VersloSavaite.lt   
2022 09 23, 09:17
Tyrimas atskleidė, kad į avarijas dažniausiai patenka raudoni automobiliai

Image
Automobilis
Automobilių istorijos patikros platformos „carVertical“  ekspertai atliko tyrimą siekdami nustatyti pačias populiariausias automobilių spalvas ir jų pasirinkimo tendencijų pokyčius.

 

Vairuotojai vengia spalvingų automobilių

 

Ryškiaspalviai automobiliai gerokai dažniau sutinkami šilto klimato šalyse nei šiaurinėje pasaulio dalyje. Balti automobiliai yra populiaresni šalyse, kuriose vyrauja aukšta oro temperatūra, nes balta spalva atspindi saulės šviesą ir neleidžia salonui taip stipriai įkaisti.

Neseniai atlikto tyrimo metu nustatyta, kad balta spalva yra populiariausia Australijoje (39,1 proc.  visų automobilių) ir Europoje (26,8 proc.). Australai taip pat mėgsta sidabrinius (15,9 proc.) ir pilkus automobilius (14 proc.). Europiečiai pilką spalvą mėgsta dar labiau (25,9 proc.), bet nuo jos nedaug atsilieka ir juoda (24,5 proc.).

 

Panašus procentas juodų automobilių sutinkamas ir JAV (24,7 proc.). Tačiau, amerikiečiai taip pat mėgsta baltus (20,9 proc.) bei sidabrinius (17,3 proc.) automobilius.

 

„71 proc. mūsų platformoje patikrintų automobilių yra monochromatiniai – juodi, balti, pilki arba sidabriniai. Tai įrodo, kad žmonės transporto priemones renkasi gana konservatyviai“, – teigia automobilių ekspertas ir „carVertical“ komunikacijos vadovas Matas Buzelis.

reklama

 

Automobilių spalvų tendencijos keičiasi

 

Automobilių spalvų tendencijos stipriai pakito per pastaruosius 20 metų. 42 proc. automobilių, kurie pagaminti 2002 metais ir patikrinti automobilių istorijos platformoje, yra pilki arba sidabriniai. Tuo tarpu, baltų automobilių tada beveik nebuvo, nors dabar ši spalva yra viena populiariausių.

 

Šiandien situacija yra stipriai pakitusi. Iš visų mūsų patikrintų 2020 metais pagamintų automobilių, 26 proc. jų buvo pilki ir 18 proc. balti.

 

Juodų automobilių populiarumas tiek 2002, tiek 2020 metais išliko panašus. Kartais spalvų tendencijos tęsiasi vos keletą metų. Pavyzdžiui, rudų automobilių populiarumas stipriai išaugo 2012 ir 2014 metais, bet netrukus pradėjo kristi.

 

Kokios spalvos automobiliai dažniausiai patenka į avarijas?

 

Tyrimo metu nustatyta, kad net 60 proc. „carVertical“ platformoje tikrintų raudonų automobilių yra buvę eismo įvykyje.

 

Ruda (59 proc.) ir juoda (57 proc.) taip pat yra spalvos automobilių, kurie į eismo įvykius patenka dažniau nei kiti. Toliau seka geltona (55 proc.), mėlyna (54 proc.), balta (50 proc.), ir pilka (50 proc.).

 

Per keletą pastarųjų dešimtmečių automobilių gamintojai pristatė daug ryškių spalvų. Tačiau, panašu, kad pilkos, baltos, ar juodos spalvos populiarumas artimu metu nesiruošia kristi.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: