VersloSavaite.lt   
2012 01 17, 12:40
„Gubernijai“ – bauda už klaidinančią informaciją ant butelių ir skardinių

Image
T. Padgursko nuotr.
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas 2011 m. rugsėjo 29 d. AB „Gubernija“ atžvilgiu priėmė nutarimą taikyti 10 000 Lt baudą už Alkoholio kontrolės įstatymo 29 str. 1 d. 11 p. pažeidimą.

 

Departamento surinkta medžiaga, buvo nustatyta, kad AB „Gubernija“ gaminamo ir parduodamo alaus „Žalgirio“ butelių etiketėse ir ant skardinių pateikė draudžiamą alkoholio reklamą. Minėto alaus „Žalgirio“ butelio etiketėse ir ant skardinių pateikti reklaminiai užrašai – „Kalaviju grūdintas alus“, yra neteisinga ir klaidinanti informacija apie alkoholinius gėrimus.

reklama

 

Alkoholio kontrolės įstatymo 29 str. 1 d. 11 p. Lietuvos Respublikoje draudžia visų formų alkoholio reklamą, pateikiančią neteisingą ir (ar) klaidinančią informaciją apie alkoholinius gėrimus.

 

AB „Gubernija“ Departamento priimą nutarimą apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui. 2012 m. sausio 9 d. sprendimu administracinėje byloje Nr. 1160-244/2012 Vilniaus apygardos administracinis teismas įmonės skundą atmetė kaip nepagrįstą. Teismas konstatavo, kad Departamentas teisingai įmonės pateiktą reklaminę informaciją vertino kaip klaidinančią alkoholinių gėrimų reklamą Alkoholio kontrolės įstatymo prasme.

 

Bendrovei nėra pasibaigęs pirmosios instancijos teismo sprendimo apskundimo terminas.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: