VersloSavaite.lt   
2017 02 14, 12:21
Sukūrė programėlę, kuri padės tvarkytis su priklausomybe lošimams

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Baigti priklausomybę nuo lošimų padėsiančios kontroliuoti mobiliosios programėlės „Lošimui NE“ testavimai. Ją jau galima atsisiųsti į išmanųjį telefoną.

 

Vienas iš programėlės autorių, profesorius dr. Gediminas Navaitis, sako, kad Lietuvoje trūksta tikslingų priemonių, skirtų kovoti su priklausomybėmis, tad mobilioji programėlė turėtų bent iš dalies užpildyti šią spragą.

 

Kaip kilo mintis sukurti tokią programėlę?, paklausėme G. Navaičio.

reklama

 

Programėlės, padedančios kovoti su priklausomybėmis pasaulyje yra populiarios, tačiau Lietuvoje iki šiol nieko panašaus dar nebuvo sukurta. Apskritai, Lietuvoje pasigendu tikslingo, apgalvoto priklausomybių problemos sprendimų ir konkrečių veiksmų jas įveikti. Šiandieną populiarūs įvairūs ribojimai, tačiau labai trūksta prieinamos kvalifikuotos pagalbos, specialių programų ir ilgalaikių priklausomybių įveikos strategijų.

 

Tikimės, kad mūsų sukurta priemonė bent kiek pataisys padėtį. Na, o sykį jau ėmėmės reikalo, tai kartu su programuotojų komanda norėjome padaryti taip, kad tai būtų geriausia tokio tipo programėlė pasaulyje.

 

Ir dabar ramiai galiu pasakyti, kad mums tai pavyko, nes ji buvo kurta atsižvelgiant į geriausias patirtis ir taisant trūkumus, kuriuos turėjo anksčiau sukurti produktai. Tai patvirtina ir susidomėjimas iš užsienio bendrovių mūsų kūriniu. Dabar ji yra visiškai ištestuota ir jau netrukus ją oficialiai pristatysime visuomenei. Nemokamai jau šiandieną ja galima parsisiųsti iš tinklalapio LosimuiNe.lt.

 

Kaip programėlė padeda žmogui turinčiam priklausomybę?

 

Parsisiuntęs ją į savo išmanųjį telefoną, žmogus turi atsakyti į testo klausimus, kurie padės programėlei nustatyti žmogaus priklausomybės lygį. Tada jis gaus tam tikras psichologines užduotis, kurios padės geriau kontroliuoti save.

 

Labai svarbu tai, kad programėlė veikia išmaniajame telefone, vadinasi, bet kurią akimirką žmogui pasiekiama jos pagalba. Kita vertus, skirtingi jos etapai žmogui pasiekiami tam tikrais laiko intervalais, kas turintį priklausomybę, įtraukia į procesą, nes užduotys pateikiamos nuosekliai ir spręsti vienas galima tik po to kai tam tikrą laiką kada buvo vykdomos ankstesnės.

 

Kodėl pasirinkote būtent lošimų sritį?

 

Priklausomybės rūšių yra labai įvairių. Juk kas yra priklausomybė? Kai nuolat galvojama apie TAI, kai nėra kitų malonumų tik TAI, kai nesugebama TO kontroliuoti, galima sakyti, kad žmogus tapo priklausomas. Į TO vietą galim įrašyti alkoholį, narkotikus, internetą, azartinius lošimus ar dar ką nors.

 

Žinoma, daugiausia žmonių kenčia nuo priklausomybės tabakui, alkoholiui ar narkotikams. Šias priklausomybes jungia medžiagų, kurios keičia cheminę organizmo sudėtį vartojimas. Todėl jų atsikratyti yra sunkiau. Priklausomybę nuo lošimų  visuomenėje paprastai tesudaro mažą dalį, apie 0,5-1 proc. suaugusiųjų, ji nesusieta su „chemija“, todėl programėlės pagalba gali būti labai veiksmingai įveikiama.

Apskritai daug domiuosi šiais klausimais ir ateityje ketinu toliau dirbti šioje srityje. Artimiausiu metu programėlę pritaikysime ir nuo loterijų bei e-loterijų priklausomybę turintiems žmonėms.

Minėjote, kad Lietuvoje trūksta kompetencijos efektyviai sprendžiant priklausomybių problemas.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: