VersloSavaite.lt   
2022 11 10, 10:23
2023 m. vestuvės – pasiruošimas jau vyksta

Image
Foto
Vestuvės, krikštynos dažniausiai vyksta vasarą, bet žmonės pradeda ruoštis šioms gyvenimo šventėms ir prieš metus, kiti – bent jau prieš pusmetį. Apie išskirtinių švenčių dekoravimą, jo tendencijas pasakoja šios srities profesionalai.

 

Domisi tendencijomis

 

Ruošdamiesi ypatingoms savo gyvenimo šventėms žmonės rūpintis jų organizavimu dažnai pradeda jau prieš metus, o dauguma – bent likus pusmečiui. Tad būtent dabar, baigiantis metams, šventes rengti padedantys specialistai jau dėlioja kitų metų vasaros darbų, o švenčių užsakovai – savo būsimų švenčių kontūrus.

reklama

 

Pasak švenčių dekoravimo srityje dirbančių specialistų, klientai domisi galimybėmis, tendencijomis, renkasi stilių. Sprendžia, ar įsigiję priemonių bandys puoštis savo jėgomis, ar prireiks specialisto pagalbos.

 

Gali pasipuošti ir patys

 

Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“, įsikūrusios švenčių dekoro parduotuvės Progai.lt direktorės pavaduotoja Viktorija Tomaševičienė sako, kad šventėms galima pasiruošti ir be dekoratoriaus pagalbos.

 

„Viskas priklauso nuo to kiek laiko, finansų planuojama skirti šventės dekoravimui ir ko tikimasi iš dekoracijų. Jeigu šventei ruošiasi žmonės, kurie domisi menu, dizainu, madų tendencijomis ir patinka kruopštus rankų darbas, tuomet pasiruošti šventines dekoracijas tikrai galima ir patiems.

 

Ruošiantis šventei svarbu įsivertinti laiko sąnaudas ir kiek bei kokių dekoracijų norima turėti, pasigaminti, nusipirkti. Svarbu ir tai, kad dekoracijos derėtų tarpusavyje, derėtų prie pagrindinės šventės temos, kaip jos atrodys erdvėje“, - akcentavo pašnekovė.

 

Puošia automobilius, įrengia foto sieneles

 

Pasak jos, vienos populiariausių prekių – vestuvių proga automobiliams puošti skirti rankų darbo kaspinai ar jų komplektai.

 

Patalpų dekoravimui įvairioms progoms dažnai naudojamos kabančios dekoracijos: balionų girliandos, popierinės girliandos, kabančios rozetės, uždanga „lietutis“.

 

„Paskutiniu metu ypač išpopuliarėjo foto sienelės, kurios gaminamos derinant „lietučio“ uždangą, balionų girliandas ir kabančias dekoracijas. Progos, kurias švenčiant žmonės dekoruoja namus yra labai įvairios: ne tik vestuvės, krikštynos, bet ir mergvakariai, gimtadieniai, Valentino diena, Helovynas, Velykos. Šalia erdvės dekoravimo labai svarbus yra ir vaišių stalo dekoravimas, kur naudojamos stalo servetėlės, stalo takeliai, svečių vardo kortelės, stalo numerėliai, žvakės ir panašiai“, - pasakojo V. Tomaševičienė.

 

Vyrauja aukštas stilius ir aukso spalva

 

Švenčių dekoratorė Violeta Žukauskienė kalbėdama apie vestuvių dekoravimo tendencijas pastebėjo, kad pastaruoju metu šios šventės dekore vyrauja vadinamasis aukštas stilius ir aukso spalva. Pastaruoju metu taip pat populiarios spalvos – violetinė, alyvinė, purpurinė.

 

„Vis populiaresni darosi balionų naudojimo sprendimai dekoravime, ypač foto zonose. Dauguma renkasi šviesius atspalvius, lengvumą, skaidrius dekoro elementus, ryškumas eina į antrą planą. Išlieka populiarios gyvos gėles, dirbtinių gėlių sprendimai naudojami tik retkarčiais“, - sakė pašnekovė.

 

Vasarą gėlės, žiemą – „varvekliai“

 

Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad rengiant šventę reikėtų atsižvelgti į sezoniškumą.

 

„Kaip žiemą nevaikštome su basutėmis, ar vasarą nesivelkame palto, taip ir dekoras turi derėti prie esamo sezono. Be to, atsižvelgus į sezoniškumą, galima nemažai sutaupyti, nes „žibučių paieška žiemą“ gali kainuoti daug papildomų finansų ir nervų. Pavyzdžiui, žiemą netgi galima apsieiti visai gėlių, bet sukurti tikrą žiemos pasaką: pušys, eglės, kabantys kristalai, „varvekliai“, žvakės, LED lemputės.

 

Vis tik dauguma vestuvių ir kitų asmeninių švenčių vyksta vasarą, kada karaliauja bijūnai, eukaliptas, eustomos, gipsofilija. Dauguma kompozicijų atsiduria ant aukštų auksinių stovų, derinant su kuo daugiau žvakių“, - patirtimi dalijosi dekoratorė.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: