VersloSavaite.lt   
2023 05 17, 11:09
Draugiškų šiltnamių statybai – 10 mln. eurų

Image
Foto
Investicijas į atsinaujinančiųjų išteklių energijos projektus skatinantis SEB bankas suteikė 10 mln. Eur kreditą bendrovei „Kietaviškių gausa“.

 

Už šias lėšas daržoves Lietuvoje auginanti įmonė įrengs naują aplinkai draugiškų šiltnamių kompleksą, pasižymintį mažesniais į aplinką išskiriamo anglies dvideginio rodikliais ir leidžiantį sutaupyti daugiau atsinaujinančiųjų išteklių energijos. Kreditas suteiktas penkerių metų laikotarpiui.

reklama

 

Bendrovės valdybos pirmininkas Karolis Montvila teigia, kad SEB banko finansavimas yra svarbus įgyvendinant didelės šiltnamių ūkio dalies renovaciją, kurios pavyzdžiu planuojama pakeisti ir likusius senuosius šiltnamius – sukurti ateinančių 25 metų veiklos laikotarpiui tinkamą infrastruktūrą.

 

„Šiuo metu vyksta ypač svarbus etapas „Kietaviškių gausos“ istorijoje – visiškai atnaujiname šiltnamius, kurie buvo eksploatuojami net 33 metus. Naujieji, modernūs „Venlo“ tipo šiltnamiai, kuriuos pradedame statyti, labai inovatyvūs. Svarbiausia tvarumas: naujieji šiltnamiai itin taupiai naudoja energiją, vandenį ir trąšas. Pavyzdžiui, deginant gamtines dujas ir gaminant šilumą per kaminus išeinantys dūmai yra surenkami. Inovatyvios technologijos atskiria anglies dioksidą, kuris paskirstomas šiltnamiuose ir panaudojamas augalų fotosintezės procesams, ir tai leidžia iki 15 proc. padidinti derlių“, – sako „Kietaviškių gausos“ valdybos pirmininkas K. Montvila.

 

Be to, laistymui panaudotas vanduo, kurio nesugeria augalai, yra surenkamas, išvalomas, papildomas reikiamais mikroelementais ir vėl naudojamas laistymui. Ši uždaro ciklo technologija leidžia sutaupyti iki 20 proc. vandens ir augalams reikalingų maistinių medžiagų, taip pat – sumažinti nepalankių gamtos sąlygų įtaką.

 

Verslosavaite.lt

 

  

 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: