VersloSavaite.lt   
2017 11 30, 10:41
Prognozės: ką žada 2018-ieji FinTech sektoriui

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Finansinių technologijų lydere regione siekianti tapti Lietuva nubrėš kryptis 2018-iesiems: šiandien Vilniuje vyksta tarptautinė FinTech konferencija, subūrusi technologijų ir finansų ekspertus iš Lietuvos ir užsienio.

 

Kada robotai ir dirbtinis intelektas darbo rinkoje pakeis žmones, kaip toliau vystysis kriptovaliutos ir „blockchain“ technologija bei kokios transformacijos jau kitąmet laukia finansų sektoriaus – tai bus pagrindinės FinTech konferencijos temos, kurią organizuoja technologijų įmonių asociacija „Tech City Lithuania“ kartu su Lietuvos banku ir Finansų ministerija.

 

Tai pirma tokio masto tarptautinė FinTech konferencija Lietuvoje, kuri siekia tapti FinTech pramonės centru Baltijos ir Šiaurės šalių regione. Tarp konferencijos pranešėjų bus ir Nobelio premijos laureatas, Jeilio universiteto profesorius Robertas J. Shilleris, kuris tyrinėja ekonomikos burbulus ir yra įvardijęs virtualią valiutą bitkoinus vienu pagrindinių šiandienos „burbulų“.

reklama

 

Finansų ministras Vilius Šapoka pažymi, kad Lietuva skiria ypatingą dėmesį finansų rinkų, įskaitant ir finansinių technologijų sektorių, plėtrai. Finansinių technologijų sektorius Lietuvoje auga, naujausios finansų inovacijos yra ne tik pritaikomos Lietuvoje, bet ir kuriamos, steigiasi naujos kompanijos, daugėja profesionalų.

 

„Džiaugiuosi, kad Finansų ministerija kartu su partneriais  jau antrus metus iš eilės konferencijoje suburia Lietuvos ir užsienio FinTech ekosistemų narius bei suteikia galimybę jiems ne tik sužinoti apie Vyriausybės iniciatyvas, apsikeisti nuomonėmis, bet ir užmegzti naudingus verslo ryšius“, – teigia finansų ministras V. Šapoka.

 

Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas pabrėžia, kad FinTech sektoriaus plėtrai itin svarbus progresyvus reguliuotojo požiūris.

 

„Jaučiame pasaulinius pokyčius ir žengiame koja kojon su finansinėmis inovacijomis. Ir ateityje ketiname inicijuoti reguliacines naujoves, kurios palengvintų FinTech sektoriaus bendrovių veiklą Lietuvoje“, – sako M. Jurgilas.

 

Kaip teigia asociacijos „Tech City Lithuania“ vadovė Indrė Mockevičiūtė, vienas pagrindinių konferencijos tikslų yra išsigryninti kryptis, kokius pokyčius ateinantys metai atneš finansų sektoriui ir vartotojams.

 

„Technologijos vystosi žaibiškai: dar pernai mažai kas žinojo, kas yra blokų grandinės, arba „blockchain”, technologija, o šiemet kompanijos jau realiai su tuo dirba. Todėl norime įvertinti, kas dabar vyksta Lietuvoje ir kaip FinTech pramonė auga globaliu mastu, su kokiomis problemomis susiduria ne tik verslas ir valstybinės institucijos, bet ir vartotojai”, – apžvelgė viena konferencijos organizatorių I. Mockevičiūtė.

 

Skandinavijos kapitalo IT bendrovės „Tieto Lietuva“ verslo plėtros vadovas Andrius Adamonis sako, kad vykstant finansų sektoriaus skaitmeninei transformacijai „blockchain“ technologija gali suvaidinti vieną esminių vaidmenų. „Finansų sektoriui ši technologija atveria įdomių galimybių, kurios ir šiandien dar nėra iki galo žinomos. Vienas esminių dalykų yra nebijoti pokyčių ir eksperimentuoti – tai yra vienintelis kelias pažangos link“, – teigia vienas konferencijos pranešėjų A. Adamonis.

 

Vis dėlto ekspertas pripažįsta, kad tai, kaip toliau vystysis blokų grandinės technologija ir ar jai pavyks sukelti lauktą inovacijų proveržį, priklausys nuo daugelio aplinkybių. „2018-ieji gali tapti „blockchain“ technologijos lūžio metais, kai visi burbulai sprogs ir pasimatys, ką iš tikrųjų gali ši technologija ir ką mums su ja daryti toliau“, – pridūrė jis.

 

Didieji finansų sektoriaus žaidėjai bankai ne tik nuolat stebi technologinių pokyčių „pulsą”, bet ir patys prisideda tas technologijas kuriant. Kaip sako „Swedbank“ Skaitmeninės plėtros vadovas Gediminas Misevičius, bankinių paslaugų skaitmenizavimas, inovatyvių technologijų taikymas ir partnerystė su interneto sprendimų kūrėjais yra būtina, norint suteikti kuo daugiau galimybių ir funkcionalumo banko klientams:

 

„Swedbank“ žengė pirmąjį žingsnį į atvirąją bankininkystę pristatydamas bandomosios aplinkos platformą (Sandbox), kuri suteiks galimybę trečiosioms šalims, įskaitant finansinių technologijų bendroves, programėlių ir interneto sprendimų kūrėjus, drauge su banku kurti novatoriškus internetinių mokėjimų sprendimus klientams visose „Swedbank“ namų rinkose“, – sakė G. Misevičius.

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: