Investicijos

Vieno pirmaujančių privataus kapitalo fondų Baltijos šalyse „INVL Baltic Sea Growth Fund“ valdoma didžiausia aplinkos ir atliekų tvarkymo grupė Baltijos šalyse „Eco Baltia“ sulaukė didelio investuotojų susidomėjimo ir išplatino 8 mln. eurų vertės 3 metų trukmės obligacijų emisiją.

Baltijos šalyse pirmaujanti investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė INVL pasirašė susitarimą dėl likusių privačios skolos fondą valdančios turto valdymo bendrovės „Mundus“ akcijų įsigijimo. Akcijos bus išperkamos iš „Mundus“ partnerių Audriaus Mozūro ir Martyno Grikinio.

Istorinis momentas – JAV Federalinė rezervų sistema (FED) trečiadienį naktį pakėlė savo bazinę palūkanų normą 50 bazinių punktų, iki 0,75–1 proc. intervalo. Tai yra didžiausias kėlimas per paskutinius dvidešimt metų ir bene trečias kartas istorijoje, kai FED ryžtasi tokiam dideliam kėlimui vienu kartu.

Praėjusiais metais IPO (pirminio viešojo akcijų platinimo visuomenei) rinka išgyveno spartaus augimo laikotarpį, kuris pasižymėjo rekordinėmis pritraukto kapitalo ir kotiruojamų akcijų apimtimis. Investavimo ekspertai atkreipia dėmesį, kad šios tendencijos IPO rinkoje vyraus ir šiemet.

Besibaigiantys metai neapibrėžtumu dėl pandemijos ir kitų pasaulinių įvykių turbūt liks daugelio mūsų atmintyje. Tačiau investuotojai geriau negu bet kas kitas žino, kad kantrybė, šaltas protas ir galimų rizikų valdymas padeda išlikti ramiam net ir esant sudėtingoms aplinkybėms.

Šiandien Lietuvos investuotojams pirmą kartą pasiūlyta vietos rinkoje aukciono būdu įsigyti užsienio kapitalo rinkose išplatintą euroobligacijų emisiją. Didelę paklausą turėjęs aukcionas yra tik pirmas žingsnis sudarant sąlygas vidaus rinkos dalyviams įsigyti didesnio likvidumo Vyriausybės vertybinius popierius (VVP), o Lietuvai – pasiskolinti pigiau.

Šalies gyventojai investicijoms per metus vidutiniškai galėtų skirti apie 1,3 tūkst. eurų siekiančią sumą, parodė „Swedbank“ užsakymu atliktas gyventojų tyrimas. Respondentų dažniausiai nurodoma tikėtina metinė grąža turėtų siekti 6-9 proc.

Lietuvoje veikianti tarptautinė faktoringo bendrovė „Factris“ gavo 50 mln. eurų finansavimą iš Nyderlandų turto valdytojos „Nationale Nederlanden Investment Partners“ (NNIP). Šie pinigai skirti suteikti finansavimą įmonėms Lietuvoje, Latvijoje ir Nyderlanduose.

„Swedbank“ sumažino prekybos vertybiniais popieriais pagrindinėse Vakarų šalių rinkose įkainius.

Bendrovė „Gateway Airport Services“, kurios steigėjai yra Vidmantas Vaškys su sūnumi Linu Vaškiu ir partneriu Marcinu Waclawu Benbeneku, iš Lenkijos privataus kapitalo fondo „Royalton Capital Investors II“ įsigijo orlaivių antžeminio aptarnavimo bendrovę „Litcargus“.

Didžiausias privataus kapitalo investicijų fondas Baltijos šalyse „INVL Baltic Sea Growth Fund“ keliais etapais investuoja iki 30 mln. eurų į vienos didžiausių popieriaus ir medienos pramonės įmonių grupių Baltijos šalyse „Grigeo“ kartono verslą.

Pramoninių ir medicininių dujų bendrovė „AGA“ investuoja 20 mln. eur į dujų gamyklą Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje. 2020 m. pradėsianti veikti oro skaidymo gamykla Baltijos rinkai tieks deguonį ir azotą.

Kepykla „Vilniaus duona“ gavo net 3,1 mln. eurų investiciją iš bendrovės savininkės „Lantmännen Unibake“. Už šiuos pinigus „Vilniaus duona“ modernizuos vieną iš kepimo linijų Vilniuje ir sukurs sąlygas naujoviškai produkcijai kurti.

Rinką prižiūrinčios institucijos Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje suteikė galutinį leidimą Austrijos grupei „Vienna Insurance Group“ (VIG) įsigyti 100 proc. ne gyvybės draudimo bendrovės „Seesam Insurance AS“ (Seesam) akcijų iš dabartinio jos akcininko Suomijos finansinių paslaugų grupės „OP Financial group“, įskaitant ir filialus Latvijoje bei Lietuvoje.

Viena didžiausių šalies pieno perdirbimo bendrovių “Žemaitijos pienas“ 2016 metais buvo klaidingai apskaičiusi 7 mln. eurų „papildomų priedų“ tiekėjams.

Šį kovą Vilniuje atsidarysiančiame SEB Inovacijų centre bus pradedama įgyvendinti spartaus verslo augimo mokymų programa, skirta mažoms ir vidutinėms įmonėms. Dėl šios programos įgyvendinimo SEB susitarė su tarptautine konsultacijų bendrove „Civitta“.

UAB „Orion Asset Management“ valdomas investicinis fondas „Orion Alternative Energy Fund“ (OAEF) praėjusią savaitę išmokėjo investuotojams 19,588 mln. eurų.

Vienos didžiausių Lietuvos pieno perdirbimo bendrovių „Žemaitijos pienas“ smulkieji akcininkai vienijasi – 11,3 proc. įmonės valdantys investuotojai sutarė siekti „Žemaitijos pieno“ veiklos skaidrėjimo.

Finansų rinkos trečiąjį šių metų ketvirtį nudžiugino investuotojus gerais rezultatais. Augo akcijų ir obligacijų kainos. Tai leido pasiekti teigiamas grąžas ir pensijų fonduose. Nors dėl kylančių rinkų nuotaikos turėtų būti labai geros, tačiau pensijų fondų valdytojai dideliu optimizmu nesigiria.

Vasario mėnesį investavimas.lt organizuotoje apklausoje dalyvavo 50 investuotojų iš kurių 80% kovo mėnesį tikisi rizikingų turto klasių brangimo. Tuo tarpu saugios turto klasės sudarytų net 20% bendro investicijų portfelio.

< Ankstesnis Kitas >

Rezultatai 10 - 29 is 628

reklama