2010 10 28, 11:52
„Lietuvos rytas“ nusileido „Montepaschi“ tik paskutinėmis mačo sekundėmis

Image
A. Trifunovičius
„Lietuvos rytas“ savo aikštėje Eurolygos rungtynėse tik po labai atkaklios ir dramatiškos kovos rezultatu 75:79 pralaimėjo Sienos „Montepaschi“ ekipai iš Italijos. Tai buvo antroji Vilniaus klubo nesėkmė šiame turnyre.

Pirmajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ išsiveržė į priekį ir nuolat pirmavo keliais taškais. Kitaip nei pirmajame Eurolygos mače Stambule, rezultatyviai žaidė Kenanas Bajramovičius ir Vilniečiai išsaugojo persvarą iki kėlinio pabaigos - 21:15.

Antrajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ ir toliau neleido svečiams labiau priartėti. Sužaidu 2 min - 25:18. Tačiau jau netrukus po Kšištofo Lavrinovičiaus tritaškio - 25:22.

Tačiau vilniečiai atsilaikė prieš italių spaudimą ir po Jono Valančiūno dvitaškio įgijo jau aštuonių taškų persvarą - 33:25.

Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei italai išlygino rezultatą 37:37. „Lietuvos rytas“ pelnė du taškus, bet Rimantas Kaukėnas paskutinėmis sekundėmis pelnė du taškus ir komandos ilsėtis išėjo rezultatui esant 39:39.

Sužaidus pusę trečiojo kėlinio rezultatas tebebuvo lygus (47:47), o vilniečiai šiose rungtynėse vis dar nebuvo pataikę nė vieno tritaškio.

Antroje trečiojo kėlinio pusėje vilniečiai nesustabdė įsisiautėjusio R. Kaukėno ir Montepaschi persvėrė rezultatą. Tiesa toli pabėgti italams Lietuvos čempionai neleido - po trijų kėlinių 58:60.

Ketvirtąjį kėlinį Vilniaus klubas pradėjo savo sąskaitoje vis dar neturėdamas nė vieno tritaškio. Pirmąjį tolimą metimą sužaidus maždaug pusantros minutės pataikė Milko Bjelica ir sugrąžino persvarą šeimininkams - 61:60.

Tiesa, svečiai netrukus vėl nutolo  - 61:66. Sužaidus pusę labai nerezultatyvaus kėlinio - 63:66. Likus žaisti 3 minutes po Khalido El-Amino dvitaškio Lietuvos rytas dar labiau priartėja - 67:68.

Tačiau Sienos krepšininkai greitai vėl įgijo keturių taškų persvarą. Kurį laiką aikštėje vyko chaotiškas žaidimas, abi komandos darė vieną klaidą po kitos, tačiau iš šios košės sausesni išlipo italai - likus pusei minutės iki kėlinio pabaigos - 71:75.

Vilties vilniečiams netrukus įpūtė pirmasis Martyno Gecevičiaus tritaškis - 74:75. Tačiau italai surengė žaibišką ataką - 74:77. Po vienos taiklios K. El-Amino baudos - 75:77, o po dviejų taiklių Sienos ekipos baudų - svečių pergalė rezultatu 75:79.