VersloSavaite.lt   
2020 02 03, 16:22
Kaip išsirinkti tinkamas vasarines padangas?

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Įsigyti naują vasarinių padangų komplektą gali būti ne pati lengviausia užduotis. Įvairūs gamintojai siūlo didžiulį padangų pasirinkimą. Norėdami pasirinkti tinkamas padangas, turite nustatyti jų dydį ir svarbias charakteristikas.

 

Vasaros komfortas

 

Mūsų platumos, kelio sąlygos labai priklauso nuo metų laiko, todėl padangos turėtų būti tinkamos sezonui. Dabar atėjo laikas vasarinėms padangoms. Jei, pavyzdžiui, senos padangos jau yra susidėvėjusios ar apgadintos, turėsite galvoti apie naują pirkinį.

 

Pasirinkę naujas padangas savo transportui, šiuolaikiniai automobilių entuziastai susiduria su gausybe įvairių prekių ženklų pasiūlymų. Šių metų modeliai yra naujausių jų gamintojų techninių laimėjimų įkūnijimas. Paprastai prieš prasidedant sezonui ekspertai išbando naujus produktus ir įvertina vasarines padangas. Tie, kuriems svarbu įsigyti naujausią produktą, gali juos išstudijuoti ir rasti tinkamą variantą.

 

Kita vertus, ankstesni modeliai bus daug prieinamesni. O renkantis bus galimybė atsižvelgti į vairuotojų, kurie sugebėjo juos išbandyti praktiškai, atsiliepimus.

reklama

 

Vasarinės padangos - savybės

 

Cheminė vasarinių padangų sudėtis parenkama taip, kad būtų pakankamai kietos. Esant žemesnei nei 0 ° C temperatūrai, tokia guma tampa per kieta ir nesukelia normalios sukibimo. Tačiau vasaros karštyje, skirtingai nei žieminės padangos, nepraranda eksploatacinių savybių.

 

Vasarinių modelių protektorius yra ne toks gilus, be mikrografo ir dažniausiai be ryškių blokų. Briaunose raštas sklandžiai „teka“ ant šoninių sienų. Siaurieji išilginiai grioveliai naudojami veiksmingam vandens nutekėjimui iš kontaktinio pleistro. Tai pašalina akvaplanavimo riziką.

 

Atsižvelgiant į figūros ypatybes, išskiriamos kelios pagrindinės automobilio padangų rūšys. Simetriškas nekryptinis yra geras dėl jų universalumo. Diegdami juos, nereikia atsižvelgti į sukimosi šoną ar kryptį. Ir jei reikia, galite pakeisti ratus iš dešinės ir kairės pusės. Paprastai tokie modeliai turi labiau prieinamą kainą, kuri taip pat yra svarbi. Tokių padangų eksploatacinės savybės gerai tinka ramiam pasivažinėjimui mieste.

 

Asimetrinės nekryptinės vasarinės padangos turi skirtingą vidų ir išorę. Norint tinkamai sumontuoti šonines sienas, pažymima, kuri pusė yra vidinė, o kuri - išorinė. Tokia guma suteikia puikų sukibimą ir valdymą. Dėl šios priežasties jos puikiai tinka greitai važiuoti šlapiu keliu. Dažnai tokie modeliai turi atitinkamą žymėjimą - RAIN („lietus“) arba AQUA („vanduo“).

 

Kryptiniai grioveliai sudaro „strėlės formos“ modelį. Tokioms padangoms svarbu montavimo kryptis. Tokių modelių pusėje yra strėlės ženklas, nurodantis, kur jie turėtų pasisukti. Šio tipo padangos yra labai gerai valdomos, užtikrina aukštą drenažo kokybę. Manoma, kad šis raštas ypač tinkamas važiuojant dideliu greičiu sausu oru. Tarp modelių su kryptiniais raštais yra ir simetriškų, ir asimetrinių.

 

 

Kaip išsirinkti vasarines padangas automobiliui pagal dydį?

 

Dydį lengviausia pasirinkti atsižvelgiant į automobilių gamintojų rekomendacijas. Duomenų apie tinkamų padangų charakteristikas galima rasti jūsų transporto priemonės techniniuose dokumentuose. O renkantis konkretų modelį, jo matmenis galima rasti žymėjime ant šoninės sienos.

Padangų žymėjime yra skaičių blokas, nurodantis modelio skersmenį, plotį, taip pat jo profilio aukštį. Tai gali atrodyti taip: 195/65 R15.

 

Kalbant apie 195, 185 arba 175 vasarines padangas, jos reiškia atitinkamą padangų plotį mm. Kaip matyti iš aukščiau pateikto pavyzdžio, ši savybė paprastai nurodoma pirmiausia. Per brūkšnį rodomas profilio aukštis, kuris nurodomas kaip pločio procentas. Tai yra, šiame pavyzdyje profilis sudaro 65% modelio pločio. Modeliai, kurių vertė mažesnė nei 55%, laikomi žemo profilio. Profilio plotis ir aukštis turi įtakos automobilio greičio charakteristikoms. Žemas profilis yra greitis, ypač ant lygaus, sauso asfalto. Tačiau padangos su aukštu profiliu yra patvaresnės . Tai ypač svarbu, jei turite daug keliauti nelygiais keliais.

 

Jei mes kalbame apie vasarines padangas r14, r15, r16 - turime omenyje padangų skersmenį coliais. Tai atitinka išorinį disko skersmenį. Pavadinime esanti raidė „R“ sako, kad tai yra radialinės virvelės struktūros padangos. Taip pat yra įstrižainių, kur rėmo sriegiai klojami įstrižai, kertant vienas kitą. Tačiau šis tipas laikomas pasenusiu. Dauguma šiuolaikinių modelių turi radialinį rėmą, kuris užtikrina geresnį patikimumą ir valdymą.

 

Apibendrinant

 

Patyrę vairuotojai puikiai supranta, kad padangos yra viena iš svarbiausių saugos ir patogumo sąlygų. Jokia apsaugos sistema negali veikti efektyviai, jei „guma“ nelaiko kelio. Todėl vasarinių padangų pasirinkimas yra atsakinga užduotis.

 

Renkantis modelį, svarbu atsižvelgti į daugelį parametrų. Visų pirma, turėtumėte atkreipti dėmesį į jo dydį ir eksploatacines savybes. Šį pasirinkimą lemia tiek reikalavimai konkrečiam automobilio modeliui, tiek asmeninės vairuotojo nuostatos. Negalima taupyti dėl „padangos“ kokybės. Tačiau mūsų rinkoje galite rasti gana prieinamų modelių iš gerai žinomų prekės ženklų.

 

Kokybiškas vasarines padangas galite įsigyti apsilankę elektroninėje parduotuvėje www.pirkitpadangas.lt   

 

Užs. nr. 20200203-01

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: