2007 03 13, 00:00
Steigiama Nacionalinė ateities augalų technologijų platforma

Image
D.Kanapecko nuotr.
2007 metų vasario mėnesį Lietuvos žemdirbystės instituto užsakymu buvo parengta Nacionalinė ateities augalų technologijų platforma (NAATP) galimybių studija, vizija ir jos strateginių tyrimų planas. Šiuos dokumentus parengė UAB „Projektų gama“.

 

Svarbiausia – vizija

 

Lietuvos NAATP vizija ir strateginių tyrimų planas parengti pagal galimybių studiją, kurioje buvo įvertinta esama situacija Lietuvoje, identifikuoti mokslo, žmogiškieji, instituciniai ir infratsrtuktūros resursai, įvardintos probleminės sritys.

 

Remiantis galimybių studijos rezultatais, NAATP vizijoje ir strateginių tyrimų plane identifikuotos Lietuvos konkurencinio pranašumo sritys, kuriose dirbdami NAATP partneriai galės išlaikyti konkurencinį pranašumą tarptautiniu mastu.

 

Įgyvendinant NAATP ypač svarbu vadovautis jai parengta vizija. Ją sudarant buvo vadovautasi šiuolaikinėmis pasaulio vystimosi tendencijomis: modernios civilizacijos kūrimusi; žaliosios ekonomikos bei augalų genomikos ir biotechnologijų vystimusi; darnios žemės ūkio plėtros; patrauklaus kraštovaizdžio kūrimu; konkurencingumu ir paliekant galimybę vartotojams pasirinkti.

 

Kuriant viziją taip pat atsižvelgta į tai, kad turi būti vykdoma ambicinga augalų tyrimų darbotvarkė 2005-2025 metų laikotarpiu per kurį reikia pagerinti supratimą apie augalų metabolizmus, skirti dėmesį saugaus, sveiko, geros kokybės augalinės kilmės maisto gamybai.

 

Siekiama pagerinti augalų augimo laukų potencialą ir saugą, padidinti augalų masės panaudojimą, pagerinti genetinę aplinkos ir augalų bioįvairovę, sumažinti žemės ūkio įtaką aplinkai, pagerinti javų veisles ir jų rūšių suderinamumą, išvystyti atsinaujinančius augalus, efektyvesnius biodegalus.

 

Pagrindiniai NAATP strateginiai prioritetai

 

Pagrindiniai NAATP strateginiai prioritetai yra gaminti geresnės kokybės, sveikesnius, maistingesnius, įvairesnius, gerinančius vartotojų gyvenimo kokybę maisto produktus bei maisto produktų kokybę lemiančius pašarus.

 

Taip pat pagerinti aplinkos ir žemės ūkio subalansuotumą, didinat biologinę įvairovę, panaudojant biomedžiagas, bioenergiją ir atsinaujinančius resursus. Padidinti žemės ūkio, maisto pramonės ir miškų ūkio konkurencingumą. NAATP strateginių tyrimų plane buvo išskirti specifiniai tikslai ir veiksmai skirti NAATP strateginiams prioritetams įgyvendinti.

 

Visi jie priskirti keturiems tyrimų plano iššūkiams:


Sveikas bei saugus maistas ir pašaras;


Ekologiškai tvari žemdirbystė, miškininkystė ir kraštovaizdis;


Žalieji produktai;


Konkurencingumas, bendradarbiavimas su vartotojais ir valdymas.

 

Pasirašyta mokslo ir verslo atstovų sutartis

 

2006 m. rugpjūčio 21 d. Vilniuje buvo pasirašyta mokslo ir verslo partnerystes (Jungtinės veiklos) sutartis. Šia sutartį pasirašė mokslo bei verslo sektoriaus atstovai: Lietuvos žemdirbystės institutas, Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės institutas, Lietuvos žemės ūkio universitetas, Lietuvos žemės ūkio universiteto Žemės ūkio inžinerijos institutas, Lietuvos miškų institutas, Lietuvos veterinarijos akademijos Gyvulininkystės institutas, UAB „Agrochemos mažmena“, UAB „Baltijos agroverslo projektai“, UAB „Dotnuvos projektai“, UAB „Litagros chemija“, Lietuvos augalų apsaugos asociacija, UAB „Naturlita“, UAB „Norta“, ir Viešoji įstaiga „Europos technologinių platformų ir pramoninių klasterių nacionalinis biuras“.

 

Sutartimi buvo sukurta Nacionalinė ateities augalų technologinė platforma, t.y. Lietuvos ateities augalų verslo ir mokslo-tiriamojo sektoriaus subjektų interesų susivienijimas ateities augalų sektoriuje. Sutartis nustato, kokiu būdu, kada, bei kas organizuos ir nukreips Lietuvos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) sektoriaus, privataus verslo, viešojo sektoriaus organizacinius, žmoniškuosius, finansinius, lobistinius, struktūrinius išteklius sutarties tikslui pasiekti.

 

Daugiau informacijos apie Nacionalinė ateities augalų technologinę platformą galima rasti internete adresu http://www.naatp.lt

Parengė Rimantas Grockis


UAB „Projektų gama“ projektų vadovas
Tel. 8 698 78702
El.p. This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it
http://www.projektugama.lt

Užs. str. nr.: 2-0313




VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama