VersloSavaite.lt   
2023 06 12, 16:09
Bespalvis ar tonuotas aliejus medienai

Image
Foto
Jeigu kalbame apie medienos apdorojimą alyva (alyvavimą), paprastai tenka rinktis tarp bespalvės bei tonuotos priemonės. Pasirinkimas turės tiesioginę įtaką tam, kaip atrodys jūsų interjeras arba eksterjeras. Suprasdami tonuotos ir bespalvės alyvos skirtumus, galėsite priimti geriausią sprendimą sau, tad rezultatas džiugins akis bei širdį!

 

Tonuota ar bespalvė alyva medienai – ką rinktis?

 

Nors abu produktai atlieka tą pačią funkciją, tačiau skirtingos jų charakteristikos lemia tai, kad reikia iš anksto priimti sprendimą.

 

Bespalvis aliejus medienai savo sudėtyje neturės jokių pigmentų ar dažančių elementų. Iš jo gausite apsauginį sluoksnį, tačiau padengimas bespalviu aliejumi ne taip išryškins medienos tekstūrą ar grožį. Jeigu turite jaunos, itin retos arba unikalios, arba jums tiesiog patinkančios medienos elementus, drąsiai rinkitės bespalvę alyvą. Taip išryškėja natūralios medžio tekstūros raštas ir savybės, todėl ji atrodys klasiškai, elegantiškai.

 

Iš kitos pusės, tonuota alyva (su spalva), sudėtyje turi pigmentų arba dažų, kurie įsigeria į medį bei gali pabrėžti jo natūralų grožį arba pateikti jį visiškai naujomis spalvomis. Tai yra itin naudinga, jeigu galvojate, kaip tam tikrą elementą pritempti prie bendros estetikos arba norite patobulinti bendrą interjero ar eksterjero erdvės stilių. Tonavimas pabrėš medžio rieves ir pridės gylio.

 

Pasirinkimas priklausys nuo jūsų norų ir lūkesčių. Svarbiausia – žinoti, ką gaunate!

 

Užs. nr. 20230612-01