VersloSavaite.lt   
2023 10 02, 16:37
Tarptautinis senturgis – savaitgalį Kaune

Image
Senturgis
Spalio 6–8 dienomis Kaune, prekybos miestelio „Urmas“ teritorijoje, vyks tradicinis tarptautinis sendaikčių turgus, kuriame laukiam prekiautojų iš Lietuvos ir kitų šalių. Čia bus galima pamatyti ir įsigyti daugybę iš viso pasaulio atkeliavusių senovinių daiktų interjerui ar kolekcijoms.

 

Daiktai iš praeities

 

Sendaikčių turgus Kaune pritraukia ne tik vietinius gyventojus, bet ir miesto svečius. Tris kartus per metus vykstantis senturgis yra didžiausias tokio pobūdžio renginys Lietuvoje. Čia kviečiami visi, kurie mėgsta žvalgytis tarp daiktų, turinčių savo istoriją. Tai – daiktai, galintys tapti puikia interjero detale, pagyvinančia atmosferą ir išryškinančia namuose vyraujantį stilių.

 

Sendaikčių turguje „Laiko ratu“ galima rasti nemažai prieškario, tarpukario ir pokario laikotarpio daiktų. Tad tie, kuriems patinka vintažas ir senoviniai atributai, čia tikrai ras ką nors mielo ir originalaus. Didžioji dalis senovinių ir antikvarinių prekių atkeliauja iš užsienio šalių (kitų Baltijos šalių, Vokietijos, Lenkijos, Belgijos).

 

Tačiau čia yra daiktų ne tik iš Europos, bet ir menančių Tolimųjų Rytų, Šiaurės Amerikos, Afrikos praeitį. Ne veltui senturgyje aktyviai lankosi kolekcininkai, antikvarai, muziejininkai, savo namų interjerą pagyvinti norintys istorinių daiktų mėgėjai. Taip pat ir kavinių, barų, kaimo turizmo sodybų savininkai.

 

Ką galima rasti?

 

Šis sendaikčių turgus Kaune gali pasiūlyti labai platų sendaikčių pasirinkimą. Tai reiškia, kad užsukę pasidairyti po turgų, galite rasti ne tik kolekcinę vertę turinčių, bet ir puikiai buityje panaudojamų, vintažinį stilių turinčių ir pradinę išvaizdą išlaikiusių daiktų.

Tai – įvairios vienetinės ir išskirtinio dizaino vazos, staliniai šviestuvai ir sietynai, žvakidės. Senoviniu rėmu puošti veidrodžiai, sekcijos, komodos, paveikslai ar pastatomi laikrodžiai. Taip pat – labai platus senovinių suvenyrų pasirinkimas: sagės, pakabukai, dėžutės papuošalams. Be viso to – ir seno leidimo knygos, žurnalai, laikraščiai.

 

Čia galima rasti galima visko, net ir labai vertingų ar netikėtų – svarbiausia skirti tam šiek tiek laiko.

 

Verslosavaite.lt

 

  

 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: