VersloSavaite.lt   
2020 09 04, 12:22
Kaip sumažinti ekranų daromą žalą mūsų akims?

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Šiais laikais vis dažniau žiūrime į ekranus, tad mūsų akys pripranta matyti vaizdą iš arti. Jeigu ekranai ir toliau liks svarbia mūsų gyvenimo dalimi, ekspertai teigia, kad už kelių dešimtmečių daugiau nei pusei populiacijos prireiks korekcinių akinių trumparegystei.

 

Žinoma, tai ne pasaulio pabaiga, nes daugybė mūsų pradės nešioti stilingus ir mums tinkančius akinius. Bet galbūt kyla klausimas – kaip korekciniai akiniai pagerina mūsų regą? Ir ar galime padėti nuo ekranų vargstančioms akims?

 

Kaip akiniai padeda matyti ir ar dėl jų gali prastėti rega?

 

Tam, kad matytume mus supanti pasaulį, šviesos spinduliai turi patekti į mūsų akis. Įprastai šie spinduliai susitinka tinklainėje ir taip ryškiai pamatome prieš mus esantį vaizdą. Turint trumparegystę arba toliaregystę, spinduliai susikerta neteisingose vietose – arba per arti, arba per toli nuo tinklainės.

 

Dėl to vaizdas praranda ryškumą. Kad ir kurią problemą turite, po akių patikros tiksliai žinosite, kokių akinių lęšių jums reikia, kad spinduliai būtų tinkamai išgaubiami ir susikirstų tinklainėje.

 

O bijoti, kad nešiodami akinius leisite savo akims tik dar labiau gesti tikrai nevertėtų, nes akiniai fiziškai akių paveikti negali. Aišku, dėl jie negali ir pagerinti jūsų regos, bet, matydami aiškius vaizdus, nevarginsite savo akių, nes nebeversite jų įžiūrėti tai, kas joms yra per toli ar per arti.

 

Ką darome savo akims, kai žiūrime į ekranus?

 

Jeigu net su tinkamais akiniais vis dar jaučiate, kad jūsų akys nuvargsta arba naktimis ilgai neužmiegate, dėl to gali būti kalti ekranai. Jie skleidžia mėlyną šviesą, kurią biologiškai esame pripratę matyti tik dieną, nes ją skleidžia saulė.

 

Ši šviesa padeda mums prabusti rytais bei būti žvaliems iki vakaro. Bet žiūrėdami į ekraną prieš miegą vėl matome šią šviesą – taip klaidiname savo kūną, nes šis galvoja, kad vis dar diena. Kartu dėl ekranų mažiau mirksime ir jas džioviname, o atspindžiai ekranuose nuo kitų šviesos šaltinių toliau vargina mūsų akis. Tad, jei dažnai dirbate su ekranais – akiniai vėl gali pagelbėti ir net nereikia turėti prastos regos.

 

Tokie nuo ekranų apsaugantys akiniai dažnai vadinami „Darbui kompiuteriu“ ir juos galima atskirti pagal lęšių gelsvumą. Kelios garsios lęšių dangos yra „Blue Control“, „Blue Balance“ bei „Blue Protect“ – jos blokuoja mėlyną šviesą, nebeverčia jūsų kūno galvoti, kad vis dar diena ir mažina atspindžių efektą. Bet dažniau mirksėti turime prisiminti patys.

 

Silpnėjanti rega dar nereiškia, kad nebegalėsite aiškiai matyti pasaulio. Korekciniai akiniai gali puikiai pasitarnauti ir net tapti kiekvieno iš mūsų gražiausiu akcentu. Be to, jie padės nebevarginti mūsų akių. O norėdami apsisaugoti nuo ekranų skleidžiamos mėlynos šviesos – neapsiriksite su akiniais, kurie skirti darbui kompiuteriu. Visus tekste minėtus lęšius ar jų dangas bei daugybę stilingų akinių rėmelių rasite glasses on optikoje.

 

Užs. nr. 20200904-03

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: