VersloSavaite.lt   
2022 12 21, 14:41
Ką reikia žinoti apie posūkio žibintus?

Posūkių žibintai
Posūkių žibintai
Jūsų automobilio posūkio signalai yra esminis saugos įtaisas, leidžiantis pranešti apie savo ketinimus kitiems vairuotojams. Vis daugiau žmonių nesinaudoja savo automobilio posūkiais, o tai sukelia vis daugiau nelaimingų atsitikimų.

 

Naudoti posūkio signalus yra ne tik saugu, bet ir teisiškai privaloma. Įstatymas taip pat nurodo atstumą iki jūsų numatyto manevro, kurį turite suaktyvinti. Žinojimas, kaip tinkamai naudoti posūkio signalus, neturi būti našta; jų naudojimas turėtų būti automatinis įprotis, todėl jums net nereikėtų apie tai galvoti vairuojant. Taisyklės yra paprastos, jeigu darote manevrą, kurio metu jūs norite išsukti iš kelio, privalote rodyti posūkį, kad nesukeltumėte avarijos sau ir aplinkiniams.

 

Kaip naudotis posūkio signalais

 

Daugumos transporto priemonių posūkio signalai yra ant trumpos svirties, pritvirtintos prie vairo kolonėlės šono. Patraukę svirtį žemyn, įjungiate signalus dešinėje automobilio pusėje, rodančius posūkį į dešinę. Paspaudę svirtį į viršų, įjungiate signalus kairėje transporto priemonės pusėje posūkiui į kairę. Stabdžių žibintai įsijungia automatiškai, kai paspaudžiate stabdžius.

 

Tinkamas laikas naudoti posūkio signalus

 

Naudokite posūkio signalus arba rankinį signalą atlikdami bet kurį iš šių veiksmų: Posūkis į kairę arba į dešinę sankryžoje. Įvažiavimas į važiuojamąją dalį arba automobilių stovėjimo aikštelę abiejose kelio pusėse. Parkavimas gatvės pusėje. Pasitraukimas i kitą kelio pusę. Keičiate eismo juostą. Pravažiuojant kitą transporto priemonę kelyje. Susiliejimas su eismu įvažiuojant į važiuojamąją dalį. Išvažiuojant iš žiedinės sankryžos. Net jei toje vietoje nėra kitų transporto priemonių ar pėsčiųjų, turėtumėte naudoti posūkio signalus. Gali būti eismo, kurio nematote, o naudojimasis jais turėtų būti įprotis kiekvienoje situacijoje.

 

Galimos problemos su posūkio signalais

 

Jei posūkio signalai užsidega, bet nemirksi, tai signalas, kad posūkio žibintai neveikia. Jei nė vienoje pusėje nėra posūkio signalų, patikrinkite saugiklį, nes jis gali būti sugedęs. Kita problema – neveikia abu posūkio signalai vienoje pusėje. Tai gali reikšti blogas lemputes arba blogą įžeminimą abiejuose korpusuose. Bandydami posūkio signalą, jei viena signalinė lemputė neužsidega, patikrinkite, ar lizde nėra korozijos, pakeiskite lemputę ir patikrinkite, ar lizde nėra įžeminimo.

 

Pagrindiniai posūkio signalo ypatumai

 

Važiuodami turite naudoti posūkio signalą. Jei nepasinaudosite signalu persirikiuodami, sukdami ar atlikdami kitus manevrus važiuodami, galite būti sustabdytas ir policijos pareigūno parodytas. Posūkio signalai leidžia kitiems vairuotojams žinoti jūsų ketinimus vairuojant transporto priemonę. Jei viena ar kelios jūsų lemputės neveikia, kreipkitės į mechaniką, jei problema yra sudėtingesnė nei tik lemputės keitimas.

 

Užs. nr. 20221221-01