VersloSavaite.lt   
2023 12 18, 12:08
Klaipėdos konteinerių terminalas į atsinaujinančią energiją investavo 350 tūkst. eurų

Image
Foto
Klaipėdos konteinerių terminalas, UAB (KKT) siekiant prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo ant terminalų sandėlių stogų įrengė 500 kW galios saulės elektrinę, skelbia bendrovė.

 

„Mums svarbi ne popierinė, o reali tvari veikla, tad atsakingai vertiname krovos procesų  įtaką klimato kaitai ir investuojame į atsinaujinančius energetinius išteklius“, - sako Klaipėdos konteinerių terminalas, UAB generalinis direktorius Vaidotas Šileika.

 

Anot V.Šileikos, įmonė, įgyvendindama ilgalaikius strateginius tikslus, planuoja investicijas į plėtrą vertindama ne tik veiklos efektyvinimo rezultatus, ekonominę naudą ar paslaugų kokybės gerinimo tikslus, tačiau didelis dėmesys yra skiriamas ir veiklos tvarumo tikslams. Tai vienas iš strateginių prioritetų.

 

Planuojama, kad per metus saulės jėgainė pagamins apie 12 proc. elektros energijos reikalingos terminalo veiklai užtikrinti. Dėl to į aplinką nebus išmesta apie 252 t CO2 dujų, kurios išsiskirtų šį elektros kiekį gaminant ne iš atsinaujinančių energijos išteklių.

Iš viso ant KKT sandėlių stogų pradėjo veikti 1204 fotomoduliai, o bendras plotas, kurį užima saulės elektrinė, siekia 2 773 kv. metrų.

 

Saulės elektrinės montavimo darbai truko 3 mėnesius.

 

Verslosavaite.lt

 

  

 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: