VersloSavaite.lt   
2022 07 07, 10:12
Kaip pačiam susikurti internetinę parduotuvę?

Image
Foto
Elektroninė prekyba tampa vis aktyvesnė – atidaromos naujos internetinės parduotuvės, o esamos tampa vis labiau pritaikytos prie kintančių vartotojų poreikių ir technologinių galimybių.

 

Dažnam kyla mintis atsidaryti savo internetinės prekybos tašką internete, tad kyla pirmas klausimas – ar įmanoma pačiam susikurti internetinę parduotuvę? Atsakymas paprastas – taip.

 

Pirmiausia svarbu – idėja

 

Internetinės parduotuvės atidarymas iš esmės nėra itin sudėtingas procesas, tačiau tik tuomet, kai turite idėją ir žinių kaip viską įgyvendinti.

 

Dažnai internetinis verslas pradedamas nuo idėjos, kuo galima prekiauti, kam rinkoje yra poreikis ar tiesiog koks produktas ar prekė galėtų generuoti pajamas.

 

Kuomet jau žinote kas internetinėje parduotuvėje galėtų būti siūloma, reikia pagrindinio įrankio – paties puslapio. Ne tik rezervuoti domeną (vardą), tačiau ir savo serveryje sukurti patį prekių kėlimo įrankį – internetinę parduotuvę.

 

Yra daug platformų, kuriomis galite sukurti internetinę parduotuvę, taip pat įskiepių turinio valdymo sistemoms (TVS), tad svarbu prieš tai išbandyti ir apskritai tuo pasidomėti: kokį biudžetą galite skirti, kokia sistema tiktų jūsų prekėms parduoti, kokios bus jūsų el. parduotuvės apimtys.

 

Taip pat jums reikės SSL sertifikato (Secure Sockets Layer) – vartotojų duomenų apsaugos priemonės, kuri rekomenduojama užsiimant prekyba internetu.

 

Visgi jei norite konsultacijų, manote, kad patiems svetainės sukurti nepavyks, verčiau visą internetinių parduotuvių kūrimo procesą palikti profesionalams.

 

Prekių įkėlimas – taip pat labai svarbus procesas

 

Kuomet interneto svetainė jau veiks, laukia kitas labai svarbus procesas – prekių įkėlimas. Kruopštumo, atidumo reikalaujantis procesas, kuriam reikia išlavinti įgūdžius, kad viskas vyktų sklandžiai, tvarkingai. Svarbu svetainę išbandyti įvairiais įtaisais – kompiuteriu, telefonu, apžiūrėti ar viskas atvaizduojama tvarkingai ir patogiai.

 

Labai svarbus dalykas – atsiskaitymas už prekes. Pirkėjui labai svarbu, kad viskas vyktų sklandžiai, greitai ir taip, kaip jis įpratęs. Kuo patogiau ir šiuolaikiškiau viskas veiks, tuo daugiau pardavimų turėsite. Dažnu atveju pardavimai nutrūksta ties apmokėjimo žingsniu, klientui susidūrus su neaiškumais.

 

Nepamirškite, kad puslapyje turi gerai veikti ir prekių pristatymo galimybė. Kurjeris, paštas, paštomatai – pirkėjas norės pasirinkti iš įvairių opcijų.

 

Kuomet svetainė veiks be priekaištų, jums labai svarbu aiškiai pateikti savo kontaktinę informaciją, įregistruoti savo veiklą. Tuomet beliks pasirūpinti, kad apie jūsų naują internetinę parduotuvę sužinotų klientai ir laukti pirmojo pardavimo.

 

Užs. nr. 20220707-01

 

Verslosavaite.lt