VersloSavaite.lt   
2024 06 27, 11:28
Modernios užuolaidos: kuria jaukumą, saugo nuo kaitros

Image
Užuolaidos
Tinkamai parinktos užuolaidos ne tik suteikia namams harmonijos, jaukumo bet ir gali apsaugoti nuo pastaraisiais metais vis aktualesnės vasaros kaitros. O įsigijus ekologiškas užuolaidas galima prisidėti prie pasaulinio vandenyno valymo nuo plastiko.

 

„Užuolaidas reikėtų įvertinti taip – mano namuose tai yra prabangos dalykas, tuo pačiu tai yra mano namų jaukumo dalykas“, – teigė prekybos miestelyje „Urmas“ užuolaidomis prekiaujanti dizainerė Vilma Mačiulaitienė.

 

Jos teigimu, užuolaidos yra investicija į jaukumą, kuri kartu su kitų interjero detalių visuma sukuria komfortišką aplinką.

 

Ilgos užuolaidos – prabangu

 

Užuolaidos gali būti įvairaus ilgio – tiek lango dydžio, tiek siekiančios žemę. Visgi, pasak dizainerės Vilmos, ilgos užuolaidos visada atrodo gražiausiai ir yra pasirenkamos dažniausiai. Jos reprezentuoja savotišką prabangą, kadangi ilgos, kokybiškos užuolaidos klientui gali kainuoti nemažai.

 

Visgi, egzistuoja atitinkamos alternatyvos tiems, kurie dėl skirtingų priežasčių negali sau leisti ilgų užuolaidų. Pavyzdžiui, kai baldai prieina prie pat palangės ir ilgos užuolaidos yra netinkamos.

„Trumpos užuolaidos daugiau naudojamos tada, kai yra reikalinga vieta ir ilgos užuolaidos negalimos. Tada dažniausiai pasirenkamos romanetės, kur audinys susiklostuoja, susikelia į viršų. Žmogus gali jas pasikelti, prieiti prie lango, gauti šviesą ir sutaupyti vietą prie sienos savo patogumui“, – pasakojo dizainerė Vilma.

 

Dominuoja ramybė

 

Anot pašnekovės, gaminamų užuolaidų spalvos dažniausiai priklauso nuo bendrų interjero dizaino tendencijų: „Jeigu, pavyzdžiui, bendroje masėje yra kažkokios pilkšvos, rusvos spalvos, tuomet audiniai atitinkamai prisitaiko prie bendro pasaulinio mados stiliaus. Gamintojai gamina ir ryškesnių spalvų užuolaidų, tiems, kurie nori šiek tiek paįvairinti, pagyvinti savo būstą, bet didžioji masė vistiek išlaiko ramų toną“.

 

„Pavyzdžiui prieš 10–15 metų dominavo visokie margi audiniai, tačiau dabar jie nėra labai populiarūs. Gamintojai stengiasi sukurti vientisai atrodantį audinį, tačiau panaudoja skirtingų storių siūlus, skirtingą supynimą, kad audinys gautų gražų kritimą. Tačiau bendrai dominuoja ramūs, vienspalviai audiniai“, – pasakojo pašnekovė.

 

Verslosavaite.lt