VersloSavaite.lt   
2023 08 25, 10:57
5 romantiškiausi Vokietijos miesteliai – verta aplankyti 

Kvedlinburgas
Kvedlinburgas
Šie jaukūs miesteliai primena gražiai įpakuotas šokoladinių saldainių dėžutes: spalvoti, tobulai išdėlioti, stebinantys naujų įspūdžių skoniais. Vokietija didžiuojasi ne tik autobanais ar didmiesčiais – šalyje nustebins senoviniai nedideli miesteliai, kuriuose galima pamiršti kasdienybę išėjus paklajoti jaukiomis gatvelėmis tarp viduramžių laikus menančių pastatų.

 

Persikelti laiku kelis šimtmečius atgal Vokietijoje ypač patogu: galite mėgautis autentika neatsisakant šiuolaikinio pasaulio patogumų. Puikiais keliais garsėjančią šalį ypač patogu maišyti automobiliu. Norintiems leistis į romantiškas „autostogas“ ar tiesiog išvysti kitokią Vokietiją, keltų operatorius DFDS siūlo į maršrutą įtraukti bent penkis ypač žavingus miestelius.

 

Bambergas (Bamberg)

 

Ant septynių kalvų įsikūręs miestas yra rojus tiems, kurie mėgsta ne tik gražius senamiesčius, bet ir alų – čia galima rasti daugiau kaip 50 rūšių šio auksinio gėrimo, o miestas turi daugiausia alaus daryklų vienam gyventojui visoje Vokietijoje.

 

Tačiau svarbiausia čia – šimtamečiai istoriniai namai ir bažnyčios. Bambergas gali pasigirti pačiu didžiausiu nepaliestu senamiesčiu Vokietijoje, o senoji rotušė yra unikali viso pasaulio mastu. Kaip ir daugelyje kitų to meto miestų, čia kildavo ginčų tarp pasaulietinės ir dvasinės valdžios. Rotušė pastatyta prie upės, mat tai buvo vienintelė vieta, kuri nepriklausė vyskupui. Dėl to buvo sukurtas išskirtinis pastatas – jis pastatytas ant specialių į upę įkaltų polių, o dalis pastato beveik kabo ore.

 

Turistai ir įsimylėjėlių poros taip pat gali mėgautis pasiplaukiojimu gondola Regnico upe, apžiūrint gražius senojo stiliaus namus su pusiau mediniu karkasu – šis maršrutas vadinamas net Mažąja Venecija. Be to, mieste gausu kavinių, restoranų ir butikų, kuriuose galima maloniai praleisti laiką.

 

 

Šverinas (Schwerin)

 

Šiaurės Vokietijoje, vos už 150 km nuo lietuviams patogiai keltu pasiekiamo Kylio oro uosto, esantis Šverinas didžiuojasi neįprasta savo pilimi. Ji stovi vaizdingo ežero viduryje ir savo bokštais bei kupolais primena pasakų pilį, apipintą daugybe paslapčių ir legendų.

 

653 rūmų salės dekoruotos inkrustuotu parketu, išskirtiniais medžio raižiniais, auksu ir stulbinančiais lipdiniais. Galėsite pasijusti monarchų pora, kai vaikštinėsite po Sosto salę su marmuro kolonomis ir paauksuotomis durimis, apžiūrėsite iškilmingą Protėvių galeriją ar apvalią Bokšto salę, įrengtą sodo paviljono stiliumi, iš kurios atsiveria nuostabus vaizdas į ežerą. Pilyje ir jos teritorijoje nuolat rengiami festivaliai ir koncertai, o ją supa išskirtinis baroko stiliaus sodas, todėl čia taip malonu pasivaikščioti.

 

Be to, verta aplankyti senąją Šverino dalį, vadinamą šiaurine Florencija ir septynių ežerų miestu. Gatvėse su pusiau mediniais namais rasite žavių parduotuvių ir restoranų, taip pat pajusite mažo romantiško miesto atmosferą.

 

 

Rotenburgas prie Tauberio (Rothenburg ob der Tauber)

 

Rotenburgo prie Tauberio gyventojai savo svečius įtikinėja, kad jų miestelis yra gražiausias visoje Vokietijoje. Ir tuo patikėti gali kiekvienas, kuris jame apsilanko. Tikrai nedaug kur pasaulyje yra tokių originalių viduramžių pastatų, muziejų, bažnyčių, vienuolynų ir kitų architektūros paminklų. Atrodo, kad laikas čia tarsi sustojęs. Tačiau tai dar ne viskas. 

