VersloSavaite.lt   
2023 08 04, 10:51
42 mln. eurų – taršaus kuro mažinimui Kauno, Šiaulių ir Telšių regionuose

Image
Foto
Pramonės įmonės Kauno, Šiaulių ir Telšių regionuose kviečiamos diegtis alternatyvaus kuro sprendimus. Priklausomybei nuo iškastinio kuro mažinti ir įrangai atnaujinti skiriami 42 mln. Eur ES investicijų lėšų.

 

„Siekiame, kad Lietuvos regionuose veikiančios įmonės taptų mažiau taršios. Tad didžiąją kvietimo sumos dalį skirsime Kauno, Šiaulių ir Telšių regionuose veikiančioms mažoms ir vidutinėms įmonėms ir joms paskirstysime 39,9 mln. eurų. O didelėms šiuose regionuose veikiančioms įmonėms suplanuota paskirstyti 2,1 mln. eurų. Tai padės mūsų įmonėms modernizuotis, tapti konkurencingesnėmis ir prisidės siekiant tvarumo tikslų“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

reklama

 

Naujojo kvietimo lėšomis pramonės įmonės galės keisti iškastinio kuro katilus į naudojančius atsinaujinančius energijos išteklius (AEI) šilumos siurblius ar saulės kolektorius karštam vandeniui ruošti. Siekiančios mažinti iškastinio kuro naudojimą įmonės galės finansuoti AEI sprendimų diegimą, o gamybos procese AEI sprendimų diegimas finansuojamas, jei tai nėra kietojo kuro keitimas biokuru.

 

Be to, kvietimo lėšomis galimas kogeneracinių įrenginių, garą ar karštą vandenį naudojančių elektros generatorių finansavimas, o taip pat – šilumos siurblių bei šilumos saugyklų vandeniui saugoti ir šilumai akumuliuoti įrengimas, kai šilumai gaminti naudojamos gamtinės dujos. Šio kvietimo lėšomis taip pat gali būti finansuojamos investicinės išlaidos elektros iš AEI gamybai, kad būtų užtikrintas kvietime numatytų įrenginių veikimas.

 

Projektams įgyvendinti iš viso skiriami 42 mln. Eur. Didžiausia galima projektui įgyvendinti skirti finansavimo lėšų suma – 2 mln. Eur, o mažiausia – 20 tūkst. eurų. Finansuojama ne daugiau kaip 85 proc. tinkamų finansuoti išlaidų.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: