Investicijos

Donaldo Trumpo pergalę JAV prezidento rinkimuose finansų rinkos sutiko su euforija, o akcijų kainas į dar didesnes aukštumas pasiuntė lūkesčiai dėl mokesčių mažinimo ir biurokratinių suvaržymų atlaisvinimo. Investuotojų optimizmas išgaravo susidūrus su politine realybe. Prekybos konfliktai, nuviliantys ekonominiai duomenys ir išaugęs neapibrėžtumas ėmė signalizuoti apie tikėtiną didžiausios pasaulio ekonomikos recesiją.

JAV prezidento Donaldo Trumpo ir naujosios jo administracijos patvirtinimas žada ženklias augimo tendencijas JAV verslui. Reguliavimo politikos panaikinimas, vietinė energijos gamyba ir brėžiama prekybos kryptis „America first“ bus palanki gamybos, energetikos ir infrastruktūros sektoriams.

Panašu, kad investuotojai į 2025 m. įžengė tikėdami, jog rizikos ir blogi scenarijai dėl geopolitinių įtampų, prekybos karų ir rinkėjų nulemtų politinių pokyčių demokratinėse šalyse neišsipildys. Prognozuojamas tolesnis palūkanų mažėjimas euro zonoje, kuris turėtų išjudinti bloko ekonomiką. Tuo metu JAV tikimasi, kad technologijų įmonės bei finansų sektorius toliau stebins gerais rezultatais.

Dauguma kriptovaliutų turėtojų mano, kad 2025 m. bitkoino (BTC) kaina pasieks arba viršys 200 000 JAV dolerių ribą. Tokiai nuomonei pritaria 58 %  respondentų, dalyvavusių tarptautinėje apklausoje, kurią atliko kriptovaliutų birža „BITmarkets“.

Nuo šių metų pradžios įsigaliojusi investicinė sąskaita – ilgai investavimo bendruomenės laukta iniciatyva. Tikimasi, kad ši naujovė ne tik supaprastins mokestinius procesus, bet ir padidins motyvaciją pradėti investuoti.

Besibaigiantys metai rinkoms buvo puikūs – mažėjo palūkanos, atsistatė obligacijų kainos, o akcijų kainos pagrindinėse pasaulio rinkose pasiekė naujas aukštumas. Lūkesčiai dėl ateinančių metų šiuo metu taip pat itin optimistiniai.

Investuojantiems ir patrauklesnių taupymo alternatyvų už indėlius ieškantiems šalies gyventojams „Swedbank“ sudarys palankias galimybes įsigyti 2 metų trukmės obligacijų su 8 proc. fiksuotomis metinėmis palūkanomis.

Spalį kriptovaliutų rinka pasižymėjo didele dinamika: bitkoinas (BTC) demonstravo įspūdingą brangimą, kiek kukliau, tačiau augo ir kitų pagrindinių kriptovaliutų vertė.

Jau netrukus JAV gyventojai išsirinks prezidentą, kuris ateinančius ketverius metus vadovaus didžiausiai pasaulio ekonomikai. Pastarosiomis savaitėmis ypač daug diskutuojama apie šių rinkimų įtaką JAV ekonomikai ir jų poveikį pasaulio geopolitikai, kur JAV tenka vienas svarbiausių vaidmenų.

Aukso kaina investuotojus stebina naujais rekordais – jo vertė per šiuos metus yra išaugusi maždaug trečdaliu. Investuotojai bando identifikuoti jo patrauklumo priežastis ir ar jo kaina galėtų „pramušti“ naujas lubas.

Nors rugpjūtį pagrindinių kriptovaliutų kainos smarkiai krito – bitkoinas prarado 10 proc. savo vertės, o eteris – dar daugiau, rugsėjį kainų kreivės vėl nusidažė žalia spalva, o visos pagrindinės kriptovaliutos demonstravo įspūdingą augimą.

Jaunoji gyventojų karta Lietuvoje investuoja pakankamai aktyviai – atliktas tyrimas rodo, kad daugiau negu pusė (57 proc.) jų turi investicijų. Dar neinvestuojančius Z kartos (18–27 metų) žmones labiausiai stabdo žinių trūkumas.

Nors iš pirmo žvilgsnio investavimas mažomis sumomis gali pasirodyti kaip lašas jūroje, tačiau net palyginti nedidelė kas mėnesį atidedama suma per ilgą laiką gali padėti pasinaudoti sudėtinių palūkanų efektu ir rinkos augimu. Kokią vertę toks investavimo būdas gali atnešti ir kaip mažos periodinės investicijos gali tapti reikšmingais laimėjimais, dalinasi SEB banko asmeninių finansų ekspertė, Sigita Strockytė-Varnė.

Lietuvių įkurta pasaulinė finansinių technologijų įmonė „TransferGo“ užsitikrino 10 mln. dolerių investiciją iš Taivano įsteigto rizikos kapitalo fondo „Taiwania Capital”.

Daugiau nei ketvirtadalis jaunų suaugusiųjų dalį savo pajamų skiria investavimui, atskleidžia „Swedbank“ Finansų instituto užsakymu atlikta 18–29 m. šalies gyventojų apklausa. Kaip rodo tyrimo duomenys, investuojančių moterų šioje amžiaus grupėje yra tiek pat, kiek ir vyrų.

Pastaraisiais metais Baltijos šalių namų ūkių investicijos didėja – auga tiek investuojamos pinigų sumos, atsiranda įvairesnių priemonių, vis labiau  žmonės supranta pačio investavimo naudą. Keičiantis investavimo įpročiams, ypač tai pastebima tarp jaunesnių kartų atstovų. Kas lemia jų pasirinkimus ir kuo skiriasi Gen Z (gimusiųjų 1995 – 2012 m.) bei millennialsų (gimusiųjų 1981–1995 m.) investavimas?

Didžiųjų korporacijų pelnas praėjusiais metais pranoko atsargius investuotojų lūkesčius, o akcijų rinkos pasirodė taip pat geriau, nei prognozuota. Kaip susiklostė tokia situacija, kokias akcijas daugiausia pirko Baltijos šalių investuotojai ir ko tikėtis šiemet, komentuoja „Luminor“ banko vyresnysis portfelio valdytojas Mantas Skardžius.

2023 metais investicijos per Estijos kilmės tarptautinę sutelktinio finansavimo platformą „Estateguru“ siekė 101,9 mln. eurų, iš jų 92,7 mln. eurų sutelkė mažmeniniai investuotojai ir 9,2 mln. eurų – instituciniai investuotojai.

Kaune duris atvėrė modernus individualių futbolo treniruočių centras „IBRA Modern Training“. Čia naudojama garsiausių pasaulio futbolo klubų pripažinta, inovatyvi „Elite Skills Arena“ įranga.

Atostogaujant vasarą galvoje vėl pradeda suktis verslo idėjos, tačiau prieš ryžtantis jas įgyvendinti norėtųsi sužinoti daugiau apie finansavimo sprendimus? O galbūt verslas jau veikia, tačiau trūksta minčių, kaip pritraukti investicijų?

< Ankstesnis Kitas >

Rezultatai 1 - 20 is 640

reklama

reklama