia pirkti praktiškus, lengvai panaudojamus daiktus – jie daugiau ar mažiau turėtų tikti visam kolektyvui. Klientams skirtos dovanos vienaip ar kitaip turėtų sietis su Jūsų įmonės vertybėmis, o vadovą galima pradžiuginti pabrėžiant jo statusą. Paprasčiausia bus nustebinti kolegą – dovaną jam galite išrinkti tarsi geram bičiuliui.

 

Apsibrėžkite biudžetą

 

Paieškas galėsite supaprastinti, jeigu iš anksto nutarsite, kiek galite išleisti – jeigu bus reikalinga ne viena verslo dovana, pravartu žinoti savo galimybes. Tiesa, tikrai nereikėtų manyti, kad brangesnės dovanos visais atvejais bus geresnės. Taip, tokiu būdu galima parodyti, jog vertinate bendradarbiavimą, tačiau persistengus klientams ar partneriams gali pasirodyti, kad bandote juos nusipirkti. Verčiau daugiau laiko paskirkite pačiai dovanos idėjai – tokios pastangos atsipirks kur kas geriau nei didelės investicijos.

 

Pagalvokite, kokią žinutę norite nusiųsti

 

Verslo dovanos iš dalies reprezentuoja Jūsų įmonę, tad turėtumėte pagalvoti, kokias vertybes ir savybes šį kartą norisi labiausiai pabrėžti. Žinoma, tai neturi tapti reklaminiu triuku, tačiau nuo savo vizijos pernelyg nutolti nereikėtų. Pavyzdžiui, jeigu stengiatės dirbti tvariai, reikėtų paieškoti ekologiškų sprendimų, o jeigu specializuojatės technologijų srityje, pirmenybę reikėtų teikti išmaniems sprendimams. Kitaip tariant, turėtumėte pagalvoti, kas geriausiai galėtų reprezentuoti Jūsų veiklą ir dar labiau sustiprintų atitinkamą įvaizdį.

 

Teikite pirmenybę funkcionaliems sprendimams

 

Visuomet galime papildyti būsimųjų dovanos gavėjų lentynas dar vienu suvenyru, tačiau Jūsų idėja bus daug geriau įvertinta tuo atveju, jeigu ją pavyks pritaikyti praktiškai. Dar geriau, jeigu tai pavyks padaryti darbinėje aplinkoje. Tai gali būti rašymo priemonės, vizitinių kortelių ar dokumentų dėklai, USB raktai ar kitos panašios dovanos. Taip pat galima pagalvoti apie visuomet pasiteisinančius gėrimų ir maisto rinkinius ar netgi išrinkti įdomią, su verslo subtilybėmis susijusią knygą.

Įsitikinkite dovanos kokybe

 

Nepriklausomai nuo to, kokią idėją nuspręsite įgyvendinti, ypatingai svarbu, kad verslo dovanos būtų kokybiškos – tik taip pavyks reprezentuoti savo verslą iš gerosios pusės. Tiesa, kokybės nereikėtų maišyti su prabanga: patikimai tarnauti ir gerai atrodyti gali net ir visiškai nedaug kainuojantys daiktai. Geriausia, jeigu pasidomėsite jų gamintojais ir įvertinsite kitų pirkėjų atsiliepimus. Kitaip tariant, apie būsimas dovanas reikėtų surinkti kuo daugiau informacijos.

Suraskite būdų, kaip dovaną personalizuoti

 

Verslo dovanos dažniausiai nėra labai suasmenintos, tačiau įdėjus šiek tiek pastangų, galima jas tokiomis paversti – tuomet bet kokia idėja įgaus papildomą pridėtinę vertę. Tikrai nėra būtina sujaudinti iki širdies gelmių, tačiau dėmesio rodymas taip pat turėtų būti apgalvotas ir kokybiškas. Paprasčiausia tai galima padaryti pasirūpinus įdomesniu įpakavimu ar pridėjus ranka rašytą atvirutę. Visgi, pasitelkus fantaziją, pavyks sugalvoti ir kur kas daugiau idėjų, kurios Jūsų dovanas išskirs iš kitų.

 

Vadovaudamiesi šiais patarimais, turėtumėte pakankamai lengvai nuspręsti, kurios verslo dovanos bus pačios tinkamiausios. El. parduotuvėje Pigu.lt verslo dovanos nustebins plačiu pasirinkimu: čia atrasite ne vieną dėmesio vertą idėją.

 

Užs. nr. 20231013-01

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: