Teisinės konsultacijos

Esame logistikos kompanija, pagal susitarimą ir pasitikėjimą kitai bendrovei 4 kartus nuvežėme krovinius Lietuvoje, suma siekia apie 50 tūkst. Lt. Skolinga mums yra Lietuvos bendrovė, tačiau ji mums panašu net nesiruošia mokėti, vadovai keičiasi, prisiskambinti nepavyksta.

Mano tėvas paveldėjo močiutės namus ir žemes, dabar jis susituokė su kita moterimi, kuri jokio turto neturi. Skyrybų ar mirties atveju turtas priklausys ir pamotei? Nors visą turtą tėvas paveldėjo prieš santuoką, klausia VersloSavaite.lt skaitytojas.

Įmonėje yra trys akcininkai, turintys po vienodą skaičių akcijų. Vienas akcininkas nebedirba įmonėje, tad nepretenduoja į dividendų dalį. Ar įmanoma pasirašyti susitarimą, kad jis sutinka neimti dividendų už laikotarpį ir juos padalinti kitiems dviems akcininkams? Kokie reikalingi dokumentai?, klausia VersloSavaite.lt skaitytojas.

Ar teisingai pasielgė darbdavys, išeinančiam iš darbo darbuotojui už paskutinius tris metus jo nepanaudotų kasmetinių atostogų išmokėdamas tik už minimalias tai y. 28 kal. d. piniginę kompensaciją, nors jam priklausė kartu su papildomomis (už stažą) atostogomis kasmetinės 35 k.d.?, klausia VersloSavaite.lt skaitytojas.

Esu 1/2 buto savininkė ir noriu išpirkti kitą dalį buto, kuris dabar man nepriklauso ir tapti viso buto savininke. Kaip yra forminamas toks sandoris? Galiu aš tiesiogiai pirkti iš kito savininko jo 1/2 buto?, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja.

Noriu sūnui padovanoti nekilnojamą turtą, t. y. namą ir žemės. Ar galima išlyga, kad dovanoju su teise man jame gyventi iki...  Bendrai norėčiau patarimo kaip susitvarkyti palikimą, kad  kiti vaikai negalėtų jo teisme nuginčyti, o ir pati, kad nebūčiau išprašyta į gatvę. Gyvenime visko pasitaiko. Iš anksto dėkoju., klausia VersloSavaite.lt skaitytoja.

Esame du 15 arų sklypo bendrasavininkai. Norime nustatyti naudojimosi žeme tvarką. Gyvenu pirmame dviejų aukštų name. Man priklauso 8 arai žemės, broliui 7arai žemės.

Ar teismas gali tenkinti tokį naudojimosi žeme tvarkos, brolio pasiūlytą, planą, kuriame sau pasiskiria žemę po mano langais kuriame pasistato sodo baldus, degina laužus, kepa šašlykus, priiminėja svečius, rengia piknikus iki išnaktų.

„Mano dukrai priteisti alimentai, bet jau 18 metų tėvas jų nemoka skola susidariusi gan nemaža apie 30000Lt. Ankščiau vaikas gaudavo pinigėlius iš garantinio fondo, dabar jau pilnametė ir norėtų atgauti susikaupusia skolą. Tėvas piktybiškai slepiasi, su dukra nebendrauja jeigu ir dirba tai neoficialiai turto jokio neturi, antstolis nieko nedaro, tik skėsčioja rankomis, matyt ši byla jai nepelninga“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja.

„Mano terminuota darbo sutartis galioja iki 2014-03-02. Dirbu biudžetinėje įstaigoje. Šiandien, direktorius pareiškė, kad nuo liepos 1 d. mane atleis, nes grįžta iš dekreto moteriškė. Ar man priklauso kompensacijos? Man jokio įspėjimo lapelio neįteikė“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja teisės įmonės UAB „Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

Neterminuotoje darbo sutartyje yra numatytas punktas, kad darbuotojas yra įsipareigojęs dirbti įmonėje tam tikrą laikotarpį. Yra parašyta, kad mokymai darbo vietoje įvertinami tam tikra suma (nurodyta konkreti suma). Nutraukus sutartį anksčiau, darbuotojas privalo sumokėti baudą (kompensaciją už mokymus darbo vietoje).

„Mokytojo neterminuotoje darbo sutartyje neparašyta, kokiu darbo krūviu jis priimtas dirbti, tačiau mokytojas pilną darbo krūvį turėjo 10 metų. Ar mokyklos direktorius gali mažinti mokytojo darbo krūvį ateinantiems mokslo metams be mokytojo sutikimo?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja teisės įmonės UAB „Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

„Turiu kreditorinių įsipareigojimų. Netekus darbo, negalėjau jų mokėti, todėl sulaukiau pranešimų iš antstolio, dėl skolos išieškojimo. Abu su vyru šiuo metu dirbame, atlyginimas yra minimali alga. Labai prašau patarti, ar turi teisę antstolis iškeldinti iš vienintelio gyvenamojo būsto, motyvuodamas mažomis išskaitomis iš mano atlyginimo. Paskolos buvo paimtos mano vardu. Šeimoje yra trys nepilnamečiai vaikai“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja.

„Kaip darbuotojui pačiam atsileisti iš darbo, jei grižus po vaiko auginimo atostogų darbo veikla nevyksta? Darbuotojai ir direktorius visi atleisti, tik „kabo“ vienas žmogus. „Sodroje“ neatleidžia.“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja teisės įmonės UAB „Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

„Esu paskutinio kurso studentė ir pagal įstatymus galiu pasiimti iki mėnesio laiko nemokamų mokamųjų atostogų savo darbovietėje. Atnešiau prašymą iš universiteto dėl atostogų, tačiau darbdavys nesutinka šias atostogas suteikti. Mane domina ar jis turi tokią teisę ar ne?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja teisės įmonės UAB „Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

„Turiu nepanaudotų atostogų už 2011-2012 m. Iki kada aš jas turėčiau išnaudoti. Esu valstybės tarnautoja“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja teisės įmonės UAB „Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

Susidūriau su tokia situacija – įsidarbinau, mane įrašė į „Sodros“ duomenis, tačiau nepasirašiau darbo sutarties. Pradirbau 5 darbo dienas ir susirgau, gavau laikiną nedarbingumą trims savaitėms. Dar nepasibaigus nedarbingumui, man paskambino viršininkė ir paklausė, kada ateisiu pasirašyti atleidimo dokumentų, nes per ilgai sergu, jie jau susirado kitą darbuotoją į mano vietą. Ar tai normalu? Ar teisiška?

„Norėjau paklausti ar gali mane atleisti iš darbo esant etatų mažinimui jeigu auginu vaiką, kuriam yra 3 metai?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja teisės įmonės UAB „Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

„Įmonė bankrutuoja, jos veikla sustabdyta, o aš turiu nedarbingumo lapelį dėl ligos. Kaip man skaičiuosis išeitinė kompensacija. Ir už kiek mėnesių ji priklauso, jeigu aš išdirbęs joje daugiau kaip 5 metus?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja teisės įmonės UAB „Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

„Mano bute 11 metų gyvena, gyvenamąją vietą deklaravęs šiuo metu niekur nedirbantis, geriantis asmuo. Kaip jį išregistruoti iš mano buto, kur kreiptis?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja teisės įmonės UAB „Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

„Vedėjas pastebėjo, kad darbuotojas yra neblaivus darbe ir liepė rašyti prašymą išeiti savo noru arba atleis iš darbo. Darbuotojas prašymo neparašė. Vedėjas parašė tarnybinį vadovui, kad įtaria, jog darbuotojas yra neblaivus ir kitą dieną išėjo atostogų....“, klausia VersloSavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja teisės įmonės UAB „Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

< Ankstesnis Kitas >

Rezultatai 21 - 40 is 495

reklama