Investicijos
Didžiųjų korporacijų pelnas praėjusiais metais pranoko atsargius investuotojų lūkesčius, o akcijų rinkos pasirodė taip pat geriau, nei prognozuota. Kaip susiklostė tokia situacija, kokias akcijas daugiausia pirko Baltijos šalių investuotojai ir ko tikėtis šiemet, komentuoja „Luminor“ banko vyresnysis portfelio valdytojas Mantas Skardžius.
2023 metais investicijos per Estijos kilmės tarptautinę sutelktinio finansavimo platformą „Estateguru“ siekė 101,9 mln. eurų, iš jų 92,7 mln. eurų sutelkė mažmeniniai investuotojai ir 9,2 mln. eurų – instituciniai investuotojai.
Kaune duris atvėrė modernus individualių futbolo treniruočių centras „IBRA Modern Training“. Čia naudojama garsiausių pasaulio futbolo klubų pripažinta, inovatyvi „Elite Skills Arena“ įranga.
Atostogaujant vasarą galvoje vėl pradeda suktis verslo idėjos, tačiau prieš ryžtantis jas įgyvendinti norėtųsi sužinoti daugiau apie finansavimo sprendimus? O galbūt verslas jau veikia, tačiau trūksta minčių, kaip pritraukti investicijų?
Investicijų turi kas antras Lietuvos gyventojas, o tarp neturinčių yra dar trečdalis tokių, kurie būtų linkę investuoti. Vis tik gyventojai pripažįsta, kad nuo šio sprendimo juos dažnai sulaiko baimė ir įsitikinimai, rodo SEB banko užsakymu atliktas tyrimas. Kokie jie ir kaip juos įveikti?
Vieno pirmaujančių privataus kapitalo fondų Baltijos šalyse „INVL Baltic Sea Growth Fund“ valdoma didžiausia aplinkos ir atliekų tvarkymo grupė Baltijos šalyse „Eco Baltia“ sulaukė didelio investuotojų susidomėjimo ir išplatino 8 mln. eurų vertės 3 metų trukmės obligacijų emisiją.
Baltijos šalyse pirmaujanti investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė INVL pasirašė susitarimą dėl likusių privačios skolos fondą valdančios turto valdymo bendrovės „Mundus“ akcijų įsigijimo. Akcijos bus išperkamos iš „Mundus“ partnerių Audriaus Mozūro ir Martyno Grikinio.
Istorinis momentas – JAV Federalinė rezervų sistema (FED) trečiadienį naktį pakėlė savo bazinę palūkanų normą 50 bazinių punktų, iki 0,75–1 proc. intervalo. Tai yra didžiausias kėlimas per paskutinius dvidešimt metų ir bene trečias kartas istorijoje, kai FED ryžtasi tokiam dideliam kėlimui vienu kartu.
Praėjusiais metais IPO (pirminio viešojo akcijų platinimo visuomenei) rinka išgyveno spartaus augimo laikotarpį, kuris pasižymėjo rekordinėmis pritraukto kapitalo ir kotiruojamų akcijų apimtimis. Investavimo ekspertai atkreipia dėmesį, kad šios tendencijos IPO rinkoje vyraus ir šiemet.
Besibaigiantys metai neapibrėžtumu dėl pandemijos ir kitų pasaulinių įvykių turbūt liks daugelio mūsų atmintyje. Tačiau investuotojai geriau negu bet kas kitas žino, kad kantrybė, šaltas protas ir galimų rizikų valdymas padeda išlikti ramiam net ir esant sudėtingoms aplinkybėms.
Šiandien Lietuvos investuotojams pirmą kartą pasiūlyta vietos rinkoje aukciono būdu įsigyti užsienio kapitalo rinkose išplatintą euroobligacijų emisiją. Didelę paklausą turėjęs aukcionas yra tik pirmas žingsnis sudarant sąlygas vidaus rinkos dalyviams įsigyti didesnio likvidumo Vyriausybės vertybinius popierius (VVP), o Lietuvai – pasiskolinti pigiau.
Šalies gyventojai investicijoms per metus vidutiniškai galėtų skirti apie 1,3 tūkst. eurų siekiančią sumą, parodė „Swedbank“ užsakymu atliktas gyventojų tyrimas. Respondentų dažniausiai nurodoma tikėtina metinė grąža turėtų siekti 6-9 proc.
Lietuvoje veikianti tarptautinė faktoringo bendrovė „Factris“ gavo 50 mln. eurų finansavimą iš Nyderlandų turto valdytojos „Nationale Nederlanden Investment Partners“ (NNIP). Šie pinigai skirti suteikti finansavimą įmonėms Lietuvoje, Latvijoje ir Nyderlanduose.
„Swedbank“ sumažino prekybos vertybiniais popieriais pagrindinėse Vakarų šalių rinkose įkainius.
Bendrovė „Gateway Airport Services“, kurios steigėjai yra Vidmantas Vaškys su sūnumi Linu Vaškiu ir partneriu Marcinu Waclawu Benbeneku, iš Lenkijos privataus kapitalo fondo „Royalton Capital Investors II“ įsigijo orlaivių antžeminio aptarnavimo bendrovę „Litcargus“.
Didžiausias privataus kapitalo investicijų fondas Baltijos šalyse „INVL Baltic Sea Growth Fund“ keliais etapais investuoja iki 30 mln. eurų į vienos didžiausių popieriaus ir medienos pramonės įmonių grupių Baltijos šalyse „Grigeo“ kartono verslą.
Pramoninių ir medicininių dujų bendrovė „AGA“ investuoja 20 mln. eur į dujų gamyklą Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje. 2020 m. pradėsianti veikti oro skaidymo gamykla Baltijos rinkai tieks deguonį ir azotą.
Kepykla „Vilniaus duona“ gavo net 3,1 mln. eurų investiciją iš bendrovės savininkės „Lantmännen Unibake“. Už šiuos pinigus „Vilniaus duona“ modernizuos vieną iš kepimo linijų Vilniuje ir sukurs sąlygas naujoviškai produkcijai kurti.
Rinką prižiūrinčios institucijos Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje suteikė galutinį leidimą Austrijos grupei „Vienna Insurance Group“ (VIG) įsigyti 100 proc. ne gyvybės draudimo bendrovės „Seesam Insurance AS“ (Seesam) akcijų iš dabartinio jos akcininko Suomijos finansinių paslaugų grupės „OP Financial group“, įskaitant ir filialus Latvijoje bei Lietuvoje.
Viena didžiausių šalies pieno perdirbimo bendrovių “Žemaitijos pienas“ 2016 metais buvo klaidingai apskaičiusi 7 mln. eurų „papildomų priedų“ tiekėjams.
< Ankstesnis Kitas >
| Rezultatai 10 - 29 is 633 |
|
|
|