VersloSavaite.lt   
2011 03 14, 11:04
Nuteistas azartinių lošimų mėgėjas, pasisavinęs banko pinigus

Image
Sxc.hu nuotr.
Kovo 10 d. išnagrinėjęs baudžiamąją bylą Panevėžio apygardos teismas 43-jų panevėžietį D. N. pripažino kaltu dėl jam patikėto didelės vertės svetimo turto pasisavinimo ir, pritaikęs Baudžiamojo kodekso normą, leidžiančią skirti švelnesnę, nei įstatymo numatytą, bausmę, nubaudė jį laisvės apribojimu dvejiems metams.

 

Bausmės atlikimo laikotarpiu teismas uždraudė D. N. lankytis lošimo namuose ir kitose vietose, kuriose žaidžiami azartiniai žaidimai, taip pat bendrauti su asmenimis, užsiimančiais azartiniais žaidimais, ir įpareigojo jį būti namuose nuo 22 iki 6 val. bei pradėti dirbti ar užsiregistruoti darbo biržoje.

reklama

 

Praėjusių metų gegužės mėnesį buvęs „Medicinos banko“ Panevėžio filialo valiutos keityklos kasininkas D. N., išvažiuodamas iš darbo vietos asmeniniais reikalais, pasiėmė su savimi visus keitykloje buvusius grynuosius pinigus įvairia valiuta, iš viso 49414,80 Lt, kuriuos, kaip pats teigė, tą patį vakarą kažkur pametė.

 

Kaltinamasis D. N. savo kaltę pripažino visiškai. Jis aiškino, kad su savimi pinigus pasiėmė dėl to, kad skubėdamas niekur nerado seifo rakto. Teigė, kad pametęs pinigus į keityklą negrįžo, nes išsigando atsakomybės. Kaltinamasis pripažino, kad lankosi lošimo namuose, tačiau aiškino iš valiutos keityklos paimtų pinigų nepralošęs.

 

Skirdamas bausmę kaltinamajam teismas pripažino jo kaltę lengvinančia aplinkybe tai, kad jis prisipažino kaltu ir gailėjosi nusikaltęs, be to, savo noru atlygino bankui padarytą turtinę žalą. Teismas konstatavo, kad už D. N. padarytą nusikaltimą baudžiamasis įstatymas numato vienintelę bausmę – terminuotą laisvės atėmimą.

 

Vis dėlto atsižvelgęs į tai, kad kaltinamasis vienintelis rūpinasi savo senyvo amžiaus motina, kuri serga sunkiomis ligomis ir yra invalidė, į kaltinamojo išreikštą norą keistis teigiama linkme teismas, taikydamas Baudžiamojo kodekso nuostatą, kad pirmą kartą teisiamiems asmenims turėtų būti skiriama ne laisvės atėmimo bausmė, nusprendė skirti jam švelnesnę bausmę – laisvės apribojimą.

 

Šis Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: