2011 09 08, 13:43
Lietuvių puolimo mašina parbloškė ir serbus (statistika, lentelė)

Image
litnews.lt nuotr.
Neįtikėtiną puolimą demonstravusi Lietuvos rinktinė po atkaklios ir įtemptos kovos iškovojo pirmąją pergalę antrajame Europos krepšinio čempionato etape nugalėdama Serbiją 100:90 (26:24, 28:20, 24:24, 22:22).

Dvikovą lietuviai pradeda taikliu M. Kalniečio tritaškiu, tačiau netrukus serbai atsako spurtu 6:0. Lietuviai priversti vytis varžovus ir tik sužaidus 6 minutes pirmajame kėlinyje po taiklaus S. Jasaičio tolimo metimo rezultatas lygus – 14:14. Toliau kova vyksta taškas į tašką – pirmauja minimaliu skirtumu tai vieni, tai kiti. Kėlinį lietuviai laimi 2 taškų persvara – 26:24.

Antrą kėlinuką Lietuvos rinktinė bando atitrūkti, bet serbai jiems vis lipa „ant kulnų“. Tačiau įpusėjus kėlinukui, M. Kalniečio ir M. Pociaus iš eilės pataikyti tritaškiai leidžia susikrauti ne mažą persvarą – 41:33. Tiesa, serbai susiima ir po N. Krstic dvitaškio – 43:39. Tačiau lietuviai sėkmingai sužaidžia kėlinio pabaigą ir išeina ilsėtis pirmaudami – 54:44.

Trečią kėlinį lietuviai nesustoja ir įgyja rekordinę persvarą – 59:46. Tačiau serbai individualiais veiksmais bando gelbėti situaciją (65:56), prie to prisideda ir jų suolas, kuris įpusėjus kėlinukui gauna ir nesportinę pražangą. Serbai pataiko keletą svarbių metimų, bet tada M. Pocius tritaškiu metimu primena apie save – 74:62, o kėlinukas baigiasi lietuviams pirmaujant – 78:68.

Ketvirtas kėlinys serbams nieko gero nežada – pabėgęs M. Pocius krauna kamuolį iš viršaus – 82:70. Serbai bando surasti savo lyderį ir juo tampa M. Teodosic, kuris „įsūdo“ du tritaškius į lietuvių krepšį – 86:79. Tačiau iš didelio noro serbų vėliavnešys persistengia – gauna nesportinę pražangą. Lietuviai ja pasinaudoja, o po kelių minučių R. Javtokas pagaliau padovanoja ilgai sirgalių lauktą dėjimą iš viršaus – 95:81. Nors serbai skirtumą šiek tiek aptrupina, bet pergalę pasiekia Lietuva – 100:90.

Lietuva: Kalnietis 19 (7 rez. perd.), Valančiūnas 18, Jasikevičius 14 (7 rez. perd.), Jankūnas 13 (7 atk. kam.), Pocius 13.

Serbija: Krstic 21, Teodosic 16, Savanovic 16, Tepic 12.