Foto Advokatų kontora „TGS Baltic“ apgynė savo kliento Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) interesus ir laimėjo bylą Stokholmo arbitraže. Teismas nusprendė, kad jėgainės biokuro bloko statybos vėluoja dėl rangovo kaltės.
„Arbitraže visiškas vienos šalies reikalavimo patenkinimas yra nedažnas atvejis, taigi tai didelė „TGS Baltic“ ir VKJ pergalė. Šis laimėjimas reikšmingas dar ir dėl to, kad arbitražo sprendimu rangovui nebus taikomas sutartinis atsakomybės apribojimas. Tai reiškia, kad arbitražas priteis visus VKJ nuostolius, kuriuos pripažins pagrįstais“, – laimėjimo reikšmės aplinkybes paaiškina Vilius Bernatonis, TGS Baltic vadovaujantysis partneris.
Rangovas, Lenkijos katilų gamintoja „Rafako“, procesu metu bendradarbiavo su keliomis teisininkų kontoromis. Iš pradžių įmonę atstovavo tarptautinė advokatų kontora „Squire Patton Boggs“, vėliau ją pakeitė lenkiška kontora „Wardynski“. VKJ visą pasiruošimo ir bylinėjimosi laiką dirbo su „TGS Baltic“ profesionalais. Kontoros teisininkai kruopščiai pasiruošė bylai, įsigilino į kilusio ginčo niuansus, nuosekliai dirbo su klientu ir sėkmingai atstovavo jo interesus tarptautiniame teisme. Tadas Varapnickas, „TGS Baltic“ vyresnysis teisininkas, detalizuoja, kad „Rafako“ buvo vienas iš dviejų rangovų, dalyvavusių jėgainės statybos projekte, atsakingas už biokuro bloko projektavimą ir statybą. Nuo projekto pradžios bendrovė susidūrė su sunkumais, įgyvendinant projektą, o galiausiai 2020 m. spalį, neužbaigusi darbų, pasitraukė iš projekto. Arbitražo teismo sprendimu, tokie „Rafako“ veiksmai, lėmę ne tik projekto pabaigos datos atidėjimą, tačiau ir sunkumus statybas užbaigiant, pripažinti neteisėtais. „Nors arbitražas neformuoja precedentų, tačiau sprendimas netaikyti atsakomybės apribojimo yra reikšmingas ir rangovams, ir užsakovams: sutartiniai atsakomybės ribojimai nėra absoliutūs, tad svarbu atidžiai vertinti savo veiksmus vykdant sutartis. Rusijos karo prieš Ukrainą ir kylančių dujų kainų kontekste, VKJ projektas yra strateginis. Sprendimas leis projektą greičiau pabaigti ir padės užtikrinti Vilniaus miesto gyventojų aprūpinimą šiluma, naudojant biokurą“, – akcentuoja V. Bernatonis. VKJ yra atsakinga už naujos kogeneracinės jėgainės įrengimą Vilniuje – šias statybas Vyriausybė pripažino nacionalinės ekonominės reikšmės projektu. Užbaigus darbus, VKJ bus viena moderniausių tokio tipo jėgainių visoje Europoje.
VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. |
|
Susiję straipsniai:
|