VersloSavaite.lt   
2024 01 25, 10:51
Įsigyti ir eksploatuoti elektromobilį Lietuvoje – vis lengviau: 2023-ieji buvo lūžio metai

Image
Krovimas
2023-tieji elektromobilių rinkoje Lietuvoje buvo lūžio metai. Elektra varomų automobilių skaičius mūsų šalies keliuose išaugo beveik dvigubai, reikšmingai padidėjo ir jiems skirtų įkrovimo vietų skaičius.

 

Pastarosios daugiausia steigiamos prie prekybos vietų, kur žmonės įkrovimo laiką išnaudoja apsipirkimui ir pramogoms.

 

Populiarūs ne tik sostinėje

 

Vieno didžiausių elektromobilių įkrovimo tinklų „Eldrive“ Lietuvoje vadovas Tomas Tamašauskas sako, kad pokyčius elektromobilių srityje lėmė mažėjusios šio tipo transporto priemonių kainos ir besiplečianti infrastruktūra.

 

„Žmonėms dabar yra daug paprasčiau naudoti elektromobilius savo kelionėms, nes įkrauti elektromobilį galima daugelyje miestų ir gyvenviečių bei daugelyje pagrindinių Lietuvos kelių. Kitas svarbus dalykas, yra pingantys elektromobiliai. Dėl technologijų progreso baterijų srityje, elektromobilių kaina vidutiniškai mažėjo keliolika procentų“, – sako T. Tamašauskas.

 

Remiantis paskutiniais duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra beveik 12 tūkst. elektromobilių. Per 2023-iuosius metus Lietuvoje elektromobilių skaičius išaugo 72 proc. kaimyninėje Latvijoje – 119 proc., Estijoje – 79 proc. Elektromobilių įkrovimo stotelėmis aktyviai naudojamasi ne tik sostinėje, bet ir kituose miestuose. „Eldrive“ duomenimis, šis tinklas Kaune yra netgi populiaresnis nei sostinėje – čia sulaukiama apie 65 proc. visų dienos krovimų.

 

Išnaudoja traukos centrus

 

Pasak T. Tamašausko, vairuotojai vis labiau įpranta įkrauti elektromobilius prie svarbių mažmeninės prekybos vietų – iš esmės čia ir vyksta didžioji įkrovimo tinklo plėtra. Puikus pavyzdys, anot jo, yra Kaune įsikūręs prekybos miestelis „Urmas“.

 

2023 metų liepą prekybos miestelyje pradėjo veikti penkios įkrovimo stotelės. Viena ypač greito krovimo – 150 kW galingumo stotelė bei keturios lėtesnio krovimo – 22 kW galingumo elektromobilių įkrovimo stotelės. Per kiek daugiau nei pusę metų, prekybos miestelyje „Urmas“ esančios stotelės tapo vienos populiariausių visame „Eldrive“ tinkle.

 

„Urmas“, kalbant apie elektromobilių įkrovimą, yra unikalus dviem aspektais. Pirma tai yra didelis traukos centras. Matome, kad savaitgaliais čia įkrovimų sesijų skaičius visada yra pakankamai didelis. Žmonės vis labiau įpranta atvykę apsipirkti ir įsikrauti savo elektromobilį.

 

Kitas svarbus dalykas – jis yra netoli magistralės Vilnius–Kaunas–Klaipėda, todėl matome, kad mūsų vartotojams tai patraukli vietą keliaujant į Klaipėdos pusę ar grįžtant į Vilnių, būtent „Urme“ įsikrauti elektromobilį. Ši tendencija buvo ypač matoma Kalėdiniu laikotarpiu, kuomet „Urme“ ir kitose vietose įkrovimo sesijų skaičius buvo 2–4 kartus didesnis nei įprastomis dienomis“, - pastebi T. Tamašauskas.

 

Verslosavaite.lt