VersloSavaite.lt   
2021 06 14, 10:35
Net ir intensyviai sportuojantys gali nematyti ryškių rezultatų. Ką dar reikia žinoti?

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Intensyviai sportuojate, tačiau nepastebite pageidaujamų rezultatų? Nereikėtų per daug išsigąsti: to priežastys neretai yra gana elementarios. Žemiau rasite kelis svarbiausius patarimus, kurių vertėtų laikytis siekiant norimo efekto – tikėtina, kad tai jums padės ištaisyti daromas klaidas.

 

Netinkamas kalorijų kiekis

 

Jei auginate kūno masę, gaunamas kalorijų kiekis gali būti nepakankamas, o tuomet, jei stengiatės sulieknėti, tikėtina, kad suvartojamų kalorijų kiekis yra pernelyg didelis. Norėdami apskaičiuoti per dieną sudeginamų kalorijų kiekį laikykitės šių formulių:

 

• Vyrams: BMR = 66 + (13,7 x svoris kilogramais) + (5 x ūgis centimetrais) – (6,8 x amžius metais).

• Moterims: BMR = 655 + (9,6 x svoris kilogramais) + (1,8 x ūgis centimetrais) – (4,7 x amžius metais).

 

Gautas skaičius nurodys, kiek kalorijų yra sudeginama per dieną netaikant papildomo fizinio krūvio, todėl aktyviai sportuojantiems vertėtų padauginti gautą skaičių iš 1,725 (ši formulė bus tinkama tada, jei sportuojate kiekvieną dieną. Jei sportuojate 3-5 kartus per savaitę, dauginkite iš 1,55, o sportuojant 1-3 kartus per savaitę dauginkite iš 1,375).

 

Nevartojate maisto papildų

 

Jei nevartojate maisto papildų, tikėtina, kad po treniruotės jums sunku atgauti jėgas. Kad taip nenutiktų, pasirūpinkite profesionaliais sporto papildais, kurie galės aprūpinti organizmą būtiniausiomis medžiagomis ir garantuos puikią savijautą.

 

Pavyzdžiui, gali praversti kreatinas sportui, kuris savo sudėtimi yra labai panašus į aminorūgštis. Žinoma, tinkamus papildus visuomet vertėtų pasirinkti pagal tai, kokio rezultato norite pasiekti, taigi, visada naudinga pasikonsultuoti su savo treneriu, kuris tikrai nepagailės naudingų patarimų.

 

Fizinis krūvis visuomet yra toks pat

 

Kad ir kokios intensyvios būtų jūsų treniruotės, jas visuomet rekomenduojama paįvairinti. Jei fizinis krūvis visuomet yra toks pat, natūralu, kad ilgą laiką nepavyksta pastebėti rezultatų, todėl rekomenduojama keisti treniruočių pobūdį ir intensyvumą.

 

Pavyzdžiui, jei vieną dieną liejate prakaitą sporto salėje, kitą dieną galite pasivaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis ar paplaukioti baseine. Vertėtų žinoti, kad nuolatos darant tokius pat veiksmus raumenys paprasčiausiai įpranta, taigi, organizmas išeikvoja gerokai mažiau energijos. Į treniruočių programą svarbu įtraukti naujų pratimų ir keisti treniruočių efektyvumą, nes priešingu atveju rezultatų galite ir nesulaukti...

 

Užtikrinkite tinkamą poilsio ir treniruočių režimą

 

Jei organizmas nuolatos alinamas treniruotėmis, natūralu, kad pageidaujamų rezultatų taip ir nepavyksta pastebėti.  Jei organizmas nėra pakankamai pailsėjęs, jis degina riebalus gerokai lėčiau. Tai, žinoma, atsiliepia ir rezultatams, todėl gali atrodyti, kad net ir intensyvus sportas neduoda jokios naudos. Maža to,  jei pernelyg nualinsite organizmą, tikėtina, kad tapsite kur kas irzlesni ir labai greitai prarasite motyvaciją, todėl pasistenkite, kad taip nenutiktų.

 

Rezultatų siekiate savarankiškai

 

Jei anksčiau nesportavote ir niekada nesikonsultavote su profesionaliais sporto treneriais, savarankiškai pasiekti pageidaujamų rezultatų gali būti pernelyg sudėtinga ar net neįmanoma. Specialistai visuomet gali jus nukreipti tinkama linkme, todėl vertėtų kreiptis dėl tinkamos sporto programos sudarymo – tą šiandien galima padaryti ir nuotoliniu būdu. Jei dvejojate, kokie sporto papildai gali geriausiai pasiteisinti, apsilankykite pas mus: mes pasistengsime suteikti visą svarbiausią informaciją ir padėsime išsirinkti pačius tinkamiausius sporto papildus.

 

Užs. nr. 20210614-01

 

Verslosavaite.lt