 

Tikriausiai ne tik įsimylėjėlius sudomins faktas, kad Rotenburgas taip pat yra ideali vieta atrasti nuo Alpių iki Viurcburgo prie Maino besidriekiantį Romantiškąjį kelią – garsiausią ir bene gražiausią maršrutą Vokietijoje. Juo keliaujant, šalis atrodo tarsi išnirusi iš pasakos: su karališkais rūmais, nuostabiais kraštovaizdžiais ir, kas ne mažiau svarbu, skaniu maistu.

 

Glaudžiai apsuptas aukštų XIV a. gynybinių sienų, Rotenburgas prie Tauberio išsaugojo savo senąją mistišką atmosferą. Norint į ją pažvelgti iš kitos perspektyvos, verta užlipti ant sienų ir pasivaikščioti. Maršruto ilgis – 2,5 km. Apžiūrėti miestą iš viršaus galite ir jo širdyje – turgaus aikštėje pakilus į rotušės bokštą.

 

Į privalomų aplankyti objektų sąrašą įtraukite „Käthe Wohlfahrt“ būstinę – didžiausią Europoje kalėdinę parduotuvę, veikiančią visus metus. Būtent dėl jos miestelis įgijo Kalėdų Senio kaimo vardą.

 

 

Kvedlinburgas (Quedlinburg)

 

Spalvingas svaigulys – taip trumpai galima apibūdinti žavųjį Kvedlinburgą. Jeigu vardas lietuviams atrodo pažįstamas, tai prisiminkite, kad būtent Kvedlinburgo analuose pirmą kartą buvo paminėtas Lietuvos vardas.

 

Lankantis šiame miestelyje, žemėlapio visiškai nereikia. Čia atvykite tam, kad bent kelioms valandoms pasiklystumėte spalvingų ir žavingų namų tankmėje. Čia yra daugiau nei 1,3 tūkst. medinėmis sijomis atskirtų pastatų, o seniausieji siekia dar XVI amžių.

 

Kvedlinburgas, kurio istorija siekia dar 9 amžių, savo užkampiuose slepia dar daugiau brangenybių. Renesansinė rotušė – didingas pastatas, kaip ir prieš šimtmečius, stovi pačioje Senojo turgaus aikštės širdyje. Ji tiesiog pakeri akį: žalios gebenės čia apipina akmenis, o ryškumo suteikia raudonos pelargonijos.

 

Jei neskubate, trumpam prisėskite vienoje iš kavinių, išsibarsčiusių aplink aikštę. Apžiūrėkite ją supančius gražius namus – vieni jų turi kreivas sienas, kiti – medines sijas. Šis vaizdas lyg prisilietimas prie istorijos, kaip ir intymios gatvelės, kuriomis klajoti – vienas

 malonumas.

 

 

Vernigerodė (Wernigerode)

 

Tai vienas jaukiausių Vokietijos miestų, kuriame stūkso gražūs mediniai namai, išsidėstę vingiuotose senamiesčio gatvelėse. Vernigerodė įsikūrusi šiaurinėje Harco kalnų masyvo papėdėje, ant Holtemės upės kranto. Dėl unikalių architektūros paminklų gausos visas Vernigerodės miestas yra saugomas UNESCO. 

 

Neskubėdami apeisite visus lankytinus objektus per 5-6 valandas. Bet skubėti ir neverta – pasinerkite į senąją atmosferą ir būtinai pavalgykite pilies restorane arba pavakarieniaukite mieste.

 

Vernigerodės pilis yra pagrindinė lankytina vieta ne tik mieste, bet tikriausiai ir visame regione. Ji stūkso ant Brokeno kalno – aukščiausio taško šiaurės Vokietijoje. Nuo 1664 m. stovėjusi tvirtovė buvo perstatyta į barokinę pilį ir iki XIX a. antrosios pusės kelis kartus rekonstruota.

 

Taip pat be galo įdomi Vernigerodės įžymybė – prieš šimtą metų nutiestas garinis siaurasis geležinkelis „Harzquerbahn“. Šiandien nedideli garvežiai vežioja keliautojus po apylinkes ir pilies link, tad patirtis bus išties išskirtinė.

 

 

 

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: