Darius Samuolis   
2021 08 25, 17:28
Mokymai vadovams. Kaip su pavaldiniais sukurti tinkamus darbo santykius

Mokymai vadovams
Mokymai vadovams
Teksto autorius – Darius Samuolis. Jo vedami mokymai vadovams ir organizacijoms ne vienai įmonei padėjo suprasti, koks kelias sėkmės link yra tinkamiausias. Šį kartą dalinamės mintimis, kaip kurti tinkamą ryšį su pavaldiniais.

 

Vadovo darbas akis į akį su pavaldiniais – vienas stipriausių būdų sukurti darbo santykius. Tai – vienas iš keturių vadovo įrankių (kiti yra atgalinis ryšys, ugdomasis vadovavimas, tikslų kėlimas ir užduočių formulavimas), skirtų tiesioginiam darbui su pavaldiniais. Jo nauda ir pagrindinė stiprybė yra ta, kad tai – puikus būdas laikytis ant tos pačios bangos kaip ir pavaldinys, suprasti, ką jis daro ir sukurti tikrus darbo santykius.

 

Santykiai turi prasmę ne tik bendrąja, žmogiškąja prasme, tai yra ir būtinas elementas organizacijos vadyboje. Kaip jau ir esu rašęs, vadyba – tai pageidautino, suderinto elgesio kūrimas. Savo mintyse galite pasidaryti trumpą testą – kaip priimsite, vertinsite informacijos patikimumą iš kolegos, su kuriuo sukūrėte normalius darbo santykius, ir kaip tai vertinsite, kai informaciją gausite iš žmogaus, su kuriuo darbo santykiai vidutiniai? Didelė tikimybė, kad pirmu atveju galvosite, kokią prasmę man turi tai, kas sakoma, antru atveju – ko tas žmogus iš manęs iš viso nori. Kitas testas – kaip reaguosite į prašymą daryti kažką kitaip iš žmogaus, su kuriuo sukūrėte santykius, ir iš to, su kuriuo jų nėra?

 

Kas man yra darbas akis į akį? Tai – reguliarūs, asmeniniai susitikimai su tiesiogiai pavaldžiais darbuotojais, kurių metu aptariami darbo klausimai.

 

Nors šiame straipsnyje akcentuoju santykių kūrimą, tačiau nereiktų pamiršti, kad vis dėlto tai – ne arbatos vakarėlis, o darbo pokalbis.

 

 

Štai keletas dalykų, kuriuos dažnai teko stebėti savo karjeros metu ir kurie tikrai nekėlė darbo akis į akį kokybės:

 

Kažkokiu būdu susiformuoja nuomonė, kad tai – vadovo laikas su pavaldiniu. Vadovo laikas visas toks, ne tik susitikimuose akis į akį. Geruose susitikimuose yra atvirkščiai – tai pavaldinio laikas su vadovu. Svarbesnė pusė šiuose susitikimuose – pavaldinys.

 

Vadovas veda pokalbį. Susitarkite, kad dalis laiko bus skirta pavaldiniui, ir jis pats naudosis juo, kaip jam atrodys geriau. Skirkite fiksuotą, konkretų laiko tarpą. Tai verčia pavaldinį apgalvoti, ką jis nori pasakyti. Dešimt minučių dažniausiai pakanka.

 

Susitarkite dėl pokalbio struktūros ir turinio – tai reikia padaryti tik vieną kartą. Pvz., dešimt minučių kalba pavaldinys, dešimt – vadovas, dešimt – bendri klausimai.

 

Susitarkite dėl stabilaus susitikimų laiko, nekaitaliokite jo. Laikų kaitaliojimas rodo, kad yra kitų prioritetų, o kas žmogui gali būti svarbiau nei jis pats? Be to, tai rodo ir vadovo neorganizuotumą.

 

Susitikimams reikia ruoštis, ekspromtu jų nepravesite. Būtina įvertinti ankstesnių susitarimų būklę. Derėtų peržiūrėti darbus, klausimus, kuriuos pats turėjote išspręsti po pokalbio su pavaldiniu. Šiuo atveju Jums gali padėti tipinis klausimynas.

 

Per reti susitikimai neveikia. Savaitės periodas yra optimaliausias.

 

Ar reikia ilgesnio nei pusvalandžio susitikimo, įvertinkite patys. Dažniausiai pusvalandis yra optimalus laiko tarpas.

 

Geriausias laikas susitikimams – savaitės pradžia. Blogiausias – pirmadienio rytas ir penktadienio popietė.

 

Šie patarimai veikia visada, tačiau kiekvienas vadovas turi rasti savo formulę.

 

Jei jus domina mokymai vadovams, kviečiame užsukti į svetainę „Ledo Mintys“. Rasite daugiau informacijos ir dar daugiau vertingų minčių bei patarimų, kaip vykdyti organizacijos veiklą.

 

 

 

MOKYMAI VADOVAMS

• Vadovo komunikacija

• Komandinio darbo įrankiai

• Tikslų kėlimas, jų vertimas į užduotis

• Darbas su kolegomis akis į akį

• Grįžtamasis ryšys

 

MOKYMAI ORGANIZACIJOMS

• Rinkos ir organizacijos galimybės

• Tikslų ir strategijos formavimas, rodiklių parinkimas ir pavertimas užduotimis

• Atsakomybių paskirstymas komandoje ir procesų valdymas

• Veiklos planavimas

• Veiklos priežiūra ir atsakomybė

 

Užs. nr. 20210825-02

 

 

Verslosavaite.lt