VersloSavaite.lt   
2015 11 19, 15:43
Lietuvos verslumas – virš ES vidurkio

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Kaip rodo Europos smulkiojo verslo akto ataskaita, šiais metais Lietuva viršijo Europos Sąjungos vidurkį verslumo, poreikiais grindžiamo administravimo, valstybės pagalbos ir viešųjų pirkimų, galimybių gauti finansavimą, bendrosios rinkos ir tarptautinimo srityse.

 

Šiandien ataskaita pristatyta Mažųjų ir vidutinių įmonių asamblėjoje Liuksemburge.

 

„Europos smulkiojo verslo akto ataskaitoje aptariamu laikotarpiu, 2014–2015 m. pirmąjį ketvirtį, Lietuva įgyvendino 19 naujų priemonių, skirtų aštuonioms iš dešimties Smulkiojo verslo akto politikos sričių. Maža to, buvo paskelbtos devynios politikos priemonės, susijusios su verslumu, įgūdžiais ir inovacijomis bei tarptautinimu“, – sako ūkio viceministras Marius Skarupskas.

reklama

 

Ūkio ministro teigimu, didžiausia pažanga, įgyvendinant Smulkiojo verslo akto politiką, padaryta įgūdžių ir inovacijų, tarptautinimo ir galimybių gauti finansavimą srityse. MVĮ galės lengviau tobulinti savo įgūdžius, naudodamosi mokymais, patarimais ir konsultacijomis. Tai taip pat padės joms plačiau diegti inovacijas.

 

Jos galės priimtinomis sąnaudomis sertifikuoti savo eksportuojamus produktus ir taip įgyti galimybę didinti tų produktų eksportą. Be to, jos taip pat gali gauti paramą dalyvauti parodose, mugėse ir prekybos misijose. Maža to, MVĮ, norinčioms investuoti mažesniuose miestuose ir gyvenvietėse, tapo lengviau gauti finansavimą.

 

Aptariamu laikotarpiu buvo priimti du svarbūs strateginiai dokumentai, susiję su Smulkiojo verslo akto įgyvendinimu: Lietuvos inovacijų plėtros 2014–2020 metų programos įgyvendinimo 2014–2017 metų veiksmų planas ir Lietuvos verslumo veiksmų 2014–2020 metų planas.

 

Mažosios ir vidutinės įmonės Lietuvos ekonomikai yra ypač svarbios, svarbesnės nei daugelyje kitų ES šalių. Jose dirba apie tris ketvirtadalius visų šalies darbuotojų (t. y. 10 proc. daugiau nei ES vidurkis).

 

Lietuvoje mažosios ir vidutinės įmonės sudaro 99,8 proc. visų įmonių skaičiaus (ES vidurkis taip pat apie 99,8 proc.) ir įdarbina apie 76 proc. visų šalies darbuotojų (ES vidurkis apie 66 proc.) bei sukuria apie 67 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (ES vidurkis apie 58 proc.).

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: