VersloSavaite.lt   
2022 03 28, 18:04
Kaip greitai ir efektyviai parduoti verslą?

Image
Foto
Parduoti verslą nėra taip paprasta, kaip parduoti seną, nebenaudojamą daiktą. Verslo pardavimas reikalauja daug didesnio įdirbio, nei nedidelio skelbimo sukūrimas. Stambaus verslo atveju pardavimo sandoris ne tik nėra paprastas, bet gali tapti ilgu, varginančiu ir pakankamai brangiu procesu. Kita vertus, smulkų ir vidutinio dydžio verslą parduoti yra gerokai lengviau.

 

Pristatysime keletą esminių verslo pardavimo principų, kuriais vadovaujantis verslo pardavimo sandoris bus greitai ir efektyvus.

 

Pasiruoškite pardavimui

 

Verslo pardavimas neturėtų būti impulsyvus sprendimas. Atsižvelgiant į verslo dydį ir specifiką, rekomenduojama pardavimo sandoriui pradėti ruoštis bent kelis mėnesius iki realaus pasiūlymo pateikimo. Tokia rekomendacija kyla ne tik iš to, kad patį pardavimo faktą reikia gerai apgalvoti, bet ir dėl to, kad verslo vertei ir pardavimo kainai didelę įtaką gali padaryti aplinkybės ir laikotarpis, kuriuo jis yra parduodamas.

 

Reikėtų atsižvelgti į verslo pelningumą ir tendencijas, ekonomine situaciją šalyje ir pasaulyje, tiekimo grandinių situaciją (jei verslas veikia gamybos srityje). Didžiausios kainos už savo verslą galite tikėtis parduodami jį esant augančiam pelnui, stabiliai finansinei jo situacijai, apčiuopiamai klientų bazei.

 

Nustatykite realią verslo kainą

 

Vienas svarbiausių sėkmingo verslo pardavimo kriterijų – tinkamos kainos nustatymas. Nustatę per aukštą kainą galite atbaidyti susidomėjusius pirkėjus, o nustatę per žemą negausite maksimalaus pelno. Verslo pardavimo kainos nustatymas reikalauja tam tikros intuicijos, nes ne visada verslo vertę apibrėžia kiekybiniai veiklos kriterijai. Siekiant kuo tiksliau įvertinti verslo vertę, pasidomėkite panašaus verslo vertės įvertinimais rinkoje arba pasinaudokite profesionalų paslaugomis.

 

Paruoškite tinkamą pasiūlymą

 

Vienas atsakingiausių momentų – pardavimo pasiūlymo paruošimas. Nesvarbu ar tai detalus pasiūlymas konkrečiam pirkėjui ar skelbimo patalpinimas atitinkamose vietose, yra būtina suteikti maksimaliai detalią informaciją apie parduodamą objektą. Kadangi į visus klausimus vis tiek turėsite detaliai atsakyti potencialiems pirkėjams, rekomenduotina visą informaciją pateikti jau pačiame pasiūlyme.

 

Taip pat svarbu pateikti ne tik kiekybinę, statistinę informaciją apie veiklos rodiklius, bet taip pat pateikti ir kitas priežastis, pagrindžiančias pardavimo kainą ar padidinančias pasiūlymo patrauklumą.

 

Peržiūrėkite buhalteriją

 

Sėkmingam sandorio įgyvendinimui yra svarbu „nepalikti galų“, t. y. Sutvarkyti visus mokestinius, buhalterinius ir kitus teisinius veiklos aspektus. Tą turėtumėte padaryti dar ruošdamiesi pardavimui ir tik rengdami pasiūlymą. Kitu atveju, jei šiuos dalykus pradėsite daryti per vėlai, pardavimo sandoris gali pradėti strigti arba apskritai neprasidėti.

 

Taip pat patartina iš anksto paruošti visus pardavimui būtinus dokumentus.

 

Susiraskite tarpininką

 

Jei tai yra pirmas kartais, kai parduodate verslą ir nesate užtikrintas savo gebėjimais tinkamai įgyvendinti visą pardavimo procesą, galite apsvarstyti galimybę jį parduoti per tarpininkus. Tai gali būti realūs tarpininkai, kurie padės surasti pirkėją už atitinkamą komisinį mokestį. Bet tai taip pat gali būti tokių sandorių platformos, kuriuose galite palikti savo pasiūlymą – pradedant verslo skelbimų puslapiais, baigiant atitinkamos skilties reklama spaudoje.

 

Tinkamas šių rekomendacijų įgyvendinimas garantuos maksimaliai greitą ir efektyvų verslo pardavimą, kuris taip pat leis tikėtis jį parduoti už tokią kainą, kurios jūsų verslas iš tikrųjų yra vertas.

 

Užs. nr. 20220328-01

 

 

Verslosavaite.lt