VersloSavaite.lt   
2021 12 27, 10:12
Į ką būtina atkreipti dėmesį renkantis verslo paskolą?

Image
Foto
Griežtos bankų paskolų išdavimo sąlygos ir reikalavimai ne vienam verslininkui perša mintį, kad gauti išorinį verslo finansavimą yra labai sunku ar net neįmanoma. Tačiau norint pradėti verslą reikia pradinio kapitalo, o plečiant jau įkurtą dažnai pritrūksta lėšų plėtojimui, taip pat skolinamasi norint papildyti apyvartines lėšas ar turėti lėšų „juodai dienai“ apsidraudžiant nuo netikėtų finansinių nesėkmių.

Kas teikia finansavimą

 

Verslo finansavimo rinką galima suskirstyti į keletą sektorių, tai yra:

 

o             Bankai;

o             Kredito unijos;

o             Rizikos kapitalo fondai;

o             Verslo paskolų bendrovės;

o             Smulkias paskolas (kreditus) verslui teikiančios bendrovės;

o             Sutelktinio finansavimo platformos;

o             Taip pat nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), užimtumo tarnyba, LR žemės ūkio ministerija, savivaldybės ir ES investicijų priemonės.

 

Kiekvieno sektoriaus atstovai kelia tam tikras sąlygas ir reikalavimus. Išsirinkę tinkamą skolintojo tipą, paraišką pateikite ne vienai, o kelioms bendrovėms. Pasinaudokite internetinėse svetainėse pateikiamomis skaičiuoklėmis arba tų bendrovių konsultantų paslaugomis. Išsirinkite paskolos davėją (tai galite padaryti Finanpa.com puslapyje „Paskolos verslo pradžiai ir vystymui“), kurio siūlomas verslo paskolos variantas bus palankiausias, t. y. mažesnė palūkanų norma, patogus išmokų mokėjimo laikotarpis, nereikia mokėti jokių administravimo mokesčių arba jie mažesni nei siūlo kitos bendrovės.

 

Svarbiausi dalykai renkantis verslo finansavimą

 

1.            Apgalvokite kokio dydžio suma reikalinga ir kaip paskirstysite gautas lėšas.

2.            Pagal savo poreikius išsirinkite tinkamiausią išorinio finansavimo būdą.

3.            Išsinagrinėkite paskolų teikimo sąlygas bei reikalavimus ir išsirinkite priimtiniausią ir pigiausią variantą.

4.            Įvertinkite savo kredito istoriją, metinę pajamų deklaraciją, rekomenduotina pasiruošti pusmetines ar ir ketvirtines finansines ataskaitas.

5.            Kreipkitės į skolintoją turėdami visus reikalaujamus dokumentus.

 

Į ką kreipia dėmesį kreditorius

 

Kredito istorija ir finansinės ataskaitos

 

Kiekvienas skolintojas skolina pinigus su kuo mažesne rizika juos prarasti ir įvertina jūsų verslo rizikos laipsnį arba jūsų, kaip verslo savininko, patikimumą. Visa tai atspindi metinės pajamų deklaracijos, banko sąskaitos kredito istorija ir pusmečio ar ketvirčio finansinės ataskaitos.

 

Įmonės ar veiklos vykdymo istorija

 

Paskolą teikianti bendrovė atsižvelgs ir į verslo veiklos istoriją. Bankai ir dideles sumas skolinančios kredito unijos nepatenkins paraiškos finansavimui gauti, jei norėsite gauti paskolą įmonei steigti ar verčiatės veikla mažiau nei vienerius metus.

 

Išmokų mokėjimas

 

Tam, kad grąžintumėte paskolą, bus nustatyta suma ir terminas išmokoms sumokėti. Dažniausiai skolintojai reikalauja mokėti kas mėnesį. Įvertinkite, ar užteks pajamų paskolai grąžinti, nes kiekviena bendrovė už laiku nesumokėtą išmoką skaičiuoja nemažus delspinigius.

 

Priežastys, dėl kurių paraiška gali būti atmesta

 

Įsiskolinimų ir pajamų santykis

 

Šis santykis yra pajamų, kurias kiekvieną mėnesį gauna įmonė, ir mėnesinio finansinių įsipareigojimų sumos santykis. Juo remdamasis skolintojas nustato, ar skolininkas turi pakankamai lėšų ir galimybių padengti esamas skolas ir, ar turės pakankamai pinigų laiku atlikti įmokas už suteiktą finansinę paramą. Skolintojai linkę sudaryti sutartis tik su tokiomis įmonėmis, kurios įsipareigojimams padengti išleidžia mažiau nei pusę savo pajamų, tad sąžiningai įvertinkite savo finansinę padėtį.

 

Nėra laiduotojo arba turto, kurį būtų galima įkeisti

 

Skolintojas tikisi, kad įkeisto turto tikroji rinkos kaina atitinka skolinamą sumą. Jei įkeičiamo turto nėra arba jo vertė mažesnė nei prašoma suma, skolintojas įvertina, kad rizika yra per didelė. Viena iš galimybių išvengti paraiškos atmetimo - prašyti mažesnės paskolos.

 

Netinkamas verslo planas

 

Jame turi būti konkretūs užmojai ir nuosekliai išdėstyta kaip verslininkas įgyvendins savo idėjas.

 

O Konkrečių faktų ir žingsnių tikslo link neturintys planai nepadarys įspūdžio nei vienam skolintojui.

 

O Nurodydami galutinį tikslą galite būti netgi šiek tiek pesimistiški - nuo tikrovės neatitrūkęs planas skolintojui bus labiau priimtinas, o sprendimas suteikti finansavimą bus jums palankesnis.

 

Pinigų srautų judėjimas

 

Kai pinigų srautų judėjimas stabilus ir į įmonės sąskaitą kapsi nuolatinės įplaukos, šansai gauti paskolą padidėja, tačiau, jei pinigų srautai kiekvieną mėnesį labai skirtingi, paraiška gali būti atmesta.

 

Bloga kredito istorija

 

Kiekvienas skolintojas skolina pinigus su kuo mažesne rizika juos prarasti, todėl įvertinamas verslo rizikos laipsnis arba verslo savininko patikimumas. Kreditorius peržiūri metines pajamų deklaracijas, banko sąskaitų kreditų istoriją, pusmečio ar metines finansines ataskaitas.

 

Per trumpas veiklos vykdymo laikotarpis

 

Paskolą teikianti įmonė atsižvelgia į verslo veiklos istoriją. Bankai ir dideles sumas skolinančios kredito unijos atmes jūsų paraišką, jei veiklą vykdote trumpiau nei vienerius metus.

 

Užs. nr. 20211227-01