VersloSavaite.lt   
2023 08 08, 18:06
Svarstantiems apie savo verslą ir ieškantiems investuotojų – ryškiausios sėkmės istorijos

Image
Foto
Atostogaujant vasarą galvoje vėl pradeda suktis verslo idėjos, tačiau prieš ryžtantis jas įgyvendinti norėtųsi sužinoti daugiau apie finansavimo sprendimus? O galbūt verslas jau veikia, tačiau trūksta minčių, kaip pritraukti investicijų?

 

Abiem atvejais papildomos motyvacijos ir įkvėpimo bei saulės ir žinių rasite klausydami tinklalaidžių  vasaros cikle „Saulės ir žinių vonios su INVEGA“ .

 

Patogiai vienoje vietoje pateikiamose šešiose „Stiprus verslas su INVEGA“ tinklalaidėse aptariami įvairūs verslo organizavimo aspektai, įskaitant santykius su mokslo partneriais, socialinių tinklų išnaudojimą ar itin novatoriškų idėjų įgyvendinimą. Didžiausias dėmesys skiriamas naujų augimo galimybių ieškančių įmonių istorijoms. Visi tinklalaidės vedėjos Odetos Bložienės pašnekovai kalba  apie pradedant verslą išmoktas pamokas, kurios apie tuo pačiu keliu norintiems eiti klausytojams gali būti itin naudingos.

reklama

 

Investuotojų kalbos pradžiamokslis

 

O išmokti tenka daug ko. Savo idėją startuoliu „Walk15“ pavertusi verslininkė Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė tinklalaidėje pasakoja, kaip norėdama kalbėti investuotojams suprantama kalba kruopščiai mokėsi verslo terminų. Tai jai padėjo geriau suprasti verslo angelų ar fondų valdytojų duodamus patarimus, kurie buvo tokie pat svarbūs, kaip ir skiriamas finansavimas. Svarbu jai buvo ir išmokti atpažinti tuos investuotojus, kurie palaiko net sunkiausiose situacijose.

 

Verslo technologijų akceleratoriaus ir investicinio fondo „Baltic Sandbox Ventures“ įkūrėjas Andrius Milinavičius tinklalaidėje „Stiprus verslas su INVEGA“ kalbėdamas apie startuolius pabrėžia, kad sėkmei vien tik geros idėjos neužtenka. Anot jo, tam būtina gera komanda, kurios nariams būtų būdingas užkrečiamas noras tobulėti.

 

„Baltic Sandbox Ventures“  įkūrėjai ir kita investuotojų komanda, „FirstPick“, dar 2022 metų rudenį pasirašė sutartis su INVEGA, kuri jiems pavedė valdyti 18 mln. eurų Inovacijų skatinimo fondo lėšų. A. Milinavičius kviečia idėjų turinčius žmones ieškoti būdų, kaip jas išlaisvinti. Tam jie gali pasinaudoti INVEGOS sukurta finansine priemone „Akceleratorius 2“. Į fondų valdytojus gali kreiptis asmenys, turintys perspektyvių verslo idėjų ir norintys jas vystyti. Laidos svečias taip pat pataria startuoliams neapsiriboti Lietuvos rinka. Anot jo, technologijos neturi sienų, todėl Lietuvoje sukurtas produktas gali padėti spręsti ir milijonams žmonių visame pasaulyje aktualią problemą.

 

Startuolių verslo modelis reikalauja išorinių investuotojų, tačiau jų įsitraukimas turėtų būti kuo mažiau juntamas. Tinklalaidėje tai akcentuoja rizikos kapitalo fondo „Open Circle Capital“ valdytojas Rokas Tamošiūnas. Jis pažymi, kad investuojama ne į pačias idėjas, o į jas realybe paversti galinčius žmones. Per trejus metus laidos svečio valdomas fondas investavo į šešiolika įmonių, iš kurių septynias jau spėjo parduoti.

 

Kaip išnaudoti socialinius tinklus? 

 

Natūralią kosmetiką siūlančios įmonės „Uoga Uoga“ vadovė Jelena Sokolovska dalinasi patarimais, kaip išnaudoti šiuolaikines skaitmeninės rinkodaros priemones. Vedėjai Odetai Bložienei ji pasakoja tai, kaip socialiniai tinklai leidžia geriau suprasti vartotojus ir atrasti konkrečių produktų ieškančius klientus. Anot verslininkės, tai padeda dar geriau įsitvirtinti savo segmente, efektyviau valdyti produkto ar paslaugos suvokimą ir reaguoti į klientams svarbius dalykus.

 

J. Sokolovska tinklalaidėje taip pat užsimena apie tai, kad net ir pasirinkus lėto augimo strategiją verslui labai svarbi valstybės teikiama pagalba. „Uoga Uoga“ įmonė sėkmingai pasinaudojo INVEGOS garantija paskolai, o taip pat – palūkanų kompensavimo priemone. Pastarasis pasiūlymas leidžia verslininkams susigrąžinti iki 50 proc. lėšų už sumokėtas paskolos palūkas ir skirti jas kitiems įmonės poreikiams.

 

Sėkmė prasideda nuo verslo plano

 

Vasaros tinklalaidžių serijoje „Saulės ir žinių vonios su INVEGA“ nepastebėta neliks ir „Leafood“ bendrovės bei jos vadovo Valentino Civinsko sėkmės istorija. Iš Danijos į Lietuvą grįžęs verslininkas pasišovė įkurti pirmąjį šalyje vertikalų ūkį. Idėjos įgyvendinimui jam reikėjo nemažos sumos – beveik 6,5 mln. eurų.

 

V. Civinskas kreipėsi į INVEGĄ dėl Europos regioninės plėtros lėšomis finansuojamos „Startuok“ paskolos. Investicijoms finansuoti skirta 3 mln. eurų valstybės paskola 10 metų laikotarpiui buvo stipri paspirtis. Paskola įmonei buvo skirta įvertinus gerai parengtą, išsamų verslo planą ir nuveiktą darbą pritraukiant privačius investuotojus. Pastarosios sąlygos išpildymas – itin svarbus norint pasinaudoti „Starkuok“ priemone.

 

Aukštą pridėtinę vertę kuriančių startuolių veikla neįsivaizduojama be mokslininkų įsitraukimo, tačiau jų ir verslininkų interesai neretai susikerta. Vienas iš „Innovative Pharma Baltics“ partnerių, Steponas Kvietkauskas, tinklalaidėje atskleidžia kurį laiką ieškojęs bendros kalbos su mokslo partneriais. Ir tik per klaidas abi pusės išmoko valdyti lūkesčius bei nepamiršti fakto, kad jų požiūriai ir įgūdžiai – labai skirtingi.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: