Gėlės Šiuo metu baigiasi viena iš universitetinių švenčių – bakalaurų ir magistrų diplomų įteikimai. Studentų – šimtai, o juos norinčių pasveikinti artimųjų - dar daugiau. Kaip taisyklė, sveikinama įteikiant gėlių puokštę. Norintys įsigyti gėlių neretai užplūsta netoli universiteto įsikūrusius gėlių pardavėjus. VersloSavaite.lt jie prasitarė, kas daro didžiausią įtaką jų pardavimams.
Nebe pirmus metus Kaune Daukanto gatvėje (prie VDU centrinių rūmų) prekiaujanti ponia Natalija skundėsi prastėjančia šių metų prekyba.
„Brangsta kuras, o tuo pačiu tiekėjai didina gėlių kainas. Apskritai žmonės nėra turtingi, taigi gėlių paklausa mažėja“ – pasakojo prekiautoja, pripažinus, kad daugiausia gėlių pavyksta parduoti universitetinių ar mokyklinių švenčių metu, ypač rugsėjo pirmąją. Šiuo metu gėlių pardavimą skatina diplomų įteikimo iškilmės. Pasak Natalijos, tokiu atveju studentų artimieji pagyvina prekybą, nors ir laikinai. Nepaisant pesimistiškos nuotaikos, akivaizdu, kad prie universiteto įsikūrusios prekyvietės savininkai pajuto padidėjusią paklausą – prie gatvės pastatytas papildomas prekybos taškas, kad norintieji pasveikinti absolventus greičiau pastebėtų gėles, o užplūdus daugiau pirkėjų, būtų galima greičiau juos aptarnauti ir, žinoma, parduoti daugiau gėlių. Visai netoli, „Merkurijaus“ patalpose gėlėmis ir puokštėmis prekiaujanti ponia Vitalija nusiteikusi kur kas optimistiškiau – šįmet prekyba jai sekėsi netgi šiek tiek geriau negu pernai tuo pačiu metu. Ji teigė, kad dėl diplomų teikimo prekyba šiuo metu yra labai padidėjusi, ir tai tęsiasi jau maždaug dvi savaites. „Šiuo metu turime daug darbo. Kartais gėles tiesiog „iššluoja“ iš lentynų, nes sunku kiekvienu atveju prognozuoti, kiek tiksliai reikėtų jų atsivežti. Kainos tokiais momentais niekada nedidinamos. Išlošiame iš to, kad nuperkama daugiau gėlių. Tikrai nesiekiame pakelti kainas ir parduoti, sakykim, penkias rožes po 20 litų“ – teigė ponia Vitalija. Pagrindinės gėlių pirkimo progos – Moters diena (kovo 8d.), Valentino diena (vasario 14d). Šias datas Vitalija juokaudama vadina „vyrų dienomis“, nes pirkėjai tuomet dažniausiai būna moteris sveikinantys vyrai. Pardavimai šiek tiek išauga vardinių proga, o per Kalėdas labiau perkamos žieminės puokštės. Po diplomų teikimo karštligės gėlių prekyboje įsivyrauja „štilis“: „Nuo birželio mėnesio pabaigos visada pastebiu aiškų vasarinį pirkimo „atoslūgį“ – teigė ponia Vitalija. Dvi pensinio amžiaus moterys, prašiusios neminėti jų vardų, prekiaujančios puokštėmis Laisvės alėjoje netoli fontano, teigė, kad diplomų įteikimai ir kitos universitetinės šventės prekybą pagerina tik nežymiai. Pasak moterų, dažniausiai tokiu atveju gėlės perkamos Daukanto gatvėje ir „Merkurijuje“ (ten, kur prekiauja „Verslo savaitės“ kalbintos Natalija ir Vitalija – red. past.). Ypač tai akivaizdu lietingomis dienomis – žmonės linkę pirkti ten, kur arčiau, o dar geriau, kai virš galvos yra stogas. Iš gėlių prekybos prie pensijos prisiduriančios moterys pastebi, kad dažniausi jų klientai yra turintys darbą Laisvės alėjos praeiviai, gausiau nei paprastai puokščių nuperkantys per vardines. Ponia Natalija skeptiškai vertina šių metų gėlių prekybą ir universiteto švenčių įtaką jai..
Ponia Vitalija pirkėjų bumo metu vos spėja daryti puokštes.
VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. |
|
Susiję straipsniai:
|