lrt.lt   
2011 03 10, 13:32
Popierinį 1 dolerio banknotą siūlo pakeisti moneta

Image
Sxc.hu nuotr.
Viena JAV institucija paskaičiavo, kad šalis galėtų sutaupyti milijardus dolerių, jei 1 dolerio popierinį banknotą pakeistų moneta.

 

Kiek anksčiau šį mėnesį JAV vyriausybės auditavimo agentūra pateikė oficialų pasiūlymą, kuriame tvirtinama, kad atsisakius 1 dolerio banknoto ir pakeitus jį 1 dolerio moneta, valstybė per artimiausius 30 metų galėtų sutaupyti apie 5,5 mlrd. dolerių.

reklama

 

Anot agentūros, popierinių dolerių gyvavimo trukmė trumpesnė nei monetų, nes jie daug greičiau nusidėvi. Tad vyriausybei tenka išleisti daugiau lėšų naujų banknotų spausdinimui, rašo tinklalapis mainstreet.com.

 

Agentūra skaičiuoja, kad keičiant popierinius dolerius į metalinius, reikėtų keturių metų pereinamojo laikotarpio, kurio metu valdžiai teks investuoti į naują valiutą. Tačiau po to ji kasmet gali tikėtis 522 mln. dolerių naudos.

 

Vis dėlto, pažymi JAV agentūros auditoriai, šis planas turi vieną trūkumą: galėdami rinktis tarp monetų ir banknotų, amerikiečiai visada renkasi banknotus.

 

„Agentūra ankstesnėse ataskaitose pažymėjo, kad pastangos padidinti visuomenės palankumą 1 dolerio monetai ir jos cirkuliaciją nebuvo sėkmingos, iš dalies dėl to, kad 1 dolerio banknotai liko apyvartoje“, – teigiama dokumente.

 

Tad jei JAV kada nors nuspręs popierinių dolerio banknotų atsisakyti, kaip padarė, pavyzdžiui, Kanada, agentūra siūlo vienintelį būdą – palaipsniui popierinius dolerius pašalinti iš apyvartos.

 

Pažymėtina, kad agentūra panašius siūlymus per pastaruosius 20 metų teikė jau keturis kartus, tačiau popieriniai 1 dolerio banknotai vis dar naudojami. Vienintelis skirtumas šį kartą yra tai, kad bendrosios nuotaikos Vašingtone dabar nukreiptos link biudžeto karpymo. Tačiau turint omenyje, kad reformos efektas pasijus tik po kelerių metų, mažai tikėtina, kad jos bus imtasi.

 

 

 VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: