VersloSavaite.lt   
2023 12 06, 11:37
Iš Invega – 400 mln. eurų finansavimas

Image
Eurai
Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) per 9 šių metų mėnesius daugiau nei 4700 verslo, žemės ūkio ir viešojo sektoriaus klientų suteikė 400,5 mln. Eur finansavimą ir į įvairius ūkio subjektus pritraukė 266,6 mln. Eur privačių lėšų.

 

„Mūsų šalies verslas jau išmoko prisitaikyti prie naujos realybės ir sąlygų, kuomet ateitis turi labai daug nežinomųjų. Nepaisant globalių ir makroekonominių iššūkių, stebime, kad tiek įmonės, tiek žemės ūkio ir viešojo sektoriaus subjektai toliau įgyvendina suplanuotus projektus bei investuoja į tvaresnius sprendimus, leidžiančius prisitaikyti prie ekonominių neapibrėžtumų ir išlaikyti konkurencingumą ateityje.

reklama

 

Reikšmingos INVEGOS suteiktos lėšos indikuoja apie tokio finansavimo poreikį šalia jau veikiančių privačių finansų rinkos dalyvių teikiamų paslaugų. Artimoje ateityje INVEGA pasiūlys Lietuvos įmonėms ir ūkininkams dar daugiau finansinių sprendimų, skirtų skatinti investicijas į tvaresnius veiklos modelius, energetinės šalies nepriklausomybę bei padėsiančius skatinti inovacijas ir eksporto didėjimą“, – sako INVEGOS generalinis direktorius Dainius Vilčinskas.

 

Ketvirčio rezultatai parodė, kad didžiausią dalį iš 400,5 mln. Eur sumos sudarė garantijos, kurios padeda gauti finansavimą įmonėms, neturinčios pakankamai užstato. Per tris šių metų ketvirčius 237 mln. Eur paskolų sumai suteiktos garantijos už 182 mln. Eur ir sudaryta daugiau kaip 1,2 tūkst. sutarčių su įvairiais ūkio subjektais. INVEGOS individualiomis garantijomis pasinaudojo beveik 680 ūkio subjektų, kuriems suteikta garantijų už 78,2 mln. Eur.

 

Portfelinėmis garantijomis pasinaudojo beveik 520 subjektų, už kurių paskolas garantuota 104,4 mln. Eur. Daugiausia garantijų sutarčių per šį laikotarpį buvo sudaryta su žemės ūkio sektoriaus įmonėmis – iš viso sudaryta daugiau kaip 560 sutarčių už 46,9 mln. Eur.

 

Verslosavaite.lt