2011 11 05, 11:17
„Žalgiris“ Atėnuose stebuklo nesukūrė (statistika)

Image
A. Trifunovičius
Penktadienį Kauno „Žalgiris“ Atėnuose stebuklo nesukūrė. Rezultatu 92:75 (25:21, 13:21, 26:13, 28:20) kauniečiai turėjo pripažinti Eurolygos čempiono titulą ginančio „Panathinaikos“ pranašumą.

Pirmoje rungtynių dalyje atkakliai kovojusį Lietuvos klubą graikai galutinai palaužė ketvirtajame kėlinyje. Tai buvo trečioji „Žalgirio“ nesėkmė per trejas Eurolygos rungtynes šiame sezone.

Rungtynes geriau pradėjo „Žalgiris“ ir pirmavo 4:7, tačiau sužaidus tris minutes priekyje jau buvo „Panathinaikos“ – 9:7. Tačiau svečiai aikštės šeimininkų į priekį nepaleido ir kėliniui persiritus į antrąją pusę pirmavo 11:12.

Vis tik graikams netrukus pavyko spurtuoti ir išsiveržti į priekį 17:12 iki pirmojo k4linio pabaigos likus žaisti 3 minutes.

Aikštelėje pasirodęs Šarūnas Jasikevičius iš karto pelnė 5 taškus ir dar labiau nutolino „Panathinaikos“ – 25:18.

Padėtį sušvelnino Ty Lawsonas, kėlinio pabaigoje pataikęs tritaškį – 25:21 pasibaigus pirmajai rungtynių atkarpai.

Kėlinio pradžioje „Žalgiryje“ išsiskyrė Marko Popovičius, Mantas Kalnietis ir Sony Weemsas, tačiau rezultatyviausiu vis tik tapo Milovanas Rakovičius, ketvirčio pabaigoje surinkęs 6 taškus.

Antrąjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo spurtu 0:7 ir išsiveržė į priekį 25:28. Graikai greitai susizgribo ir sužaidus tris minutes rezultatas jau buvo lygus – 30:30. Vis tik pakreipti rungtynių sau naudinga linkme aikštės šeimininkams nepavyko – toliau žaidimas vyko taškas į tašką. Sužaidus pusę kėlinio žalgiriečiai buvo priekyje 32:33.

Ir toliau nė vienai komandai nepavyko įgyti bent kiek apčiuopiamesnio pranašumo, tačiau S. Weemsas paskutinėje „Žalgirio“ savo atakoje prieš didžiąją pertrauką smeigė tritaškį ir kauniečiai baigė antrąjį kėlinį turėdami keturių taškų pranašumą – 38:42.

Rezultatyviausias po dviejų kėlinių išliko ankstesnėse rungtynėse rezultatyvumu nepasižymėjęs „centras“ M. Rakovičius, surinkęs 10 tšk., paskutiniu tritaškiu jį rezultatyvumu prisivijo ir S. Weemsas.

Trečiąjį kėlinį spurtu 6:0 pradėjo jau graikai – 44:42, sužaidus beveik tris minutes. Žalgiriečiai trumpam dar išsiveržė į priekį vienu tašku (44:45), tačiau „Panathinaikos“ žaidėjai aikštėje ir toliau liko aktyvesni, todėl įpusėjus kėliniui jie pirmavo 50:45.

Netrukus aikštės šeimininkų persvara pasiekė jau aštuonis taškus – 53:45, Tomo Delininkaičio tritaškis ir Weemso dvitaškis greitai sumažino persvarą iki trijų (53:50), tačiau graikai neketino sustoti. Skirtumas greitai vėl ėmė augti „Panathinaikos“ naudai ir netrukus pasiekė aštuonis taškus (59:51), o kėlinį šį kartą tritaškiu baigė graikai – 64:55 po trijų kėlinių.

Trečiajame kėlinyje vėl pastebimas tapo T. Lawsonas, kuris prisijungė prie rezultatyviausių „Žalgirio“ žaidėjų, surinkdamas 10 tšk., rezultatyviausiu išliko Weemsas su 12 tšk.

Ketvirtąjį kėlinį vėl sėkmingiau pradėjo „Panathinaikos“, kuris sužaidus keturias minutes turėjo jau 15 taškų persvarą – 77:62.

Įpusėjus kėliniui ji pasiekė net 19 taškų – 81:62. Iki rungtynių pabaigos likus 3 min. „Žalgiris“ dar sumažino skirtumą iki 12, tačiau labiau priartėti graikai neleido, o per paskutinę minutę dar padidino persvarą – 92:75

„Žalgiris“: Weemsas 21 (3/3 trit., 3 per. kam.), Lawsonas 14 (3/4 dvit., 2/2 trit., 4 atk. kam., 4 rez. perd., naud. 19 - naudingiausias komandoje), Rakovičius 12 (6/7 dvit.), Popovičius ir Kalnietis po 8, Kuzminskas 4, Delininkaitis 3, Javtokas 2 (24 min., 0 atk.kam.), Jankūnas 0 (17 min., 4 atk. kam.), Collinsas 0 (12 min.), Lipkevičius nežaidė.

„Panathinaikos“: Diamantidis 16 (4/5 trit.), Batiste 14 (10/12 metimų), Vougioukas (6 atk. kam.) ir Loganas po 13, Sato 8, Calathes (7 rez. perd.) ir Smithas po 7, ... Jasikevičius 5 (3 rez. perd., 7 min.).

Visose komandinės statistikos kategorijose „Panathinaikos“ buvo geresnis, tačiau pranašumasbuvo nedidelis, išskyrus baudos metimus, kuriuos graikai metė 84 proc. taiklumu, o „Žalgiris“ 65 ir perimtus kamuolius, kurių aikštės šeimininkai perėmė beveik dvigubai daugiau:  „Žalgiris“ - 7, o „Panathinaikos“ - 13.

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.