VersloSavaite.lt   
2023 12 04, 18:46
Naujų būstų rinkoje – pirmieji atsigavimo ženklai

Image
Foto
Nekilnojamojo turto plėtotojai teigia, kad naujų būstų rinkoje jaučiami atsigavimo ženklai. Nors investiciniai projektai dar šiek tiek stagnuoja, naujus būstus jau aktyviau perka jaunos poros, šeimos.

 

Dar šių metų pradžioje, dėl karo Ukrainoje padarinių išaugus kainoms ir paskolų palūkanoms, rinkoje buvo jaučiamas sąstingis.

 

„Šiuo metu EURIBOR palūkanų norma yra nusistovėjusi, ryškių pokyčių nėra. O komerciniai bankai jau kurį laiką vėl konkuruoja dėl klientų, todėl siūlo geresnes paskolų sąlygas“, - teigia NT plėtojimo įmonės „Centromera“ direktoriaus pavaduotoja Vaida Šidlauskienė.

Pasak pašnekovės, analizuojant butų nuomos kainas, matyti, kad jos yra sąlyginai panašios į mėnesio paskolos įmoką. Todėl esant galimybei (turint pradinį įnašą), visada labiau apsimoka mokėti bankui už nuosavą būstą, kurio vertė ilgainiui auga.

 

Šių dienų pirkėjas – pirmo būsto būsimas savininkas. Tai jaunos poros ar mokslus pabaigęs jaunimas, jau įsitvirtinęs darbo rinkoje. Daugiausia tokie pirkėjai domisi vidutinio dydžio dviejų kambarių butais, dėmesio sulaukia ir didesni, trijų kambarių būstai. Šiuos

įsigyjančios jaunos šeimos iš karto žiūri į ateities perspektyvas, kadangi sulaukus šeimos pagausėjimo vis tiek tektų dairytis erdvesnio būsto.

 

Dažnai naujakuriams pagelbėja artimieji, kurie padeda su pradiniu įnašu ar dovanoja įsirengimo kaštus. Būna, kad tėvai perka kartu su savo vaiku, nes kredito įstaigos jam vienam dar neskolina.

 

Nekilnojamojo turto plėtotojų įžvalgoms antrina ir NT brokeriai. Pasak brokerio Raimondo Štaro, besidominčiųjų naujais butais skaičius nemažėja.

 

„Tiesa, pirkėjai yra atsargesni, ilgiau svarsto tarp kelių variantų, tačiau tai rodo, kad jiems yra svarbi kokybė ir statytojo patikimumas. Nemažai įtakos turi ir makroekonominė situacija, tačiau net ir besikeičiant aplinkybėms žmonės prisitaiko, nes poreikis turėti savo būstą išlieka“, - sakė pašnekovas.

 

Bendrovė „Centromera“ šiuo metu plėtoja arti gamtos įsikūrusį projektą „Pušų apartamentai“, Kaune, netoli Lampėdžio ežero, kur namus gali atrasti tiek ieškantys vieno miegamojo būsto, tiek būsto visai šeimai. Per 19 metų įmonė Kaune įgyvendino 10 nekilnojamojo turto projektų, kurių metu pastatyti 32 daugiabučiai su daugiau nei 700 butų.

 

Verslosavaite.lt

 

  

 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: