VersloSavaite.lt   
2013 10 24, 12:00
Valstybinis studijų fondas mini 20-ies metų veiklos sukaktį

Šiandien, spalio 24 d., Valstybinis studijų fondas (Fondas) konferencijoje paminės savo veiklos 20-metį.

 

Lietuvos mokslų akademijos Didžiojoje salėje 14 val. vyksiančiame jubiliejiniame renginyje dalyvaus Seimo nariai, Švietimo ir mokslo ministerijos, Finansų ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Krašto apsaugos ministerijos atstovai. Taip pat atvyks ir Fondo partnerių „Swedbank“, DNB, Šiaulių banko, Nordea banko atstovai bei Lietuvos aukštųjų mokyklų bendruomenės nariai: universitetų rektoriai, kolegijų direktoriai, studentų atstovybių prezidentai bei Lietuvos studentų sąjungos vadovai.

 

Pasveikinti atvyks ir kolegos iš Lietuvos mokslo tarybos, Lietuvos mokslų akademijos, Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro bei daugelio kitų institucijų, prisidėjusių prie Fondo veiklos, jo plėtros bei tikslų įgyvendinimo.

 

Fondas savo veiklą pradėjo 1993 metais Lietuvos Respublikos Vyriausybei įsteigus Lietuvos valstybinį mokslo ir studijų fondą, kurio pagrindinė funkcija buvo paramos moksliniams tyrimams, mokslininkų grupių projektams administravimas. 2010 m. sausio 1 d. pasikeitus institucijos pavadinimui ir nuostatams, Fondas įgijo naujų funkcijų – su mokslo finansavimu susijusios funkcijos perduotos Lietuvos mokslo tarybai, o Valstybiniam studijų fondui priskirtos naujos, su finansinės paramos teikimu studentams susijusios, funkcijos. 

 

Įgyvendindamas mokslo ir studijų politiką bei siekdamas aukštojo mokslo kokybės ir prieinamumo, šiuo metu Fondas administruoja valstybės ir valstybės remiamas paskolas studentams, studijų bei socialines stipendijas, teikia paramą išeivijos ir lietuvių kilmės užsieniečių studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose, skiria studijų kainos kompensavimą geriausiai besimokantiems studentams ar karo tarnybą atlikusiems asmenims.

 

Valstybinis studijų fondas taip pat administruoja studijų krepšelių bei lėšų, skirtų tikslinio finansavimo studijoms, grąžinimą į valstybės biudžetą, švietimo ir mokslo ministro pavedimu įgyvendina kitas aukštojo mokslo kokybei ir prieinamumui užtikrinti skirtas priemones.

 

Nuo 2012 metų Fondas vykdo ir Europos socialinio fondo remiamą projektą „Studijų prieinamumo užtikrinimas specialiųjų poreikių turintiems studentams“. 

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama